اخبار ارز دیجیتال

این همان چیزی است که ایمیل در Web3 به نظر می رسد.

پلتفرم‌های پیام‌رسانی مبتنی بر بلاک‌چین نسل اول به دنبال پاسخگویی به بخش گمشده در پذیرش Web3 هستند.

ردیابی رای‌های DAO، تراکنش‌های DeFi، و نقض داده‌ها در بسیاری از کانال‌ها و پلتفرم‌ها را فراموش کنید. صندوق های پستی Web3 بدون نیاز به شماره تلفن یا آدرس ایمیل سنتی انجام می دهند. در عوض، آدرس کیف پول تمام این اطلاعات را دریافت و سازماندهی می کند.

حداقل، اینها برخی از وعده‌های شرکت مخابراتی Web3 است که به دنبال ایجاد یک پلتفرم پیام‌رسانی مبتنی بر بلاک‌چین نسل اول است: تجربه Web2 با حفظ حریم خصوصی و امنیت، و مهم‌تر از همه، Web3 درباره تمرکز بر مشکل است.

به عنوان مثال، صورت‌های ماهیانه کیف پول، اعلان‌های تراکنش‌ها و به‌روزرسانی‌های هک برخی از محتوایی هستند که کاربران می‌توانند در صندوق ورودی خود دریافت کنند، Swapnika Nag یکی از بنیانگذاران Hashmail توضیح داد. Hashmail یک استارت آپ مستقر در هند است که به صورت بتا در اول اکتبر راه اندازی شد.

این استارتاپ اکنون به کاربران امکان تبادل ایمیل از طریق آدرس های کیف پول موجود خود را می دهد. این استارتاپ فقط به آدرس ها و پیام ها متصل می شود.

برای شرکت های بومی Web3، این فناوری با ایجاد ارتباط مستقیم با کاربران، جایگزینی برای کانال های ارتباطی تلگرام و دیسکورد است و همچنین یک ابزار بازاریابی بالقوه ارزشمند است. برای کاربران، یک لایه حفاظتی اضافی در برابر حملات فیشینگ اضافه می کند و به طور بالقوه پاداش های رمزی را از طریق تبلیغات پولی یا اشتراک های دریافتی ارائه می دهد.

Nag گفت: “در Web3، نقطه دسترسی کیف پول است، و این همان چیزی است که شما برای ورود به سیستم استفاده می کنید. اساسا، آنچه بیشتر برنامه ها در مورد شما می دانند.”

مطالب مرتبط: وب ۳.۰ چیست: راهنمای مبتدیان برای اینترنت غیرمتمرکز آینده

شرکت دیگری که سعی در رفع اصطکاک ارتباطات در صنعت دارد، Ethermail است. پلتفرمی که ارتباطات بین کیف پول رمزگذاری شده را فراهم می کند. در ماه اوت، Ethermail یک دور سرمایه گذاری اولیه ۳ میلیون دلاری به رهبری Fabric Ventures و Greenfield One را اعلام کرد.

یکی از نمایندگان Cointelegraph Ethermail گفت: “امروزه اکثر کاربران بدون شرکت در انجمن، توکن ها را خریداری می کنند و قیمت آنها را حدس و گمان می زنند.” و افزود که ارتباطات باز راهی برای کاربران برای انتخاب جامعه مورد نظرشان است. آنها گفتند که با کمک به آنها برای درک و تعامل می تواند پذیرش گسترده تر را تشویق کند.

مشابه HashMail، EtherMail یک دیوار پرداخت برای فیلتر کردن هرزنامه ها ارائه می دهد و به دنبال تشویق خوانندگان برای سود بردن از تبلیغاتی که دریافت می کنند، همراه با اشتراک های شرکتی و سایر منابع است.

ناگ گفت، علیرغم پتانسیلی که دارد، به نظر نمی رسد ایمیل Web3 در کوتاه مدت تهدیدی برای ارائه دهندگان پیام Web2 باشد. با این حال، در دراز مدت، پذیرش ایمیل بومی Web3 احتمالا افزایش می یابد زیرا کاربران به دنبال مزایای اساسی مانند فضای ذخیره سازی توزیع شده و حفظ حریم خصوصی هستند.

وب ۳.۰ نسخه آینده اینترنت مبتنی بر بلاک چین عمومی است، سیستم ثبت سوابق که بیشتر برای تسهیل تراکنش های ارزهای دیجیتال شناخته شده است. بر اساس تحقیقات Emergen، انتظار می رود این صنعت تا سال ۲۰۳۰ به ۸۱.۵ میلیارد دلار برسد، اما با چالش هایی مانند امنیت و قابلیت همکاری مواجه است.

نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا