اخبار ارز دیجیتال

SEC تایلند قصد دارد وام دادن به ارزهای دیجیتال را در این کشور ممنوع کند

کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند در حال آماده شدن برای اتخاذ تدابیر شدید پس از سقوط پلتفرم وام‌دهی کریپتو در تابستان است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند (SEC) در حال آماده شدن برای اتخاذ اقدامات شدید پس از سقوط یک پلت فرم وام ارز دیجیتال در تابستان 2022 است. SEC تایلند قصد دارد پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال را از ارائه یا پشتیبانی از خدمات نگهداری دارایی‌های دیجیتال منع کند.

این اطلاعیه که در صفحه رسمی خود در 15 سپتامبر منتشر شد، گزارش می دهد که SEC در حال برگزاری یک جلسه استماع عمومی در مورد این موضوع است و نظرات را تا 17 اکتبر جمع آوری خواهد کرد.

در اصل، تنظیم کننده قصد دارد خدمات سهامداری و وام دهی توسط «اپراتورهای دارایی دیجیتال» را ممنوع کند تا از معامله گران و عموم مردم در برابر «خطرات چنین ارائه دهندگان معاملاتی» محافظت کند.

ممنوعیت برنامه ریزی شده حاوی چندین نکته اصلی است. اپراتورها را از پذیرش سپرده دارایی های دیجیتال با وعده پرداخت سود به سپرده گذار منع می کند، حتی اگر درآمد حاصل از بودجه تبلیغاتی باشد نه از افزایش ارزش دارایی. تبلیغات خدمات نیز ممنوع است.

پلتفرم‌های وام‌دهی کریپتو در تابستان امسال در میان رکود عمومی بازار با مشکل جدی مواجه شده‌اند. شرکت هایی مانند شبکه سلسیوس و وویجر دیجیتال برداشت ها را متوقف کردند و سپس اعلام ورشکستگی کردند.

مربوط: Zipmex خواستار ملاقات با رگولاتورهای تایلندی برای بحث در مورد “طرح بازیابی” شد

تایلند نمونه خود را با Zipmex دید – یک صرافی ارز دیجیتال که در ماه جولای برداشت‌ها را به حالت تعلیق درآورد. [its] کنترل. در ماه سپتامبر، SEC صرافی ارزهای دیجیتال و یکی از بنیانگذاران آن Acalarp Yimwilai را به عدم رعایت قوانین محلی متهم کرد و موضوع را به پلیس گزارش داد. این سازمان ادعا می کند که اطلاعاتی در مورد کیف پول های دیجیتال و تراکنش های ارز دیجیتال ارائه نکرده است. قانون دارایی های دیجیتال

SEC همچنین قصد دارد از ماه اکتبر قوانین تبلیغاتی سختگیرانه ای را برای شرکت های ارز دیجیتال فعال در این کشور اعمال کند. کسب‌وکارها باید تبلیغاتی را که مستقیماً ارزهای دیجیتال را تبلیغ می‌کنند به «کانال‌های رسمی»، مانند وب‌سایت‌هایشان محدود کنند و باید جزئیات تبلیغات و هزینه‌هایشان، از جمله استفاده از تأثیرگذاران رسانه‌های اجتماعی و بلاگرها و شرایط آن‌ها را به SEC ارائه کنند. به

نویسنده: David Attlee

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا