اخبار ارز دیجیتال

تتر می گوید آدرس های مجاز Tornado Cash را مسدود نمی کند مگر اینکه توسط مجری قانون دستور داده شود.

تتر گفت: “گاهی اوقات هنگام برخورد با مجریان قانون، به صراحت به آنها گفته می شود که آدرس ها را مسدود نکنند زیرا می تواند به مظنونان هشدار دهد.”

روز چهارشنبه، تتر (USDT) ناشر استیبل کوین دلار آمریکا اعلام کرد که دنباله ارزهای رمزنگاری شده آن توسط دفتر کنترل دارایی های خارجی ایالات متحده (OFAC) لیست اتباع ویژه تعیین شده و افراد مسدود شده (SDN) تایید شده است. ما اعلام کرده ایم که دیگر این ارز دیجیتال را مسدود نمی کنیم. آدرس قرارداد هوشمند میکسر ما، تورنادو کش. تتر در توضیح این تصمیم گفت:

OFAC تاکنون نتوانسته هیچ آدرس بازار ثانویه‌ای را که در آن صادرکننده استیبل کوین در فهرست SDN OFAC منتشر شده است یا توسط شخص یا نهادی مجاز توسط OFAC اداره می‌شود مسدود کند. آنچه را که انتظار می‌رود نشان نمی‌دهد، به علاوه هیچ قانونی در ایالات متحده وجود ندارد. مجریان یا رگولاتورها، ما روزانه با مجریان قانون ایالات متحده در تماس هستیم و درخواست های آنها همیشه جزئیات دقیقی را ارائه می دهد. ما چنین درخواستی را علیرغم اینکه

تتر خاطرنشان کرد که مسدود کردن یک طرفه کیف پول ها و آدرس های قرارداد هوشمند می تواند یک حرکت “بسیار مخرب” و “بی پروا” باشد. ناشر گفت: “این می تواند مظنونان را در مورد تحقیقات اجرای قانون قریب الوقوع آگاه کند، باعث انحلال یا رها شدن وجوه شود و جمع آوری شواهد بیشتر را به خطر بیندازد.”

همه افراد و نهادهای ایالات متحده از تعامل با میکسر ارزهای دیجیتال USDC و آدرس های قرارداد هوشمند اتریوم در لیست SDN منع شده اند، مشروط به مجازات های کیفری شدید برای نقض. با این حال، اگرچه تتر یک ناشر مستقر در هنگ کنگ است و داوطلبانه از برخی مقررات ایالات متحده به عنوان بخشی از انطباق خود پیروی می کند، اما افراد آمریکایی را به عنوان مشتری وارد نمی کند و در ایالات متحده تجارت نمی کند.

تتر همچنین نسبت به تصمیم ناشر USD Coin Circle برای مسدود کردن یکجانبه آدرس‌های قرارداد هوشمند Tornado Cash در اوایل ماه جاری ابراز نگرانی کرد. تتر گفت: “اقدام USDC برای قرار دادن قرارداد هوشمند Tornado Cash در لیست سیاه، اگر بدون دستور مقامات ایالات متحده انجام شود، زودهنگام است و کار سایر تنظیم کننده ها و سازمان های مجری قانون در سراسر جهان را به خطر می اندازد. این احتمال وجود داشت.” این شرکت خاطرنشان می کند که سایر صادرکنندگان استیبل کوین مستقر در ایالات متحده، مانند Paxos و Dai، اقدام به مسدود کردن کیف پول Tornado Cash نکرده اند. این تحریم ها از ۸ آگوست اجرایی شد.

نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا