🚨 اخبار ارز دیجیتال

بهترین زمان خرید و فروش ارز دیجیتال چه موقع است؟

نقد و بررسی بهترین سایت‌های تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

اگر شما اندک آشنایی با ارز دیجیتال داشته باشید. حتما برای شما این سوال ایجاد شده است که چه زمانی بهتر است یک ارز دیجیتال را بخریم و یا یک ارز دیجیتال را بفروشیم. برای این منظور باید به شما بگوییم که بهترین راهنمای خرید و فروش ارز دیجیتال این است از تحلیل تکنیکال کمک بگیرید. استفاده از تحلیل تکنیکال به شما کمک می‌کند که زمان درست خرید و خرید و فروش ارز دیجیتال را پیدا کنید؟

به نقل از سایت ارز دیجیتال VIP، بهترین سایت تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال سایت Trading view می‌باشد. البته شما باید به چند سایت دیگر مانند Coinmarketcap و Coin360  نیم نگاهی داشته باشید. شاید با خود فکر کنید که میان این چند سایت‌ها چه ارتباطی است. و یا فکر کنید که چرا باید برای بررسی بهترین سایت تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال باید روی سه سایت بررسی داشته باشیم. باید به شما بگوییم که شما به کمک این سه سایت می‌توانید بهترین ارز دیجیتال برای خرید و فروش را پیدا کنید.

ابزار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال چیست؟

قبل از اینکه به بررسی بهترین سایت تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بپردازیم، باید بدانید که قرار است در این سایت‌ها از چه ابزاری استفاده کنید. به صورت کلی به این موضوع دقت داشته باشید که ابزار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بسیار گسترده است. این موضوع بستگی به این دارد که تا چه میزان شما دانش تکنیکالی دارید. به عنوان مثال برای یک هارمونیک کار بهترین ابزار تحلیل تکنیکال فیبوناچی است. اما برای یک کلاسیک‌ کار بهترین ابزار ارز دیجیتال استفاده از کانال و خط روند است.

اما پیشنهاد ما به شما این است که به صورت مکمل از این ابزار استفاده کنید. بر اساس بررسی‌های صورت گرفته روی بیش از ۳۰۰۰ چارت تکنیکالی مختلف به این نتیجه رسیده‌اند که بهترین تریگر تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال خط روند است. از طرفی اگر شما علاقه دارید تا یک ترید روند گرا باشید، می‌توانید از اندیکاتور ایچیموکو به صورت جامع و کامل استفاده کنید. توجه داشته باشید که یک تکنیکالیست تمامی این بزار را می‌شناسد اما برای استفاده از این ابزار معمولا یک برنامه ریزی مخصوص و یک استراتژی با بک تست فراوان دارد.

البته شما برای شناخت بهترین ابزار و آموزش کار با هریک نیز سایت می‌توانید از ارز دیجیتال VIP استفاده کنید. شما در صورتی که در خواست آموزش یک ابزار جدید را نیز داشته باشید می‌توانید به صورت رایگان در این سایت درخواست کنید. این سایت در این مسیر  بسیار به شما کمک خواهد کرد.

چرا سایت Trading View بهترین سایت تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال است؟

سایت تریدینگ ویو نه تنها بهترین سایت تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بلکه بهترین سایت تحلیل تکنیکال برای فارکس نیز می‌باشد. از طرفی بسیاری از پلت فرم‌های ایرانی نیز برای تحلیل تکنیکال از این سایت الگو برداری کرده‌اند. سایت تریدینگ ویو برای شما تمامی چارت‌های صرافی‌های مختلف را دارد. از طرفی باید به این موضوع اشاره کنیم که دیتای این سایت به صورت کاملا دقیق  و در لحظه می‌باشد. برخی از سایت‌های تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال دیتای با تاخیر دارند. این موضوع می‌تواند روی نتایج اسکلپ شما بسیار تاثیر داشته باشد.

سایت Trading View

یکی از مهمترین مزایای سایت تریدینگ ویو در این است که شما می‌توانید به تمامی ابزارهای رایج و غیر رایج تحلیل تکنیکال دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال برخی از تریدرهای بزرگ معمولا استراتژی ترکیبی از چند اندیکاتور حجمی و روندی دارند. شما می‌توانید به تمامی اندیکاتورهای نوشته شده دسترسی داشته باشید. از طرفی شما باید به این موضوع توجه داشته باشید که تمامی این دسترسی‌ها رایگان نیست.

شما در سایت تریدینگ ویو در حدود ۷۰ درصد خدمات را به صورت رایگان دریافت می‌کنید. اما اگر بخواهید شخصی سازی داشته باشید و یا به دیتای خاص دسترسی داشته باشید باید اکانت‌های آن را تهیه کنید. اما با این وجود بخش رایگان این سایت نیز موجب شده است که تریدینگ ویو بهترین سایت تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال باشد.

بهترین ارز دیجیتال برای خرید و فروش را پیدا کنید

شما برای این که بهترین ارز دیجیتال برای خرید و فروش را پیدا کنید نیاز به دو سایت Coinmarketcap و Coin360 خواهید داشت. شما باید در مرحله اول به حجم معاملات صرافی‌های نگاه کنید. شما باید ببیند که کدام صرافی در حال حاضر روی یک ارز دیجیتال خرید بسیار زیادی دارد. زمانی که حجم معاملات یک صرافی افزایش پیدا می‌کند، این موضوع به این معنی است که یک ترند تکنیکالی صعودی و یا نزولی قرار است که در آن استارت شود. شما با استفاده از سایت Coin360 می‌توانید حجم معاملات آن را بررسی کنید.

البته باید توجه داشته باشید که قبل از بررسی سایت Coin360 آن را بر اساس حجم معاملات شخصی سازی کنید. در این زمان شما به نمای کلی بازار ارز دیجیتال دسترسی خواهید داشت. حال شما باید چند ارز را انتخاب کنید و آن‌ها را یاد داشت کنید. حال قبل از بررسی تکنیکال و خرید و فروش آن باید فاندامنتال ارز دیجیتال انتخاب شده را بررسی کنید. برای این منظور شما به سایت Coinmarketcap نیاز خواهید داشت. توجه داشته باشید که شما برای  بررسی فاندامنتال  لازم نیست که White paper اون ارز دیجیتال رو به صورت کامل برسی کنید.

Coinmarketcap

بلکه شما با بررسی کلی می‌تونید به این موضوع پی ببرید که آیا خرید و فروش این ارز دیجیتال منطقی است و یا خیر. در مرحله بعد نیز نوبت به استفاده از نرم افزار تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال رایگان می‌رسد. که در این بخش بهتری نرم افزار برای شما نرم افزار خود سایت تریدینگ ویو است. دقت داشته باشید که شما باید یک دید همه جانبه به روی خرید و فروش ارز دیجیتال داشته باشید. در این صورت یک نتیجه مناسب را دریافت خواهید کرد. در صورتی که در این بار سوالی داشتید ما در کنار شما خواهیم بود، شما می‌توانید در بخش کامنت‌ها با مطرح کنید. ما نیز در سریعترین زمان ممکن پاسخ آن را به شما خواهیم داد.

تقویم اقتصادی ارز دیجیتال برای تحلیل تکنیکال یک کمک بسیار خوب است

زمانی که شما قرار است از بهترین سایت تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال استفاده کنید. باید به شما بگوییم که به اخبار تقویم اقتصادی ارز دیجیتال نیز نیم نگاهی داشته باشید. در این صورت می‌تونید، مطمئن بشید که چیزی شما را غافلگیر نخواهد کرد. چرا که در برخی مواقع قبل از یک موج صعودی و نزولی بزرگ معمولا تمام ریز استاپ خورده تریدرها رو میزنند. شما با تقویم اقتصادی ارز دیجیتال از این موضوع در امان خواهید بود.

سایت Cointelegraph می‌تواند یک گزینه مناسب برای بررسی اخبار مهم باشد. البته توجه داشته باشید که تاثیر اخبار ارز دیجیتال در صرافی‌های مختلف متفاوت است و با توجه به حجم نقدینگی یک صرافی می‌توان در مورد آثار آن حدس بزنیم. البته توجه داشته باشید که امروزه خرید و فروش ارز دیجیتال کار آسانی است البته به شرطی که شما مشاور مناسب داشته باشید.

سخن پایانی

شما با مطالعه این مقاله به صورت کلی با بهترین سایت تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال آشنا شدید. اما به این موضوع توجه داشته باشید که تنها عاملی که در تحلیل تکنیکال به شما بسیار کمک می‌کند استفاده از بک تست استراتژی و فوروارد تست استراتژی شما می‌باشد. سعی کنید که با مدیریت ریسک از سرمایه خود در بازار ارز دیجیتال استفاده کنید، چرا که این بازار جوان است.

دکمه بازگشت به بالا