اخبار ارز دیجیتال

شرط بندی هانتینگ ایردراپ ارز دیجیتال و معنای آن برای توسعه دهندگان بلاک چین


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

شکار دراپ می تواند یک تجارت سودآور باشد، اما می تواند خطرات مالی قابل توجهی را نیز به همراه داشته باشد.

در فضای کریپتو، اصطلاح “airdrop” معمولاً به توزیع یک طرفه توکن ها برای اهداف بازاریابی یا به عنوان پاداش برای مشارکت یا مشارکت در شبکه اشاره دارد.

اولین ایردراپ ارز دیجیتال ثبت شده در سال ۲۰۱۴ زمانی رخ داد که Auroracoin ارز دیجیتال بومی خود، AUR را توزیع کرد.

یکی دیگر از ایردراپ های پرمخاطب، صرافی غیرمتمرکز Uniswap بود که در سال ۲۰۲۰ توکن حکومتی UNI (UNI) را به کاربران ارائه داد. در مجموع، بیش از ۲۵۰۰۰۰ حساب هر کدام ۴۰۰ UNI دریافت کردند.

Airdrops، Tokens، Tokennomics

در حالی که ایردراپ ممکن است باعث فعالیت بیشتر در شبکه بلاک چین شده باشد، کریس بردبری، مدیر عامل پلتفرم مالی غیرمتمرکز (DeFi) Oasis.app، به کوین تلگراف گفت که کاربران می توانند ایردراپ را انجام دهند. او گفت که می داند که ممکن است مورد سوء استفاده قرار گیرد، که منجر به این پدیده شد. از “هواپیمایی”. شکار “

هدف شکارچیان Airdrop کسب درآمد از طریق جمع آوری توکن ها از airdrops است.

یکی از نمونه های اخیر در خلال ایردراپ ARB Arbitrum اتفاق افتاد. فعالیت زنجیره ای نشان داد که شکارچیان ایردراپ ۳.۳ میلیون دلار ARB را از ۱۴۹۶ کیف پول در دو کیف پول ترکیب کرده اند.

بر اساس پلتفرم تحلیل بلاک چین Lookonchain، یک کیف پول ۱.۴ میلیون ARB از ۸۶۶ آدرس دریافت کرد که در آن زمان حدود ۲ میلیون دلار ارزش داشت، در حالی که دیگری ۹۳۳۳۷۵ ARB از ۶۳۰ آدرس دریافت کرد که ارزش آن حدود ۱۳۸ میلیون دلار بود.

در ۲۰ مارس، Lookonchain فاش کرد که شش شکارچی ایردراپ خاص تقریباً تمام بزرگترین ایردراپ‌های این ارز دیجیتال را برنده شدند.

بردبری به کوین تلگراف گفت که «شکارچیان حرفه‌ای دراپ از اسکریپت‌ها استفاده می‌کنند» تا بسیاری از آدرس‌های مختلف را در تعداد انگشت شماری ادغام کنند. او گفت: “ما در اینجا در مورد افرادی با هزاران کیف پول صحبت نمی کنیم. اینها توسعه دهندگان پیچیده ای هستند که اقدامات متعددی را روی بسیاری از کیف پول ها انجام می دهند، همه به صورت برنامه ای.”

بازی خطرناک

بردبری در ادامه خاطرنشان کرد که اگرچه این تاکتیک می‌تواند پس از هزینه و زمان سودآور باشد، اما با خطرات مالی جدی همراه است.

او با اشاره به اینکه پروتکل هایی که توکن منتشر نکرده اند باید پیدا شود و شکارچیان به طرق مختلف با آن ها تعامل داشته باشند، گفت: «شکار ایردراپ در واقع یک بازی است.» من گفتم بله.

بردبری اضافه کرد که اگر پروتکل جدید یا اثبات نشده باشد، خطرات حتی بیشتر است.

“به دلیل ماهیت عطف به ماسبق بودن ایردراپ ها، آنها اغلب از پروتکل های جدیدتری استفاده می کنند که در آزمون زمان مقاومت نمی کنند. این پروتکل ها اضافه خواهد شد.”

او افزود: «هزینه شکار ایردراپ اگر به یک پروتکل درجه یک تبدیل نشود، می‌تواند به سرعت از ارزش ایردراپ‌ها پیشی بگیرد».

در نظر نگرفتن قبوض گاز و سایر هزینه های مالی نیز می تواند برای شکارچیان مشکل ساز باشد.

بردبری گفت که از آنجایی که پروتکل با معیارهای خلاقانه تری ارائه می شود، ممکن است یافتن و تکمیل وظایف مورد نیاز برای به دست آوردن ایردراپ های احتمالی دشوارتر شود.

بردبری گفت: “انجام بسیاری از کارهایی که حق انجام آنها را ندارید می تواند منجر به ضرر شود. در حال حاضر، اکثر پروتکل ها در تلاش هستند تا راه های نوآورانه ای برای تعیین اینکه چه کسی سهمیه را دریافت می کند ارائه دهند. این کار گران می شود.”

“در پایان روز، شما باید از یک پروتکل استفاده کنید. شما می خواهید با انجام اقدامات درست با پروتکل مناسب “برنده” شوید، اما مانند یک بازی، دقیقاً می دانید چه کاری باید انجام دهید. من نمی دانم. ،” او اضافه کرد.

نتایج شکار Airdrop

شکار Airdrop به یک روش نسبتاً رایج در ارزهای دیجیتال تبدیل شده است زیرا افراد و گروه‌ها به دنبال فرصتی برای دریافت توکن‌های رایگان و کسب سود هستند.

کریپتو توییتر کاربران زیادی دارد استخدام نکاتی در مورد نحوه بهترین شکار ایردراپ، به اشتراک گذاری پروتکل هایی که فرصت های سودآوری را ارائه می دهند، و تبادل سایر توصیه های مربوط به ایردراپ.

برخی از پلتفرم‌ها، مانند پلتفرم تحلیلی DeFi DefiLlama، حتی دارای صفحاتی هستند که پروژه‌هایی را نشان می‌دهند که هنوز توکن ندارند اما ممکن است در آینده وجود داشته باشد.

Zoe Wei، رئیس روابط توسعه‌دهنده و بازاریابی زنجیره BNB، به Cointelegraph گفت که دامنه شکار airdrop به ایردراپ خاص و اقدامات انجام شده توسط تیم پروژه برای کاهش فعالیت بستگی دارد. او گفت که می‌تواند متفاوت باشد.

او همچنین خاطرنشان کرد که تلاش برای ایجاد انگیزه برای سازندگان و مشارکت کنندگان اکوسیستم می تواند مشکلات طولانی مدتی را برای پروتکل ایجاد کند. این برای رشد طولانی مدت مهم است.

وی می‌گوید: «ایردراپ‌ها برای رشد جامعه از مراحل اولیه مهم هستند، اما یک چالش در شناسایی مشارکت‌کنندگان وجود دارد: تمایز بین مشارکت‌کنندگان واقعی و کسانی که فقط برای پاداش‌ها مشارکت می‌کنند».

به گفته بردبری، سلامت طولانی مدت پروتکل به پاداش دادن به کاربران و مشارکت کنندگان واقعی مربوط می شود. عدم تشخیص این موضوع می‌تواند منجر به نفوذ کاربران به پروژه‌های دیگر شود.

او گفت: «این ایده که می‌تواند ایردراپ‌های سخاوتمندانه و ارزش پولی در استفاده از پروتکل داشته باشد، این است که پروتکل واقعاً چگونه کاربران اولیه و نقدینگی اولیه مورد نیاز آنها را به دست می‌آورد.» من بودم.

اما برادبری گفت: “بزرگترین مشکل در بیشتر موارد این است که پس از انجام ایردراپ، اگر به کاربرانی که از پروتکل استفاده می کنند، پاداش ندهیم، بسیاری از افراد آن را ترک کرده و به پروژه بعدی می روند.”

راه حل هایی برای متوقف کردن شکارچیان ایردراپ

شناسایی هویت افراد یا گروه‌هایی که در پشت شکار ایردراپ هستند به دلیل ماهیت مبهم تراکنش‌های بلاک چین می‌تواند دشوار باشد و به طور بالقوه در پروژه‌هایی که تلاش می‌کنند این عمل را سرکوب کنند، آچار می‌زند.

وی گفت که این یکی از دلایل اصلی احتمال ادامه شکار ایردراپ است. به خصوص اگر پروژه پشت ایردراپ معیارهای صلاحیت سخت گیرانه تری را اجرا نکرده باشد یا اقداماتی را برای جلوگیری از شکار دراپ انجام نداده باشد.

با این حال، او اشاره می‌کند که گزینه‌های دیگری نیز برای این پروتکل وجود دارد، مانند در نظر گرفتن روش‌های توزیع توکن جایگزین یا اجرای استانداردهای سخت‌گیرانه‌تر برای توزیع عادلانه‌تر توکن‌ها بین شرکت‌کنندگان.

به گفته وی، یک راه حل مشخص، توکن های Soulbound (SBT) هستند که غیرقابل انتقال هستند و اگر پروژه فقط به آدرس های هلدینگ SBT ارسال شود، فقط به حامیان واقعی پاداش داده می شود.

SBT یک رمز هویت دیجیتال است که نشان دهنده ویژگی ها، عملکردها و دستاوردهای یک فرد یا نهاد است و توسط یک “روح” که نماینده یک حساب یا کیف پول بلاک چین است صادر می شود.

به تازگی: توکن ARB Arbitrum شروع فصل airdrop را نشان می دهد – در اینجا ۵ مورد برای تماشا وجود دارد

وی معتقد است که حرکت به سمت استفاده از SBT توزیع توکن را هدفمندتر و منصفانه تر می کند.

او گفت: “پذیرفتن مفهوم SBT آن را برای شکارچیان دراپ هوایی چالش برانگیزتر می کند، توزیع توکن عادلانه تر را ترویج می کند و به شکوفایی اکولوژیکی اکوسیستم کمک می کند.”

این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که ایردراپ ها عمدتاً حامیان واقعی و کاربران اختصاصی را هدف قرار می دهند تا شکارچیان فرصت طلب.

وی همچنین استدلال کرد که سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز می‌توانند از توکن‌های SBT برای رای‌دهی استفاده کنند تا عدالت در حاکمیت را افزایش دهند و از هرزنامه‌های ربات جلوگیری کنند.

روش دیگر استفاده از روش توزیع تصادفی یا محدود کردن تعداد توکن های توزیع شده در هر آدرس است تا از سود نامتناسب شکارچیان airdrop جلوگیری شود.

وی گفت: «علاوه بر این، این پروژه بر توزیع توکن‌ها برای فعال‌ترین و فعال‌ترین کاربران متمرکز خواهد بود، با در نظر گرفتن عواملی مانند مشارکت اجتماعی پروژه و استفاده از پلتفرم آن، تشویق مشارکت واقعی و ایردراپ. این می‌تواند شکار را منصرف کند.»نویسنده: Stephen Katte

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا