🚨 اخبار ارز دیجیتال

سه دلیل کلیدی که چرا بیت کوین (BTC) باید زیر ۷۰۰۰۰ دلار باشد

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از هر گونه تصمیم گیری برای سرمایه گذاری، با تماس با کارشناسان مالی، تحقیقات خود را انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

بیت کوین نتوانست به بالای ۷۰۰۰۰ دلار برسد، اما دلایل اصلی این امر چیست؟ آخرین داده‌های خوشه انحلال، جریان‌های ETF و شواهد بازار ممکن است پاسخ‌هایی به ما بدهد.

اول، داده های نقشه حرارتی انحلال، فروش قابل توجهی را نشان می دهد که به کاهش قیمت بیت کوین کمک کرد. نمودار نشان می دهد که سطوح ۷۲۰۰۰ دلار، ۶۹۰۰۰ دلار و ۶۶۰۰۰ دلار شاهد خوشه های انحلال قابل توجهی بودند. این انحلال ها فشار فروش قوی را نشان می دهند زیرا قیمت به دلیل بسته شدن اجباری موقعیت های اهرمی مجبور به کاهش شد. اقدام اخیر قیمت بیت کوین نشان می دهد که این اثر آبشاری ناشی از نقدینگی اغلب منجر به کاهش سریع و شدید می شود.

نمودار BTCUSD
نمودار BTC/USD از TradingView

دوم، انحراف از ETF های ایالات متحده برای ردیابی بیت کوین بسیار قابل توجه بوده است. پس از ۱۹ روز ورود، این ETF ها در روز دوشنبه شاهد خروجی خالص ۶۴.۹۳ میلیون دلاری بودند. این وضعیت قابل توجه است زیرا نشان می دهد که سرمایه گذاران از پس انداز دور می شوند و به سمت کسب سود یا ریسک کمتر روی می آورند.

GBTC Grayscale با مجموع ۴۰ میلیون دلار بیشترین خروجی را داشت و پس از آن BTCO Invesco Galaxy Digital، Bitcoin ETF Valkyrie و FBTC Fidelity قرار دارند. برداشت پول از ETF های بیت کوین حاکی از کاهش علاقه سازمانی علیرغم حجم نسبتاً کم خروجی است.

مرتبط با

سوم، پویایی بازار نشان دهنده کاهش کلی هیجان است. در حالی که جریان‌های خروجی اخیر نشان‌دهنده تغییر است، جریان ۱۹ روزه ورودی‌های خالص در مجموع بیش از ۴ میلیارد دلار بوده است و مجموع جریان‌های خالص ورودی به ETF بیت کوین از ژانویه به ۱۵ میلیارد دلار رسیده است.

روند کلی منفی شد، اگرچه BITB Bitwise و IBIT BlackRock تنها صندوق هایی بودند که به ترتیب ورودی خالص ۶ و ۸ میلیون دلاری را ثبت کردند. این تغییر در احساسات احتمالاً ناشی از سود گرفتن به دنبال جریان های مثبت طولانی مدت است و نه فقط در بین سرمایه گذاران نهادی.

منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا