🚨 اخبار ارز دیجیتال

تا سال ۲۰۳۰، توکن‌سازی دارایی‌های غیرنقد به ۱۶ تریلیون دلار خواهد رسید

نویسندگان این گزارش می گویند که بیشتر ثروت جهان امروز در دارایی های غیر نقدی محبوس شده است.

بر اساس گزارش گروه مشاوره بوستون (BCG)، مجموع دارایی های غیر نقدی توکن شده، از جمله املاک و منابع طبیعی، تا سال ۲۰۳۰ به ۱۶.۱ تریلیون دلار می رسد.

در گزارش جدید منتشر شده از BCG و ADDX، یک صرافی دیجیتال برای بازارهای خصوصی، نویسندگانی مانند سامیت کومار، مدیر عامل BCG و داریوس لیو، یکی از بنیانگذاران ADDX، استدلال می کنند که “ثروت در جهان امروز. بیشتر آنها در دارایی های غیر نقدی گرفتار شده اند. “

بر اساس این گزارش، دارایی‌های نقدشونده کمتر شامل سهام قبل از عرضه اولیه عمومی، املاک، بدهی‌های خصوصی، درآمدهای کسب و کار کوچک، هنرهای فیزیکی، نوشیدنی‌های عجیب و غریب، صندوق‌های خصوصی، اوراق قرضه عمده‌فروشی و غیره است.

عدم نقدشوندگی این دارایی ناشی از عواملی مانند محدودیت استطاعت برای سرمایه گذاران بزرگ، عدم تخصص مدیر ثروت و دسترسی محدود است. سناریوهای دیگری که کسب یا معامله دارایی ها را برای کاربران دشوار می کند.

بر اساس این گزارش، توکن‌سازی دارایی‌های زنجیره‌ای می‌تواند این مشکل را حل کند، به طوری که انتظار می‌رود بازار در سال ۲۰۲۱ از ۲.۳ میلیارد دلار فراتر رود و تا سال ۲۰۲۶ به ۵.۶ میلیارد دلار برسد.

نویسندگان می‌افزایند که در دو سال گذشته، حجم معاملات روزانه دارایی‌های دیجیتال جهانی از ۳۰ میلیارد یورو در سال ۲۰۲۰ به ۱۵۰ میلیارد یورو در سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است، و خاطرنشان کردند که «قابل نقدپذیری غیرقابل نقد است. دارایی.” جهان “

نویسندگان پیش بینی می کنند که تا سال ۲۰۳۰، فرصت توکن سازی دارایی های زنجیره ای به ۱۶.۱ تریلیون دلار خواهد رسید. عمدتاً شامل دارایی‌های مالی (بیمه‌ها، حقوق بازنشستگی، سرمایه‌گذاری‌های جایگزین و غیره)، سرمایه خانگی و سایر دارایی‌های قابل تبدیل مانند پروژه‌های زیربنایی است. ناوگان خودروها و ثبت اختراعات

توکنیزاسیون دارایی های غیرنقد جهانی تا سال ۲۰۳۰منبع: گروه مشاوره بوستون

نویسندگان همچنین می گویند که این یک “پیش بینی بسیار محافظه کارانه” است و در بهترین سناریو، توکنیزاسیون دارایی های غیرنقد جهانی می تواند به ۶۸ تریلیون دلار برسد.

با این حال، پتانسیل دارایی‌های توکن‌شده از کشوری به کشور دیگر به دلیل چارچوب‌های نظارتی متفاوت و اندازه‌های طبقه دارایی متفاوت است.

در سنگاپور، مقامات پولی اخیراً پروژه گاردین را راه اندازی کردند. برنامه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) را در بازار تامین مالی عمده‌فروشی با ایجاد مجموعه‌های نقدینگی از اوراق و سپرده‌های توکن‌شده برای اجرای فرآیند استقراض و وام‌دهی بررسی می‌کند. پایلوت توکن‌سازی دارایی پایه. زنجیر.

علاوه بر سنگاپور، صدور توکن در هنگ کنگ، ژاپن، اتحادیه اروپا، بریتانیا، ایالات متحده آمریکا، امارات متحده عربی، آلمان، اتریش و سوئیس تنظیم می شود.

سایر نویسندگان این گزارش عبارتند از راجارام سورش، رهبر پروژه BCG، برنهارد کرونفلنر، معاون مدیر، و آدیتیا کاول، مشاور BCG.

توکن‌سازی دارایی‌های زنجیره‌ای فرصتی برای حذف بسیاری از این موانع عدم نقدشوندگی دارایی و روش‌های فعلی تقسیم‌بندی سنتی ارائه می‌دهد.

املاک و مستغلات می تواند یکی از دارایی های کم نقدینگی باشد که می تواند از توکن سازی بهره مند شود و سرمایه گذاران به دنبال سرمایه گذاری های واقعی با پشتوانه دارایی در DeFi هستند.

پایانه تحقیقاتی کوین تلگراف فاش کرده است که دارایی های املاک و مستغلات بیش از ۴۰ درصد از خطوط لوله برخی ارائه دهندگان فناوری را تشکیل می دهند و آنها را به یکی از بخش های پیشرو برای ارائه توکن های امنیتی تبدیل می کند.

در اوایل این ماه، پلتفرم سرمایه گذاری دارایی دیجیتال Zerocap به شرکت های موجود در بورس اوراق بهادار استرالیا (ASX) اجازه می دهد تا پس از یک آزمایش اثبات مفهومی موفق، اوراق قرضه، سهام، وجوه یا اعتبارات کربنی را معامله کنند. اعلام کرد که این امکان وجود دارد.

نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا