اخبار ارز دیجیتال

این شاخص نگهداری طولانی مدت بیت کوین در حال نزدیک شدن به «منطقه پایین» قیمت بیت کوین است

انباشت بیت کوین در طول روند نزولی در نوسان کامل است، حتی اگر قیمت بیت کوین جای کاهش داشته باشد.

یک نشانگر روی زنجیره بیت کوین (BTC) عرضه سکه از دست رفته توسط دارندگان بلندمدت (LTH) را ردیابی می کند، که نشان می دهد ممکن است کف بازار نزدیک باشد.

منتقد پایین بیت کوین دقیق و وحشتناک

حدود 30 درصد از LTH بیت کوین تا 22 سپتامبر با ضرر مواجه بود که دلیل آن کاهش قیمت بیت کوین از 69000 دلار در نوامبر 2021 به حدود 19000 دلار امروز بود. این حدود 3 تا 5 درصد کمتر از سطوحی است که قبلاً با پایین ترین سطح بازار بیت کوین منطبق بود.

به عنوان مثال، در مارس 2020، قیمت بیت کوین در بحبوحه سقوط بازار COVID-19 به زیر 4000 دلار سقوط کرد. این زمانی اتفاق افتاد که عرضه بیت کوین به سمت 35 درصد افزایش یافت که LTH مطابق شکل زیر متحمل ضرر شد.

عرضه دارندگان طولانی مدت بیت کوین از دست رفته.منبع: Glassnode

به طور مشابه، پایین ترین قیمت بیت کوین در دسامبر 2018 در حدود 3200 دلار همزمان با افزایش 32 درصدی شاخص ضرر LTH بود. در هر دو مورد، BTC/USD از آن زمان وارد یک چرخه صعودی طولانی شده است.

بنابراین، تعداد LTH هایی که در یک بازار نزولی معمولی متحمل ضرر می شوند، در محدوده 30 تا 40 درصد به اوج خود می رسد. به عبارت دیگر، قیمت بیت کوین جای کاهش دارد، شاید تا محدوده 10000 تا 14000 دلار برای “LTH زیانده” برای رسیدن به منطقه پایین تاریخی.

همراه با معیار عرضه LTH، که عرضه بیت کوین توسط دارندگان بلندمدت را ردیابی می کند، به نظر می رسد این سرمایه گذاران در طول رکود بازار انباشته و نگهداری می شوند و در طول روند صعودی قیمت بیت کوین توزیع می کنند.

کل عرضه بیت کوین توسط LTH.منبع: Glassnode

بنابراین، بازار صعودی بعدی می تواند زمانی آغاز شود که کل عرضه نگه داشته شده توسط LTH شروع به کاهش کند.

انباشت بیت کوین قوی است

از سوی دیگر، داده ها نشان می دهد که تعداد آدرس های انباشته شده به طور مداوم در طول بازار نزولی فعلی افزایش یافته است. این متریک آدرس‌هایی را دنبال می‌کند که «حداقل دو انتقال بدون گرد و غبار دارند و هرگز از وجوه استفاده نکرده‌اند».

تعداد آدرس های ذخیره سازی بیت کوینمنبع: Glassnode

جالب توجه است، این بدان معناست که برخلاف چرخه‌های نزولی قبلی که تعداد آدرس‌های انباشته کاهش یا کاهش یافته است، همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است، “هدلر” در سطوح قیمت فعلی تزلزل نکرده است.

علاوه بر این، تعداد آدرس‌های دارای موجودی غیر صفر حدود 42.7 میلیون است، در مقایسه با 39.6 میلیون در اوایل سال جاری، که نشان‌دهنده رشد مداوم کاربر در بازار نزولی است.

تعداد آدرس هایی با موجودی بیت کوین غیر صفر.منبع: Trading View

فنی قیمت بیت کوین کاهش بیشتر را پیشنهاد می کند

با این وجود، بیت کوین در حال تلاش برای بازیابی 20000 دلار به عنوان پشتیبانی در محیطی با نرخ بهره بالا است.

مرتبط: تحلیلگران بیت کوین سه دلیل را ذکر می کنند که چرا قیمت بیت کوین زیر 20000 دلار می تواند یک «تله خرس» باشد.

همانطور که در زیر می بینید، در صورتی که شکست فنجان و دسته آن درست شود، از نقطه نظر فنی، بیت کوین می تواند در سال 2022 به 14000 دلار سقوط کند.

نمودار قیمت 3 روزه برای BTC/USD با الگوی جام و دسته.منبع: Trading View

چنین حرکتی باید معیار “LTH زیان” ذکر شده را به سمت منطقه بازدهی 32 تا 35 درصد سوق دهد، که در نهایت می تواند با پایین ترین سطح بازار نزولی کنونی همزمان شود.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: Yashu Gola

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا