اخبار ارز دیجیتال

فیلیپین برنامه های صدور مجوز برای ارائه دهندگان دارایی های مجازی را به حالت تعلیق درآورد

Banko Sentral ng Pilipinas گفت که خاتمه برنامه های VASP از اول سپتامبر 2022 آغاز می شود و به مدت سه سال ادامه خواهد داشت.

بسیاری بر این باورند که فیلیپین به هاب جدید ارزهای دیجیتال تبدیل خواهد شد، اما این رویا فعلاً ممکن است از بین برود زیرا بانک مرکزی این کشور یک تعلیق سه ساله برای پذیرش برنامه های ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی جدید (VASP) را اعلام کرد.

کمیسر نظارت مالی Banko Sentral ng Pilipinas (BSP) Chuchi Fonacier یادداشت تفاهمی را امضا کرده است که هدف آن ایجاد تعادل در ارتقای نوآوری در امور مالی و مدیریت ریسک های مرتبط با دارایی های مجازی (VA) است. او نوشت:

بانک مرکزی تشخیص می دهد که اگرچه VA فرصتی برای تسهیل دسترسی به خدمات مالی با هزینه کم است، اما خطرات مختلفی را نیز به همراه دارد که می تواند ثبات مالی را تضعیف کند.

به این ترتیب، دوره نرمال درخواست مجوزهای جدید VASP از 1 سپتامبر 2022 به مدت سه سال بسته خواهد شد. به گفته Fonacier، این بسته به تحولات بازار ممکن است تغییر کند.

با این حال، برنامه‌هایی که قبلاً فاز 2 فرآیند را قبل از 31 آگوست 2022 پشت سر گذاشته‌اند، به مرحله ارزیابی بعدی می‌روند. اما مواردی که تا تاریخ تعیین شده واجد شرایط نباشند مردود خواهند بود. از سوی دیگر، نهادهایی که به عنوان مؤسسات مالی تحت نظارت BSP طبقه بندی می شوند، در صورتی که به عنوان ثابت ارزیابی شوند، می توانند برای مجوز VASP درخواست دهند.

مربوط: SEC فیلیپین به مردم هشدار می دهد که در Binance سرمایه گذاری نکنند

Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس در ماه ژوئن اعلام کرد که صرافی ارزهای دیجیتال به دنبال دریافت مجوز VASP از BSP است تا پلتفرم ارز دیجیتال بتواند خدمات خود را در کشور گسترش دهد. به طور جداگانه، مدیران تاکید کردند که آنها همچنین در حال بررسی دریافت مجوز صادرکننده پول الکترونیکی (EMI) در فیلیپین هستند.

در مصاحبه اخیر با Cointelegraph، لئون هانگ، رئیس آسیا و اقیانوسیه در Binance، گفت که او قبلاً اسناد مربوطه را برای دریافت مجوز ارائه کرده است، اما ممکن است محرمانه باشد. آقای Foong گفت که آنها به ورود به کشور خوشبین هستند.

نویسنده: Ezra Reguerra

منبع

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا