اخبار ارز دیجیتال

SEC به کیم کارداشیان قلدری می کند و می تواند اقتصاد اینفلوئنسرها را خنک کند

به جای جریمه ۱.۲۶ میلیون دلاری کارداشیان برای تبلیغ اتریوم مکس، دولت فدرال باید با کارداشیان برای ایجاد هنجارهای شفاف برای اینفلوئنسرها همکاری می کرد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار در تاریخ 3 اکتبر اعلام کرد که ادعاهایی مبنی بر اینکه کیم کارداشیان «ارزهای ارز دیجیتال ارائه شده و فروخته شده توسط اتریوم مکس را بدون افشای پرداختی تبلیغ کرده است» را حل و فصل کرده است. [of $250,000] او برای ترفیع دریافت کرد. او همکاری کرد و با جریمه 1.26 میلیون دلاری به شکایت خاتمه داد، اما این کیفرخواست در نتیجه ناکامی SEC فعال در ایجاد شفافیت نظارتی است.

اینفلوئنسرها را مجبور به ترک ایالات متحده کنید

یک حقوقدان در مورد شکایت آژانس علیه کارداشیان ها، قوانین و هنجارها پادکست، دریافت کردم «مثبت خالص است [that] این احتمالاً منجر به شیلینگ کمتری توسط افراد مشهوری می شود که از پروژه اصلی اطلاعی ندارند و حقوق زیادی دریافت می کنند.

با گسترش پلتفرم های رسانه های اجتماعی، سازندگان محتوا و تأثیرگذاران ظاهر شده اند تا با برندها برای تبلیغ محصولات و خدمات خود همکاری کنند. متأسفانه، “اقتصاد خالق” نیز جنبه منفی خود را داشت. به ویژه اینفلوئنسرها اغلب محصولات و خدماتی را می فروشند که به نفع همه نیست و در ازای حمایت از کسب و کارها پول دریافت می کنند.

در حالی که این امتیاز ممکن است و اغلب مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد، اینفلوئنسرها اغلب زمانی استفاده می‌شوند که شرکت‌ها تبلیغات پولی را در رسانه‌ها و تلویزیون می‌گذارند، یا زمانی که اعضای هیئت مدیره می‌پیوندند و دارندگانی را برای کسب درآمد خود استخدام می‌کنند. حتی وقتی نظرات خود را به اشتراک می‌گذاریم، هیچ کاری انجام نمی‌دهیم. به طور سیستماتیک با آنچه شرکت ها انجام می دهند متفاوت است. شبکه و سازمان خود را ارتقا دهید. اگر شرکتی در یک روزنامه یا مجله بزرگ مانند نیویورک تایمز یا ووگ تبلیغ کند، آیا مطبوعات به طور مشابه مسئول عدم افشای رسید پرداخت به همه خوانندگان هستند؟در عوض، اگر رسانه‌ها نتوانند از چنین فرصت‌های تبلیغاتی پولی استقبال کنند، مدل کسب‌وکار آنها چنین خواهد شد. به زودی فرو می ریزد

مربوط: چارچوب ضعیف رمزارز بایدن هیچ چیز جدیدی ارائه نکرد

پس چرا با اینفلوئنسرها اینقدر متفاوت رفتار می شود؟ چرا آنها شخصاً توسط آژانس های فدرال پاسخگو و هدف قرار می گیرند؟بازار خودرو را در نظر بگیرید. اگر خودرویی که توسط فروشنده خودروی کارکرده به مشتری فروخته می‌شود، بعداً فراخوانی شود یا مشخص شود که دارای ایرادات دیگری است، آیا آن مشتری توسط رگولاتوری بررسی می‌شود؟

اقدام SEC علیه کارداشیان خطر بیگانگی و خفه کردن سایر اعضای اقتصاد خلاق را به همراه دارد. او می تواند 1.26 میلیون دلار جریمه “پرداخت” کند (کمی بیش از 1 میلیون دلار بیشتر از درآمدش)، اما بسیاری از سازندگان محتوا هر سال بیش از شش رقم درآمد ندارند. این اقدام همچنین بسیاری از تولیدکنندگان محتوا را در خارج از ایالات متحده به کشورهایی با سیاست‌های مطلوب‌تر سوق می‌دهد.

تعریف اوراق بهادار و بدهی

SEC به یک حکم قدیمی دادگاه عالی از سال 1946 پایبند بود، SEC علیه WJ Howey Co.، که اکنون به عنوان “آزمون هاوی” شناخته می شود. آزمون هاوی یک “قرارداد سرمایه گذاری” را در صورتی تعریف می کند که شرایط زیر وجود داشته باشد: 1) سرمایه گذاری پول 2) سرمایه گذاری در شرکت های عمومی 3) انتظار سود 4) بهره مندی از تلاش دیگران.

با این حال، این آزمون در یک اقتصاد کاملا متفاوت از اقتصاد فعلی ما معرفی شد. در واقع، بسیاری از پروژه‌هایی که شامل انتشار توکن‌های قابل تعویض می‌شوند، به راحتی در رده امنیتی قرار می‌گیرند، صرف نظر از اینکه چقدر تعاریف آنها آزادانه است. اما پروژه‌های دیگر، به‌ویژه پروژه‌های توکن غیرقابل تعویض، در منطقه بسیار خاکستری قرار دارند. بسیاری از پروژه های NFT انتظارات سود را به مالکان بالقوه منتقل نمی کنند و بر دسترسی انحصاری به امتیازات و رویدادها، کلاس ها و معاملات تأکید می کنند.

مربوط: برای شروع پیگرد قانونی معامله گران NFT توسط دولت فدرال آماده شوید

در واقع، اقدام نظارتی اخیر SEC توسط کارداشیان در تبلیغ اتریوم مکس (EMAX) انجام شد، بدون اینکه فاش شود که به جای اینکه اتریوم مکس یک امنیت باشد، پرداختی دریافت کرده است. اما این حادثه چالش بزرگی را نشان می‌دهد که اینفلوئنسرها به ناچار در اقتصاد Web3 با آن مواجه می‌شوند، زمانی که باید نگران خطرات نظارتی برای خود باشند تا بتوانند پروژه‌های مختلف را تبلیغ کنند، حتی اگر در رسانه‌های اجتماعی پست کنند.

کشورهای دیگر رویکردهای بسیار متفاوتی برای Web3 در پیش گرفته اند. به عنوان مثال، امارات متحده عربی گفته است که می‌خواهد موفقیت اقتصادی را بر اساس «تولید ناخالص فراجهان ناخالص» اندازه‌گیری کند، نه تولید ناخالص داخلی سنتی، که استانداردی برای مقایسه بهره‌وری کشور به کشور است. سایرین (مانند سنگاپور)، به مرکزی برای کارآفرینان و استارت آپ ها تبدیل شده است.

اتفاقی که برای کارداشیان افتاد ممکن است برای دیگران هم بیفتد

با توجه به نگرانی های نظارتی مبنی بر اینکه اینفلوئنسرها از قدرت خود با تبلیغ محصولات و خدمات بدون افشای دریافت غرامت سوء استفاده می کنند، Web3 کاملا متعهد به افزایش شفافیت و پاسخگویی بلاک چین است. به طور خاص، اینفلوئنسرها می توانند کیف پول دیجیتال خود را باز کرده و مشاهده کنند تا بتوانند پاداش های خود را ببینند و خریدهای خود را ببینند. (هنوز نیاز به یک بلاک چین حفظ حریم خصوصی وجود دارد، زیرا همه چیز در زندگی هر فرد نباید به طور کامل برای عموم باز باشد. اما با بلاک چین، شفافیت و مسئولیت پذیری مهمی را فراهم می کند. احتمال آن بسیار بیشتر است.)

Web3 همچنین به سازندگان محتوا این امکان را می دهد که بدون اتکا به نهادهای متمرکز برای معاملات و شراکت با نام تجاری، پرداختی برای محتوای خلاقانه دریافت کنند. به عنوان مثال، NFT ها به هنرمندان این امکان را می دهند که مخاطبان خود را به جامعه ای تبدیل کنند که مستقیماً با محتوای آنها درگیر است.

اتفاقی که برای کارداشیان ها افتاد ممکن است برای برخی از اینفلوئنسرها رخ داده باشد. مسلماً، اقدامات نظارتی بدون جریمه تأثیر کمتری دارد، اما چنین مجازات هایی نشان می دهد که آژانس جدی است. اغلب نیاز به هنجارهای شفاف تر در مورد تبلیغ محصولات و خدمات، به ویژه ارزهای دیجیتال وجود دارد. پروژه هایی که ممکن است به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی شوند. چنین رویکردی بیشتر مشارکتی است و به ایجاد هنجارهای مشترک و بهترین شیوه ها در بین علاقه مندان به ارزهای دیجیتال کمک می کند.

کریستوس ماکریدیس کارآفرین، اقتصاددان و استاد. او به عنوان مدیر عملیاتی و مدیر ارشد فناوری در Living Opera، یک استارتاپ چندرسانه‌ای Web3، خدمت کرده است، و قرارهای آکادمیک در دانشکده بازرگانی کلمبیا و دانشگاه استنفورد دارد. کریستوس همچنین دارای مدرک دکترای اقتصاد و علوم مدیریت از دانشگاه استنفورد است.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست. نویسندگان از هیچ یک از پروژه های ذکر شده در این مقاله غرامت دریافت نکرده اند.نویسنده: Christos Makridis

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا