اخبار ارز دیجیتال

SEC تایلند دستورالعمل های سختگیرانه تری را برای تبلیغات ارزهای دیجیتال اعمال می کند

تبلیغات مرتبط با ارزهای دیجیتال در تایلند باید قوانین سختگیرانه ای را رعایت کند زیرا کمیسیون بورس و اوراق بهادار به دنبال تقلید از استانداردهای خارجی است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند (SEC) قصد دارد تا اکتبر 2022 قوانین تبلیغاتی سختگیرانه ای را برای شرکت های ارزهای دیجیتال فعال در این کشور وضع کند.

SEC تایلند در تاریخ 1 سپتامبر از طریق ایمیل به شرکت های ارزهای دیجیتال فعال در این کشور اطلاع داده است که تبلیغات در مورد ارزهای دیجیتال باید به مصرف کنندگان هشدار سرمایه گذاری واضحی بدهد. این بیانیه بعداً در وب سایت SEC منتشر شد.

تنظیم‌کنندگان اوراق بهادار استانداردهای جدیدی را برای تبلیغات مرتبط با ارزهای دیجیتال در پاسخ به تعدادی از کمپین‌های بازاریابی که شامل هشدارهای ریسک سرمایه‌گذاری نبودند، تعیین کرده‌اند.

استانداردهای جدید آگهی‌ها را ملزم می‌کند که حاوی ادعاهای نادرست، گمراه‌کننده یا اغراق‌آمیز نباشند و هشدارهای مربوط به ریسک سرمایه‌گذاری را در بر گیرند. ارتباطات SEC همچنین نیازمند تبلیغات متعادل است. این باید شامل نکات مثبت و منفی بالقوه مرتبط با محصول یا خدمات تبلیغ شده باشد.

کسب‌وکارها باید تبلیغاتی را که مستقیماً ارزهای دیجیتال را تبلیغ می‌کنند به «کانال‌های رسمی»، مانند وب‌سایت‌هایشان محدود کنند و باید جزئیات تبلیغات و هزینه‌هایشان، از جمله استفاده از تأثیرگذاران رسانه‌های اجتماعی و بلاگرها و شرایط آن‌ها را به SEC ارائه کنند. به

مرتبط: SCB خرید بیت‌کوب را به دلیل قوانین شدید رمزنگاری تایلند به تاخیر انداخت

صرافی‌های برجسته ارزهای دیجیتال مانند Bitkub و Zipmex برنامه‌ها و خدمات تلفن همراه خود را با قرار دادن تبلیغات بر روی بیلبوردهای خیابان‌های اصلی و مراکز حمل‌ونقل عمومی به کاربران داخلی بالقوه تبلیغ می‌کنند. طبق دستورالعمل SEC، تبلیغات خدمات ما همچنان در فضاهای عمومی مجاز است.

به شرکت ها یک ماه فرصت داده می شود تا با الزامات جدید مطابقت داشته باشند زیرا SEC به ایجاد چارچوبی برای حمایت از سرمایه گذاران خرده داخلی ادامه می دهد. این شامل به‌روزرسانی یا اصلاح تبلیغات موجود در پلتفرم‌های چاپی، آنلاین و دنیای واقعی است.

SEC همچنین خاطرنشان کرد که این حرکت مطابق با استانداردهای نظارتی تعیین شده در کشورهای دیگر مانند بریتانیا، سنگاپور و اسپانیا است.

آگوست 2022 ماه شلوغی بود زیرا SEC تایلند مجوزهای عملیاتی را به چهار تجارت جدید مرتبط با ارزهای دیجیتال اعطا کرد. رگولاتور همچنین Bitkub را از نزدیک مورد بررسی قرار داد و سامرت واجاناساتیان، مدیر ارشد فناوری شرکت را به دلیل تجارت داخلی توکن‌های KUB قبل از معامله سرمایه‌گذاری سودآور با بانک تجاری Siam تایلند جریمه کرد.

نویسنده: Gareth Jenkinson

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا