اخبار ارز دیجیتال

ادغام: 5 تصور اشتباه درباره ارتقای مورد انتظار اتریوم

پاک کردن مه اطراف The Merge، مهم ترین ارتقا در تاریخ اتریوم. در اینجا پنج تصور اشتباه وجود دارد که از بقیه متمایز است.

هیجان در مورد The Merge، ارتقای آتی اتریوم (ETH) که شامل ادغام دو بلاک چین، شبکه اصلی اتریوم و زنجیره فانوس دریایی است، ناخواسته به شایعات در سراسر جامعه دامن زده است.

The Merge که مهم‌ترین ارتقا در تاریخ اتریوم نامیده می‌شود، پایان اثبات کار (PoW) برای بلاک چین اتریوم است. با این حال، پنج تصور اشتباه وجود دارد که در بین بقیه برجسته است.

تصور اشتباه 1: قیمت گاز اتریوم پس از ادغام کاهش می یابد

ارتقای قریب الوقوع اتریوم باعث کاهش هزینه های بدنام گاز اتریوم (کارمزد تراکنش) می شود. این یکی از بزرگترین تصورات غلط رایج در بین سرمایه گذاران است. در حالی که کاهش قیمت بنزین در صدر فهرست آرزوهای هر سرمایه‌گذار قرار دارد، The Merge یک تغییر مکانیسم توافقی است که بلاک چین اتریوم را از PoW به Proof of Stake (PoS) منتقل می‌کند.

در عوض، کاهش قیمت گاز در اتریوم باید روی افزایش ظرفیت و توان شبکه کار کند. جامعه توسعه دهندگان در حال حاضر روی یک نقشه راه جمع آوری محور برای ارزان تر کردن تراکنش ها کار می کنند.

افسانه 2: تراکنش‌های اتریوم پس از ادغام سریع‌تر خواهند بود

می‌توان فرض کرد که تراکنش‌های اتریوم به‌طور محسوسی سریع‌تر نخواهند بود. با این حال، حقیقتی در این شایعه وجود دارد، زیرا زنجیره بیکن به تایید کننده ها اجازه می دهد هر 12 ثانیه بلوک ها را صادر کنند. حدود 13.3 ثانیه در شبکه اصلی.

توسعه دهندگان اتریوم بر این باورند که حرکت به سمت PoS تولید بلوک را تا 10 درصد افزایش می دهد، اما کاربران متوجه بهبود جزئی نخواهند شد.

افسانه شماره 3: ادغام باعث خرابی بلاک چین اتریوم می شود

برخلاف تصورات غلطی که تصور می‌کنند نتیجه مثبتی برای اتریوم از The Merge وجود دارد، شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه ارتقای برنامه‌ریزی‌شده به طور موقت بلاک چین اتریوم را شکسته است.

توسعه‌دهنده انتظار ندارد از کار افتادگی بلوک با استفاده از PoW به ساخت با استفاده از PoS تبدیل شود.

افسانه 4: سرمایه گذاران می توانند ETH سهام را پس از ادغام برداشت کنند

Staked ETH (stETH)، یک ارز رمزپایه با پشتیبانی 1:1 توسط ETH، در حال حاضر در زنجیره بیکن قفل شده است. در حالی که کاربران امیدوارند بتوانند stETH خود را پس بگیرند، جامعه توسعه دهندگان تأیید می کنند که ارتقاء این تغییر را تسهیل نمی کند.

برداشت‌های دارایی stETH در ارتقای بزرگ بعدی پس از The Merge (معروف به ارتقای شانگهای) در دسترس خواهد بود. در نتیجه، دارایی ها برای حداقل 6 تا 12 ماه پس از ادغام قفل و غیر نقد خواهند شد.

افسانه 5: اعتبار سنجی ها نمی توانند پاداش های ETH را تا زمان ارتقاء شانگهای برداشت کنند

stETH تا زمانی که برداشت‌ها پس از ارتقای شانگهای از سر گرفته نشود، برای سرمایه‌گذاران مسدود می‌ماند، اما اعتبارسنجی‌ها همچنان می‌توانند حداکثر مقدار پاداش کمیسیون را که در طول پیشنهادات بلوک به دست می‌آورند از لایه اجرا یا شبکه اصلی اتریوم استخراج کنند. دسترسی فوری به ارزش (MEV).

جبران کارمزد یک توکن جدید صادر شده نیست، بنابراین اعتبارسنجی‌ها می‌توانند فوراً از آن استفاده کنند.

مربوط: بنیانگذار Polygon می گوید اتریوم در جمع بندی zkEVM از ویزا پیشی خواهد گرفت

یکی از بنیانگذاران Polygon، Mihailo Bjelic، دیدگاه خود را در مورد پتانسیل استفاده نشده اتریوم به اشتراک گذاشت و به کوین تلگراف گفت که راه حل جدید مقیاس پذیری اتریوم، مجموعه zkEVM، به پروتکل قرارداد هوشمند اجازه می دهد تا از نظر توان عملیاتی تراکنش بهبود یابد. گفت که قادر خواهد بود. برای عملکرد بهتر از ویزا در

یکی دیگر از بنیانگذاران Polygon، Sandeep Nailwal، زمانی که Bjelic راه حلی را برای کاهش هزینه های اتریوم تا 90 درصد و افزایش توان تراکنش به 40-50 تراکنش در ثانیه پیش بینی کرد، با Bjelic موافقت کرد.

نویسنده: Arijit Sarkar

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا