اخبار ارز دیجیتال

پیشنهاد معاملات ارز دیجیتال بورس تل آویو یک “سیستم حلقه بسته” است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کاربران کریپتو اسرائیلی به زودی ابزار جدیدی برای تجارت رمزنگاری قانونی خواهند داشت، اما اکوسیستم محلی متقاعد نشده است که این چیزی است که صنعت کریپتو به آن نیاز دارد.

هنگامی که تنها بورس عمومی اسرائیل، بورس اوراق بهادار تل آویو (TASE) در 27 فوریه اعلام کرد که یک پیشنهاد تجارت رمزنگاری سازگار با مقررات تنظیم کرده است، گامی رو به جلو در پذیرش کریپتو برداشت. با این حال، برخی از کارشناسان این پیشنهاد را به‌روزرسانی ناامیدکننده‌ای برای چشم‌انداز فعلی ارزهای دیجیتال اسرائیل می‌دانند.

به طور خلاصه، TASE پیشنهاد می‌کند که فقط شرکت‌های کارگزاری تایید شده، تحت حمایت ارائه‌دهندگان مجاز تجارت کریپتو، به عنوان رمپ فیات به کریپتو عمل کنند. بورس گفت که چارچوبی را برای کاهش ریسک و افزایش حمایت از مصرف کننده طراحی کرده است. اگر چارچوب زمانی مشخصی وجود نداشته باشد، پیشنهاد پس از ارائه نظر عمومی برای تصویب توسط هیئت مدیره TASE ارائه می شود.

چگونه TASE معاملات کریپتو را انجام می دهد

اعضای غیر بانکی (NBM) بورس اوراق بهادار تل آویو نقش مهمی در خدمات پیشنهادی معاملات ارزهای دیجیتال ایفا خواهند کرد. NBM یک کارگزار اسرائیلی است که توسط TASE تایید شده است. فهرست رسمی شامل شش شرکت کارگزاری با عضویت TASE، از جمله UBS Securities Israel، Meitav Trade و Fair Financial Technologies است. اگر این پیشنهاد به تصویب هیئت مدیره برسد، این کارگزاران با دو ارائه‌دهنده خدمات تجارت رمزنگاری دارای مجوز و متولیان مجاز کریپتو کار خواهند کرد تا به مشتریان خود اجازه دهند ارز فیات را برای استفاده در سرمایه‌گذاری‌های کریپتو واریز و برداشت کنند. با یک ویژگی تماس بگیرید.

اگر مشتری بخواهد با ارزهای دیجیتال معامله کند، باید با واریز ارز فیات، شیکل جدید اسرائیل یا ارز خارجی به حساب کارگزاری خود شروع کند. سپس کارگزار همان مبلغ را (هنوز به ارز فیات) به یک حساب omnibus در یک ارائه دهنده تجارت ارز دیجیتال دارای مجوز یا صرافی ارز دیجیتال واریز می کند.

اخیراً: در زمستان کریپتو، DeFi برای بالغ شدن و رشد نیاز به بازنگری دارد

به محض اینکه مشتری خرید ارز دیجیتال را سفارش می دهد، خرید واقعی در صرافی رمزنگاری از طریق حساب Omnibus انجام می شود. همچنین در حساب کارگزاری شما ثبت می شود. برعکس، هنگامی که یک سفارش فروش آغاز می شود، پلت فرم معاملاتی کریپتو سکه را می فروشد و مبلغ را به همان حساب omnibus ارز فیات ارسال می کند. از آنجا نیز همان مبلغ به حساب مشتری در شرکت کارگزاری واریز می شود.

قدم به جلو

بورس اوراق بهادار چارچوب نظارتی برای تجارت ارزهای دیجیتال را وسیله ای برای ارتقای بازار سرمایه اسرائیل مطابق با استانداردهای بین المللی می داند.

TASE با هماهنگ کردن مقررات محلی و بین‌المللی، سرمایه‌گذاران خارجی، خارجی و خارجی بیشتری را به بازار اسرائیل جذب می‌کند، در حالی که به شهروندان اسرائیلی اجازه می‌دهد از طریق تنظیم‌کننده‌های خود سرمایه‌گذاری محلی کنند.»

بن ساموچا، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران پلتفرم آموزشی کریپتوجانگل، از فعال کردن تجارت کریپتو برای کارگزاران معتبر به عنوان نقطه عطف دیگری در پذیرش کریپتو در اسرائیل یاد کرد. به گفته وی، پیشنهاد TASE نشان دهنده بازگشت اعتبار صنعت کریپتو پس از رسوایی های پیرامون FTX و سلسیوس به اعتبار و اعتبار است.

نمایش داده شده در لابی بورس اوراق بهادار تل آویو.منبع: توییتر

ساموچا گفت: “کارگزاران بزرگی مانند Excellence و Meitav Trade به صدها هزار اسرائیلی خدمات ارائه می دهند.”

اگرچه ماهیت راه حل TASE باعث می شود ارزهای دیجیتال به عنوان یک وسیله سرمایه گذاری در دسترس تر باشند، اما Samocha تاکید کرد که این بهترین راه حل برای کاربران نهایی نیست.

“کاربران فقط می توانند واریز و برداشت فیات انجام دهند، نه ارزهای رمزنگاری شده. رمزارز خود توسط شخص ثالث ذخیره می شود. این گامی در مسیر درست است، اما هنوز راه زیادی در پیش است.”

مارک اسمارگون، بنیانگذار و مدیر عامل پلتفرم پرداخت مبتنی بر بلاک چین فیوز، موافقت کرد که این پیشنهاد “هیچ چیزی را برای خود مشتریان بهبود نمی بخشد.” از آنجایی که این پیشنهاد فقط شامل کارگزاری های دارای مجوز است که عضو بورس تل آویو هستند، اسمارگون معتقد است که تأثیر قابل توجهی بر شرکت ها و بانک های خصوصی نخواهد داشت.

دو قدم به عقب

اسمارگون با بررسی جزئیات فنی این پیشنهاد، خاطرنشان کرد که این پیشنهاد عمدتاً برای خرید ارزهای دیجیتال «در یک سیستم حلقه بسته» بوده است. ایده خود حضانت در پیشنهاد TASE ظاهر شده است و کاربران را ملزم می کند تا از طریق تعداد معینی از کارگزاران و متولیان در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند. او افزود: «این مزیت‌های فنی بلاک چین را نادیده می‌گیرد و تنها به کاربران اجازه می‌دهد در مورد قیمت دارایی‌ها حدس و گمان بپردازند.

اسمورگون خاطرنشان کرد که تأثیر بالقوه این پیشنهاد بر روی اکوسیستم کریپتو محلی بسیار زیاد نخواهد بود، زیرا «فقط تعداد انگشت شماری مجوز صادر شده است در حالی که پذیرش عمومی بانک ها پایین است». او گفت:

«اگر هدف این باشد که با شرکت‌های سهامی عام که می‌خواهند معاملات ارزهای دیجیتال را به مشتریان خود از طریق اعطای کلیه حقوق دلالی و حضانت به تعداد انگشت شماری از نهادهای متمرکز و تأیید شده ارائه دهند، یک گام به جلو خواهد بود. ”

TASE علاوه بر تهیه پیش‌نویس چارچوب معاملات ارز دیجیتال که کنترل‌های سخت‌تر برای حفاظت از سرمایه‌گذاران را در اولویت قرار می‌دهد، برای ترویج پذیرش بلاک چین در اکوسیستم مالی کشور نیز تلاش می‌کند. این شرکت قصد دارد یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین برای تجارت اوراق قرضه دیجیتال با وزارت دارایی اسرائیل راه‌اندازی کند. ارائه دهنده مدیریت دارایی دیجیتال Fireblocks و ارائه دهنده فناوری مستقر در ایالات متحده VMware.

اخیراً: آیا صندوق بین المللی پول درهای بیت کوین را به عنوان ارز فیات زودتر از موعد می بندد؟

این آزمایشی که انتظار می‌رود تا پایان ماه مارس تکمیل شود، بانک‌های شرکت‌کننده مجموعه‌ای از اوراق قرضه دولتی توکن‌شده را در کیف‌های الکترونیکی از طریق یک پلتفرم جدید توسعه‌یافته دریافت می‌کنند و پول‌های موجود در ارزهای دیجیتال را به انتقال دیجیتالی دولت اسرائیل به کیف پول منتقل می‌کنند.

شیرا گرینبرگ، اقتصاددان ارشد در وزارت دارایی اسرائیل، در “تنظیم بخش دارایی های دیجیتال – نقشه راهی برای سیاست”، با تمرکز بر افزایش ارزهای دیجیتال و نحوه رویکرد سیاست گذاران به جنبه های قانونی رمزارز گزارش مفصلی را منتشر کرد. گرینبرگ برای محافظت از سرمایه گذاران، الزامات سختگیرانه مجوز را برای ارائه دهندگان معاملات و صادرکنندگان ارزهای دیجیتال توصیه کرده است.

نویسنده: Erhan Kahraman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا