اخبار ارز دیجیتال

SEC باید دنبال Do Kwon برود، اما کیم کارداشیان حواسش را پرت می کند

Do Kwon باید در خط مقدم بررسی نظارتی باشد. در عوض، حواسشان به جایگاه کیم کارداشیان پرت شده است.

کمتر از یک هفته دیگر، گذرنامه دو کوون، بنیانگذار آزمایشگاه های Terraform منقضی می شود. اینترپل ماه گذشته یک اخطار قرمز برای کوون صادر کرد و طبق گزارش ها، دولت کره جنوبی در ماه جاری دارایی های او را مسدود کرد.

Kwon در پاسخ آزادانه توییت کرده و این گزارش ها را تا حد زیادی تکذیب کرده است. او گفت: “من نمی دانم وجوه چه کسی را مسدود کردند، اما برای آنها خوب است. امیدوارم از آن به نفع خود استفاده کنند.” من نوشته ام در یک پیام به نظر می رسد که آقای کوون زندگی آزاد دارد، از دسترسی به اینترنت، موش و گربه بازی با مقامات و مردم لذت می برد.

در همین حال، تنظیم‌کننده‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، کیم کارداشیان و دیگر افراد مشهور را به دلیل شیلینگ پروژه‌های مختلف ارزهای دیجیتال مورد انتقاد قرار داده‌اند. آنها مستحق توبیخ هستند، اما شرورانی مانند Kwon همچنان از آغوش دراز قانونگذاران فرار می کنند.

رمز شیلینگ کیم کارداشیان فقط نوک کوه یخ است

کارداشیان متعهد شد پس از تبلیغ اتریوم مکس (EMAX) در اینستاگرام، مبلغ 1.26 میلیون دلار را به SEC پرداخت کند. این به دلیل عدم افشای 250000 دلاری است که برای شیل کردن شیت کوین پرداخت شده است. (او توضیح داد که به او پرداخت شده است، اما نه مبلغ دقیق.)

در پاسخ به حکم دادگاه، گری گنسلر، رئیس SEC، گفت: «این مورد نشان می‌دهد که وقتی افراد مشهور و اینفلوئنسرها فرصت‌های سرمایه‌گذاری مربوط به ارزهای دیجیتال را تأیید می‌کنند، آن محصولات سرمایه‌گذاری برای همه سرمایه‌گذاران مناسب است.» این به ما یادآوری می‌کند که همیشه امکان پذیر نیست. ” وی گفت که این پرونده “به افراد مشهور و دیگران یادآوری می کند که طبق قانون باید زمان و میزان پرداخت آنها را برای تسهیل سرمایه گذاری خود در اوراق بهادار اعلام کنند.”

مربوط: تبلیغ Ethereum Max کیم کارداشیان بند عدم تبلیغات SEC را نقض کرد

حرفای خوبیه واقعا اما سیلی زدن گنسلر به مچ سلبریتی ها بیشتر جنبه سبکی دارد تا ماده. ماهی های بسیار بزرگتری در حوضچه کریپتو وجود دارد که باید خشم SEC را برانگیزد.

آسیب داکوون

کارداشیان که کارداشیان EMAX را تبلیغ می کند، ظاهر خوبی برای ارزهای دیجیتال نیست و SEC حق داشت که او را شارژ کند. سقوط استیبل کوین Terraform و ارز دیجیتال آن، LUNA، در ماه می، نزدیک به 50 میلیارد دلار را در یک هفته از بازار حذف کرد. قبل از سقوط، LUNA یکی از 10 ارز دیجیتال برتر بازار بود.

SEC برای اولین بار در سال 2021 احضاریه ای به Kwon و شرکتش صادر کرد. کوون، که در گذشته یک ضد استبداد بوده است، گفت که از خواسته ها تبعیت نخواهد کرد و در عوض از SEC شکایت خواهد کرد. ادعاهای متقابل او تا حد زیادی ناموفق بود، اما به وضوح نشان دهنده بی توجهی او به آژانس بود.

مربوط: تنظیم کننده های فدرال آماده صدور حکم در مورد اتریوم هستند

امروز به نظر می رسد SEC Kwon را فراموش کرده است. این کره جنوبی بود، نه ایالات متحده، که اینترپل را وادار کرد تا یک اخطار قرمز برای Kwon صادر کند.

ظاهرا کمیسیون SEC تقصیر را به دوش کره جنوبی و اینترپل انداخته است. در عوض، آژانس‌ها در حال تعقیب افرادی مانند Ripple و Coinbase هستند – علیرغم این واقعیت که قانون‌گذاران ایالات متحده و متعاقب آن هنوز حتی دارایی‌های دیجیتال را تعریف نکرده‌اند.

آسیب Kwon بسیار فراتر از اعداد ساده است. در برخی موارد به قیمت جان قربانی تمام می شود.

آخرین چیزی که در این عصر آشفته بازارهای جهانی می خواهید، عدم اطمینان ناشی از جنایتکاران مشکوک (مشکوک) است. Kwon به دنبال مقررات از مقامات است، که شاید یکی از دلایل عقب ماندن SEC از سابقه کره جنوبی است، که در مورد آن اتهامات شدیدی صادر کرده است.

مقررات خوب لزوما بد نیست، اما پیش از اجرای قانون‌گذاران قوانین موجود، تشخیص اینکه «خوب» چگونه به نظر می‌رسد، دشوار است.

زک کولبر بازاریاب دیجیتال در روز، نویسنده آزاد در شب. پوشش فرهنگ دیجیتال از سال 2007.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Zac Colbert

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا