🚨 اخبار ارز دیجیتال

کارت لایتنینگ بولت بیت کوین Tap-to-Pay به السالوادور رسید

CoinCorner، ارائه‌دهنده خدمات پرداخت کارت مبتنی بر لایتنینگ بیت‌کوین، به دنبال نصب کارت‌خوان‌های NFC در سراسر السالوادور است تا تجربه‌ای بی‌نقص از خرده‌فروشی BTC را ارائه دهد.

دارندگان بیت‌کوین (BTC) مستقر در السالوادور می‌توانند با استفاده از ویژگی «ضربه برای پرداخت»، بیت‌کوین را در هر جایی که کارت‌خوان خدمات ارتباطی نزدیک (NFC) در دسترس است، بی‌درنگ خرج کنند. سرویس پولی بدون کارت از شبکه لایتنینگ (LN) برای تسهیل تراکنش های خرده فروشی BTC استفاده می کند.

پرداخت های بدون تماس با کارت در دنیای پرشتاب امروزی بسیار محبوب است و با کمک LN، این خدمات اکنون برای دارندگان بیت کوین نیز در دسترس است. سرویس لایتنینگ بیت کوین توسط CoinCorner در السالوادور معرفی شده است. CoinCorner با IBEX، یک شرکت خدمات زیرساخت لایتنینگ، همکاری کرده است تا پشتیبانی NFC را در سراسر مشاغل کشور اضافه کند.

کارت روشنایی به نام کارت بولت از چهارشنبه به فروش رسید. CoinCorner گفت که ایده گسترش تجارت خود در این کشور آمریکای مرکزی گزارشی از تجربه ضعیف کاربری است که شرکت امیدوار بود جدا از ارز فیات BTC حل شود.

بیت کوین LN یک زیرساخت مقیاس پذیری لایه ۲ است که استفاده خرده فروشی و مصرف بیت کوین را در زندگی روزمره با هزینه کم و نرخ تراکنش دائمی امکان پذیر می کند. معرفی پرداخت‌های با کارت ضربه به پرداخت، جای خود را به تجربه کاربری بی‌نظیر BTC در کشور داده است و این شرکت امیدوار است که استفاده از بیت‌کوین را در کشور نیز افزایش دهد.

مربوط: به گفته مدیران، کیف پول بیت کوین السالوادور “نشانه های قوی پذیرش” را نشان می دهد

السالوادور اولین کشوری خواهد بود که بیت کوین را در سپتامبر ۲۰۲۱ به عنوان ارز قانونی تبدیل می کند. در آن زمان، رئیس جمهور نایب بوکله، در راس دولت خود، امیدوار بود این استخدام به اکثریت مردم بدون بانک کشور کمک کند تا به استقلال مالی دست یابند. طی چهار ماه پس از پذیرش بیت کوین، این کشور ۴ میلیون کاربر را در کیف پول بیت کوین تحت حمایت دولت ثبت کرده است.

کیف پول های بیت کوین در دو سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ ۵۲ میلیون دلار نقل و انتقالات داشته اند. معرفی پرداخت های مبتنی بر رعد و برق در این کشور می تواند منجر به افزایش استفاده از BTC در بخش پرداخت های خرده فروشی شود.

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا