🚨 اخبار ارز دیجیتال

ایردراپ دولتی تایلند، شکست کاربران Derio، برترین کشور ارز دیجیتال ویتنام: آسیا اکسپرس

تایلند قصد دارد به هر شهروند ۱۰۰۰۰ بات ارز دیجیتال بدهد، اما کاربران Derio بعید است که پول خود را به طور کامل پس بگیرند، و ویتنام کشور شماره یک ارز دیجیتال در جهان است.

جمع‌بندی هفتگی اخبار از شرق آسیا، که مهم‌ترین روندهای این صنعت را انتخاب می‌کند.

ارز دیجیتال تایلندی UBI

تایلند ممکن است به زودی یک ایردراپ ملی را برنامه ریزی کند که در آن هر شهروند بالای ۱۶ سال ۱۰۰۰۰ بات (۲۸۵ دلار) دریافت خواهد کرد.

بر اساس گزارش های خبری محلی در ۳۰ آگوست، حزب حاکم تایلند، حزب مشارکت تایلند، با بانک تایلند در مورد توسعه توکن “Utility Type 1” مورد نیاز برای ایردراپ گفتگو خواهد کرد. راه حل یک زیرساخت مبتنی بر بلاک چین (KYC) است که به گفته منابع حداقل شش ماه طول می کشد تا راه اندازی شود. همچنین هزینه ای معادل ۱۰۰ بات برای هر کاربر برای فرآیند KYC وجود دارد. علاوه بر این، راه حل نیاز به تایید کمیسیون بورس و اوراق بهادار کشور دارد.

سورتا تابیسین توسعه‌دهنده املاک و مستغلات و سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال در ۲۲ آگوست به عنوان نخست‌وزیر فعلی تایلند انتخاب شد. تابیسین در طول مبارزات انتخاباتی خود وعده داده بود که در صورت انتخاب شدن به قدرت، یک محرک درآمدی اولیه فقط ۱۰۰۰۰ بات برای هر نفر در یک “ارز دیجیتال” ارائه کند. در سال ۲۰۲۱، شرکت تابیسین، سانسیری، ۱۵ درصد از سهام ارائه‌دهنده توکن‌سازی دارایی تایلندی XSpring را به مبلغ ۱.۶ میلیارد بات (۴۵.۷ میلیون دلار) خریداری کرد.

موسسه مطالعات توسعه تایلند گفت که Thabisin Airdrop از محل جمع آوری مالیات در سال مالی ۲۰۲۴ تامین می شود. کل بودجه برآورد شده برای این پروژه ۵۶۰ میلیارد بات (۱۶ میلیارد دلار) است.

با این حال، airdrops معادل وجوه بات قانونی نیست. طبق گزارش‌ها، کاربران تنها در چهار کیلومتری محل اقامت خود می‌توانند از توکن‌های دیجیتالی استفاده کنند. توکن ها فقط ۶ ماه اعتبار دارند و نمی توان آنها را به پول نقد تبدیل کرد یا برای تسویه بدهی ها استفاده کرد. دولت تبیسین قرار است تا پایان شهریور آغاز به کار کند.

سورتا تاویسین، نخست وزیر تایلند (توئیتر)

دارایی های کاربران Derio به نصف رسید

اخبار بد بیشتر برای کاربران وام دهنده مشکل دار بیت کوین در کره جنوبی Derio.

طبق گزارش خبری محلی در ۳۰ آگوست، غول وام دهنده کریپتو کره جنوبی که بیش از ۱.۲ میلیارد دلار بیت کوین و اتر در اختیار دارد، انتظار دارد نرخ بازیابی دارایی آن تنها ۵۰ تا ۷۰ درصد باشد. در ۱۴ ژوئن، Derio پس از افشای قرار گرفتن در معرض بزرگ طرف مقابل به هال اینوست، وام دهنده بیت کوین کره جنوبی، سپرده ها و برداشت ها را به حالت تعلیق درآورد.

هال اینوست همچنین در ۱۳ ژوئن پس از مشکوک شدن به فعالیت های متقلبانه شرکت عامل خود، B&S Holdings، سپرده ها و برداشت ها را به حالت تعلیق درآورد. هال اینوست در حال حاضر مراحل ورشکستگی را طی می کند. به طور مشابه، Derio در حال حاضر توسط رگولاتورهای کشور به دلیل اتهامات کلاهبرداری، اختلاس و نقض اعتماد تحت بررسی است. این پلتفرم قبلاً اعلام کرده بود که برداشت ها را از سر خواهد گرفت، اما از آن زمان تاکنون هیچ به روز رسانی در برنامه خود ارائه نکرده است.

عکسی که ظاهراً دفتر خالی هال اینوست را پس از اعلام نشان می دهد.  (تلگرام)
عکسی که ظاهراً دفاتر خالی هال اینوست را پس از اعلام تعطیلی نشان می دهد. (تلگرام)

بازار پررونق ارزهای دیجیتال ویتنام

ویتنام در حال حاضر رتبه اول را در جهان در پذیرش ارزهای دیجیتال دارد و ۱۹ درصد از جمعیت بزرگسال ۱۸ تا ۶۴ ساله از دارایی های دیجیتال استفاده می کنند.

این بر اساس گزارشی است که در ۳۰ اوت توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر ویتنامی Kairos Ventures و Coin68 با همکاری برندهای Animoca نوشته شده است. این کشور آسیای جنوب شرقی در حال حاضر میزبان حدود ۲۰۰ پروژه بلاک چین است و انتظار می رود امسال ۱۰۹.۴ میلیون دلار درآمد از صرافی های رمزنگاری به دست آورد. تخمین زده می شود که کاربران ارزهای دیجیتال در این کشور تا سال ۲۰۲۷ به ۱۲.۳۷ میلیون نفر افزایش یابد.

شایان ذکر است، ۷۶ درصد از کاربران ارزهای دیجیتال ویتنامی گفتند که بر اساس توصیه دوستان در دارایی های دیجیتال سرمایه گذاری می کنند، رقمی که ۲.۵ برابر بیشتر از افراد مورد بررسی در ایالات متحده است. تقریباً ۷۰ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که بازار نزولی ارز دیجیتال ظرف یک سال ادامه خواهد داشت یا قبلاً ادامه یافته است. به پایان رسید. تقریبا نیمی از پاسخ دهندگان می گویند که صرافی های متمرکز به اندازه صرافی های غیرمتمرکز کاربرد دارند، با این حال ۹۰ درصد دارندگان کریپتو از صرافی های غیرمتمرکز استفاده می کنند.

دیدگاه سرمایه گذاران ویتنامی در مورد زمستان جاری ارزهای دیجیتال (Kyros Ventures)

بایننس ژاپن ۱۰۰ سکه را فهرست می کند

در ۳۰ آگوست، مدیر عامل بایننس ژاپن، تسویوشی چینو، یک جلسه توجیهی کسب و کار آنلاین برگزار کرد و در مورد استراتژی توسعه داخلی صرافی صحبت کرد. در طول جلسه، چینو گفت که بایننس ژاپن قصد دارد ۱۰۰ سکه و توکن را «در اسرع وقت» فهرست کند.

طبق گزارش‌های خبری محلی، بایننس ژاپن در حال حاضر معاملات نقدی ارزهای دیجیتال را در کنار برنامه «Simple Earn» خود ارائه می‌کند. در حال حاضر، معامله مارجین امکان پذیر نیست مگر اینکه بورس مجوز نظارتی دریافت کند. این ارائه همچنین نشان داد که شرکت مادر آن، Binance Exchange، بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر و میانگین حجم معاملات روزانه ۶۵ میلیارد دلار دارد. در اوایل سال جاری، صرافی ارزهای دیجیتال کوین بیس به دلیل شرایط سخت بازار، فعالیت خود را در ژاپن به حالت تعلیق درآورد.

همچنین بخوانید
امکانات

تئوری بازی ها با دیفای ملاقات می کند: بازتاب ایده ها در طراحی Tokennomics

امکانات

آیا پس از سقوط FTX می توان به صرافی های ارزهای دیجیتال اعتماد کرد؟

۱۵ میلیون یوان برای ایردراپ در شنژن

مقامات شهر شنژن در کنفرانسی که توسط دولت حمایت مالی شد و در راستای ترویج ارز دیجیتالی بانک مرکزی دیجیتال یوان چین (e-CNY CBDC) برگزار شد، متعهد شدند ۱۵ میلیون (۲.۱ میلیون دلار) برای قطره‌های هوایی e-CNY برای شهرداری‌ها طی سه سال آینده بپردازند. وی بینکوان، معاون بانک کشاورزی شنژن چین، گفت که در طول آزمایش ثابت شد که e-CNY راهی بسیار کارآمد برای دریافت رسید برای تراکنش های مصرف کننده از طریق فناوری دفتر کل توزیع شده تغییرناپذیر است.

“سکو [Our e-CNY CBDC] ما در حال حاضر بیش از ۲۰۰ شرکت عضو در ۱۱ صنعت کلیدی از جمله آموزش و پرورش، پذیرایی، خدمات حیوانات خانگی، مراقبت از سالمندان و ورزش داریم. ”

دولت مرکزی چین به شدت در حال ترویج e-CNY CBDC به عنوان راهی برای تحریک اقتصاد کند این کشور در بحبوحه رکود اقتصادی است. بر اساس آخرین آمار، CBDC از سال ۲۰۲۱ تاکنون بیش از ۱۲۳ میلیارد دلار تراکنش انباشته داشته است و سایت های آزمایشی در ۱۷ ایالت و ۲۶ منطقه فعال هستند.

نویسنده: Zhiyuan Sun

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا