اخبار ارز دیجیتال

آینده DeFi در TikTok است

نسل های جوان در حال حاضر هیچ درآمد قابل تصرفی ندارند، اما به لطف ویدیوهای کوتاه در رسانه های اجتماعی، از نظر مالی آگاه هستند.

در جولای 2021، TikTok به 3 میلیارد دانلود رسید. این شبکه اجتماعی ماهانه بیش از 1 میلیارد کاربر فعال دارد. و در ایالات متحده، TikTok با Gen Z محبوب تر از اینستاگرام است.

طی شش ماه گذشته، بیت کوین (BTC) بیش از 70 درصد از بالاترین قیمت خود در سال 2021 یعنی 69000 دلار کاهش یافته است. انتظار نوسانات بازار را داشته باشید. اما اگر قرار است تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) آینده باشد، باید توسط افراد بیشتری پذیرفته شود. نوسانات فوق الذکر (و به طور کلی کنایه ارزهای دیجیتال) بسیاری از سرمایه گذاران را ناامید می کند. خوشبختانه اعضای نسل Z با سرمایه گذاران معمولی فاصله زیادی دارند.

دارای دانش دیجیتال و سواد مالی

Finance در TikTok آنقدر محبوب است که پورتمانتو مخصوص به خود را دارد. محتوای مرتبط با امور مالی، به نام FinTok، همراه با خود شبکه اجتماعی منفجر شده است. سال گذشته، هشتگ #Crypto منفجر شد و 1.9 میلیارد ویدیو ایجاد کرد. بارگذاری‌های برچسب‌گذاری شده با #NFT شاهد افزایش خیره‌کننده 93000 درصدی بودند (که با رونق عمومی علاقه به NFT بیشتر شد). و ویدیوهای دارای هشتگ #StockTok 1.4 میلیارد بازدید داشتند.

این فقط بازار ارزهای دیجیتال نیست که مملو از ویدیوهای مربوط به مدیریت پول است. سال گذشته، هشتگ #PersonalFinance بیش از 4.4 میلیارد بازدید داشت، با محتوایی که همه چیز از مالیات و بودجه گرفته تا پس‌انداز و بدهی را پوشش می‌داد. در زمینه کاربران اصلی TikTok، یعنی نسل Z، می‌توانیم ببینیم که امروزه جوانان اشتهای سالمی برای اطلاعات مالی دارند. آنها فقط می خواهند آن را با آهنگ های پاپ جذاب و رقص های ویروسی مصرف کنند.

مربوط: میمون های خسته را به سطل زباله بیندازید

بزرگسالان جوان نیز در پذیرش دارایی های دیجیتال پیشرو هستند. طبق نظرسنجی Invest in You CNBC، افراد 18 تا 34 ساله 15 درصد از سرمایه گذاری های ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهند، در حالی که این رقم برای افراد 35 تا 64 ساله 11 درصد و برای افراد 65 سال و بالاتر تنها 4 درصد است. مشکل این است که بخش قابل توجهی از جمعیت 18 تا 34 ساله ارزهای دیجیتال را یک سرمایه گذاری کوتاه مدت می دانند.

15 درصد از افراد 18 تا 34 ساله می گویند که صاحب ارز دیجیتال هستند. منبع: CNBC

جای تعجب نیست که نسل Z نه تنها از ارزهای رمزپایه استقبال می کند، بلکه خود را در مورد امور مالی نیز آموزش می دهد. بر اساس سالنامه درآمد سرمایه گذاری جهانی Credit Suisse، نسل Z در سرمایه گذاری های سنتی سهام و اوراق قرضه یک سوم کمتر از نسل های قبلی درآمد دارد.

گزارش تحقیقاتی «OK Zoomer» بانک آمریکا در دسامبر نشان می‌دهد که همه‌گیری کووید-19 به آینده‌های حرفه‌ای و مالی ژنرال Z ضربه می‌زند، درست همانطور که رکود بزرگ به هزاره‌ها رسید. بنابراین در حالی که اکثر نسل Z امروز پول نقد زیادی برای سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال ندارند، در آینده می توانند سرمایه گذاری کنند، به خصوص اگر از نظر اقتصادی هوشمند باشند و همانطور که داده ها نشان می دهد سرمایه گذاری می شوند. و فرصتی برای DeFi وجود دارد.

از طریق بازاریابی شفاف در دارایی های دیجیتال خود اعتماد ایجاد کنید

برای آینده و سلامت بازار دارایی‌های دیجیتال، شرکت‌های DeFi باید مخاطبان مناسب را به روش‌های خاصی جذب کنند که این جمعیت‌شناسی را هدف قرار دهد.

همانطور که DeFi وعده داده بود که امور مالی را دموکراتیک کند، پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند TikTok نیز پتانسیل دموکراتیک کردن فرآیند سرمایه گذاری را دارند. جوامعی که زمانی به روی افرادی مانند بانکداران وال استریت و مدیران صندوق های تامینی واجد شرایط بسته بودند، اکنون به روی همه باز هستند.

اما DeFi باید بازاریابی خود را بهبود بخشد تا از فرصت های موجود از طریق مدرن ترین پلت فرم های رسانه های اجتماعی استفاده کند. این به این معنی است که ویدیوهای واضح، مختصر و کوتاه متناسب با مخاطبان هدف شما، ارزهای دیجیتال را نه تنها در دسترس، بلکه سرگرم کننده و شفاف در مورد خطرات ذاتی سرمایه گذاری می کند.

مربوط: از Axie Infinity تا Bored Apes، دولت فدرال در حال آمدن به Metaverse است

ویدیوهای کوتاه در TikTok محبوب هستند. اما آنها بیشتر فعالیت های قیفی سطح بالایی هستند. این لزوما چیز بدی نیست. برندها اکنون می توانند با مخاطبان Gen Z آشنا شوند. به این ترتیب، اگر پول کافی برای سرمایه‌گذاری در آن‌ها را در چند سال آینده داشته باشید، مشتریان باهوشی آماده تبدیل خواهند بود.

آنچه شما نیاز دارید این تغییر محتوا است. شرکت‌های رمزارز باید در سال‌های آینده اعتماد مخاطبان خود را ایجاد کنند. با توجه به تلاطم و فشار بدی که اخیراً بازار نزولی تجربه کرده است، یک شاهکار نیست.

شرکت‌های DeFi باید فرمت‌های محتوای ویدیویی را درک کنند که شفافیت را حفظ می‌کند، خود را از مارک‌های TradFi متمایز می‌کند، و روابط بلندمدت و قابل اعتمادی با نسل‌های جوان‌تر ایجاد می‌کند. اگر یاد بگیرید چگونه به زبان صحبت کنید، فردا می‌تواند برای بیت‌کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال روشن باشد.

زک کولبر بازاریاب دیجیتال در روز، نویسنده آزاد در شب. پوشش فرهنگ دیجیتال از سال 2007.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Zac Colbert

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا