اخبار ارز دیجیتال

SEC تایلند مدعی است که مدیر ارشد فناوری Bitkub در تجارت داخلی مشغول است.

رگولاتور مالی تایلند گفت: “رفتار آقای واجانا ساتیان، خرید سکه های KUB به عنوان شخصی که اطلاعات داخلی را می داند یا در اختیار دارد، جرم است.”

کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند (SEC) از اقدام اجرایی علیه مدیر ارشد فناوری صرافی بیت‌کوب به اتهام استفاده از اطلاعات داخلی در ارتباط با خرید بیت‌کوب کوین (KUB) خبر داده است.

در اطلاعیه ای در روز سه شنبه، SEC تایلند، مدیر ارشد فناوری Bitkub، Samret Wajanasathian را به مبلغ ۸,۵۳۰,۳۸۳ بات (تقریباً ۲۳۴,۰۰۰ دلار در زمان صدور) جریمه کرد و او را از تبدیل شدن به مدیر یا مدیر اجرایی یک شرکت ارزهای دیجیتال منع کرد. رگولاتورهای مالی ادعا کرده اند که واجانا ساتیان قبل از معامله ای که در آن بانک تجاری سیام (SCB) اعلام کرد ۵۱ درصد از سهام صرافی ارز دیجیتال را خریداری می کند، حدود ۶۱۰۰۰ دلار توکن KUB خریداری کرده است. این خبر باعث شد قیمت KUB 101 درصد افزایش یابد.

SEC گفت: «رفتار آقای Wajanathassian جرم خرید KUB Coin به دلیل داشتن اطلاعات داخلی است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند اعلام کرد که باید قبل از اجرایی شدن «دوره منع وجانا ساتیان از خدمت به عنوان مدیر یا اجرایی» یک شرکت ارز دیجیتال، یادداشت تفاهمی را امضا کند. صفحه لینکدین مدیر ارشد فناوری نشان داد که موقعیت وی در مورد Bitkub در زمان انتشار تغییر نکرده است، اما در وب سایت شرکت نشان داده نشده است.

مربوط: SEC تایلند چهار شرکت رمزنگاری را با وجود مشکلات Zipmex تأیید کرد

در ۲۵ آگوست، SCB از طرح ۵۰۰ میلیون دلاری خود برای تبدیل شدن به سهامدار اکثریت Bitkub به دلیل نگرانی مبنی بر اینکه صرافی کریپتو در حال “حل مشکلات مختلفی است”، طبق توصیه SEC، صرف نظر کرد. مشخص نیست که آیا این بانک در اقدام اجرایی قریب الوقوع تنظیم کننده مالی علیه مدیر ارشد فناوری Bitkub شرکت داشته است یا خیر.نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا