اخبار ارز دیجیتال

SEC حق داشت کیم کارداشیان را با اتریوم مکس به شیلینگ بکوبد

کیم کارداشیان فاش کرد که برای تبلیغ اتریوم مکس پول دریافت کرده است، اما مبلغ دقیقی را به دنبال کنندگانش نگفت. وقتی SEC او را به دلیل این نظارت جریمه کرد، کار درست را انجام داد.

در ژوئن ۲۰۲۱، کیم کارداشیان یک استوری اینستاگرام منتشر کرد که در آن نزدیک به ۳۳۰ میلیون دنبال کننده اینستاگرام خود را در مورد رمز ارز اتریوم مکس (EMAX) مطلع کرد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) کارداشیان را به اتهام نقض مقررات غیر تبلیغاتی قانون اوراق بهادار با عدم افشای دریافت ۲۵۰۰۰۰ دلار در ازای تبلیغ اوراق بهادار ثبت نشده، مورد شکایت قرار داده است.

این کیفرخواست بحث عمومی را برانگیخت – باید افشا شود. میزان برای تسهیل یک فرصت سرمایه گذاری قابل توجه پرداخت شده است؟

چه خبر؟ سلبریتی ها و اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی مدت هاست که با تبلیغ و تایید طیف گسترده ای از خدمات و محصولات، از لباس گرفته تا محصولات آرایشی و مکمل ها و داروها، از جریان درآمد پرسودی برخوردار بوده اند. کمیسیون تجارت فدرال (FTC) ظهرنویسان را با الزام به اقدامات و افشاهای مختلف تنظیم می کند، مانند اینکه آیا یک رابطه مالی بین ظهرنویس و شرکت وجود دارد، آیا کمک ها پرداخت شده است یا خیر. با این حال، FTC تا آنجا پیش نرفته است که حامیان خود را افشا کنند. میزان آنها برای تبلیغ محصولاتشان پول می گرفتند.

مربوط: SEC به کیم کارداشیان قلدری می کند و می تواند اقتصاد اینفلوئنسرها را خنک کند

پس اینجا چه فرقی دارد؟ این بار، “محصول” یک فرصت سرمایه گذاری تحت نظارت SEC است. همانطور که توسط دستورالعمل های تایید و شهادت FTC لازم است، کارداشیان مطمئن شد که سلب مسئولیت هایی مانند “#تبلیغات” و “این توصیه مالی نیست” را درج کرده است، اما طبق مقررات SEC کافی نیست. ۲۵۰۰۰۰ دلار توسط EthereumMax برای “ترویج” توکن پرداخت شد.

کیفرخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار در مورد پست‌های به ظاهر سازگار کارداشیان، آنچه را که به نظر می‌رسد آغازی برای افزایش مقررات توسط آژانس‌های فدرال، خواستار شفافیت، به‌ویژه در رابطه با تصویب دارایی‌های بسیار سفته‌بازانه، آشکار کرده است. چگونه آیا شفافیت زیاد مهم است؟

افشای “#تبلیغ” و “این توصیه مالی نیست” کارداشیان (که طبق الزامات FTC کافی است) نشان می دهد که او یک مروج اتریوم مکس مغرض و علاقه مند است و SEC شرط ضد تبلیغاتی را برای افشای میزان دقیق در نظر گرفته است. به عبارت دیگر، صرفاً افشای این که او ۲۵۰۰۰۰ دلار برای تبلیغ توکن پرداخت کرده است، هیچ تفاوتی در تصمیم فالوورهای او برای سرمایه گذاری ندارد.

با این حال، این که آیا یک افشای خاص برای سرمایه گذاران بالقوه با اهمیت است یا خیر، سوالی است که اغلب توسط چنین سرمایه گذارانی پاسخ داده می شود. وجود SEC بر اساس حمایت از سرمایه گذاران عادی است. برای انجام این کار، سرمایه گذاران بالقوه باید تا حد امکان اطلاعات بیشتری را برای کمک به تصمیم گیری خود دریافت کنند.

قیمت اتریوم مکس از نوامبر ۲۰۲۱ تا اکتبر ۲۰۲۲. منبع: CoinGecko

در حالی که ممکن است تفاوت بین افراد مشهور ۱۰۰۰۰۰ و ۲۰۰۰۰۰ دلار برای پست‌های رسانه‌های اجتماعی برای سرمایه‌گذاران بی‌اهمیت به نظر برسد، چک میلیون دلاری به این معنی است که افراد مشهور پول خود را به دست می‌آورند. ممکن است این تصور سرمایه‌گذاران بالقوه را تغییر دهد که تمایل دارند اظهاراتی مخالف یا مخالف داشته باشند. باورهای واقعی، تجربه یا فقدان آنها را نادیده بگیرید. از دانش این نقطه عطف تصمیم گیری ممکن است از سرمایه گذار به سرمایه گذار متفاوت باشد. بنابراین، چنین اطلاعاتی باید عمومی و آزادانه توسط سرمایه گذاران ارزیابی شود.

روند رو به رشدی به سمت افشای گسترده تر وجود دارد. FTC اخیراً اصلاحاتی را در دستورالعمل های توصیه شده خود برای تبلیغات دیجیتال پیشنهاد کرده است تا بازار رو به رشد اینفلوئنسرها را تطبیق دهد. بخش ۲۵۵.۵، “افشای اتصالات مواد” مربوط است. پرداخت پول، ارائه محصولات یا خدمات رایگان یا با تخفیف به تایید کنندگان. دسترسی زودهنگام به محصولات؛ یا امکان برنده شدن جوایز، دریافت پرداخت ها، یا حضور در تلویزیون یا سایر تبلیغات رسانه ای. “

مربوط: تنظیم کننده های فدرال آماده صدور حکم در مورد اتریوم هستند

اگر طرفداران متوجه شوند که تنها رابطه بین افراد مشهور و محصول تبلیغاتی یک چک بزرگ است، چنین افشاگری می‌تواند جذابیت سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی مشابه با افراد مشهور و تأثیرگذار مورد علاقه شما را کاهش دهد. ارتباط بین یک سلبریتی و یک محصول توصیه شده، احتمال سرمایه گذاری آنها بیشتر است.

گری جنسلر، رئیس SEC، زمانی را تلف نکرد و به همان شیوه در رسانه ها ظاهر شد و به مردم هشدار داد که مشوق های افراد مشهور معمولاً با بهترین منافع مصرف کنندگان مطابقت ندارد. در یک بیانیه مطبوعاتی SEC گفت که افراد مشهور و تأثیرگذاران طبق قانون موظف به افشای دقیق هستند. برای محافظت از افرادی که ممکن است برای “مشاوره مالی” به آنها مراجعه کنند، تاکید کردم که باید در نظر داشت

سلبریتی ها تاثیر زیادی بر روی طرفداران خود دارند. بسیاری از کسانی که از فرصت های سرمایه گذاری حمایت می کنند، تخصص کافی برای اطمینان از مناسب بودن سرمایه گذاری هایشان و مطابقت با قوانین اوراق بهادار ایالات متحده را ندارند. در نتیجه، افراد مشهوری مانند کارداشیان این قدرت را دارند که میلیون‌ها نفر را تحت تأثیر قرار دهند و تصمیمات ناآگاهانه را صرفاً بر اساس تحسین، اعتماد و وفاداری بگیرند.

تسویه ۱.۶ میلیون دلاری کارداشیان تأثیر قابل توجهی دارد زیرا SEC علاقه بسیار زیادی به تنظیم یک طبقه دارایی بسیار سوداگرانه مانند رمزارزها دارد و به طور غیرقانونی اوراق بهادار کریپتو را به بازار عرضه می کند. سرمایه گذاران باید مراقب باشند و همیشه بررسی های لازم را انجام دهند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار باید به درخواست افشای گسترده از سوی تایید کنندگان برای فعال کردن و حمایت از چنین بررسی های لازم ادامه دهد.

گای شاه او یک مشاور ارشد در گروه تمرین نوآوری و فناوری Greenspoon Marder LLP، شرکت و تجارت، و گروه‌های تمرین سرگرمی و ورزشی است. او که اصالتاً اسرائیلی بود، مدرک لیسانس خود را از دانشگاه سیراکیوز و مدرک دکتری حقوقی را از دانشکده حقوق دانشگاه نورث ایسترن دریافت کرد.
آریلا بنچ روچ او یک کارمند حقوقی در گروه نوآوری و فناوری گرینسپون ماردر است. او با سابقه و اشتیاق به قانون سرگرمی، موسیقی، مد، رسانه و فناوری بلاک چین، قبلاً در LAA Sports & Entertainment و PlayOne NFT کارآموزی قانونی داشته است.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Ariela Benchlouch & Gai Sher

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا