اخبار ارز دیجیتال

بانک سبای سوئیس علیرغم افت بازار، نگهبانی NFT را راه اندازی کرد

مشتریان انفرادی و سازمانی بانک سبا اکنون می توانند توکن های مجموعه های NFT مبتنی بر اتریوم مانند Bored Apes و CryptoPunks را در سرویس جدید نگهبانی بانک ذخیره کنند.

به نظر نمی رسد که کاهش بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT) برای بانک سبا متمرکز بر رمزنگاری سوئیس مشکلی ایجاد کند. این شرکت اکنون به مشتریان اجازه می دهد تا NFT ها را ذخیره کنند.

بانک سبا رسماً در 26 اکتبر اعلام کرد که یک پلتفرم نگهداری تنظیم شده را راه اندازی کرده است که در آن مشتریان می توانند NFT ها را ذخیره کنند. راه حل نگهبانی NFT به مشتریان فردی و نهادی بانک Seba اجازه می دهد تا هر NFT مبتنی بر اتریوم، از جمله توکن های NFT های معروف جهان را ذخیره کنند. این شرکت می گوید مجموعه هایی مانند Bored Apes و CryptoPunks دارد.

یکی از سخنگویان شرکت به کوین تلگراف گفت: “در حال حاضر هیچ ادغام بازار با بانک سبا وجود ندارد.” یک نماینده شرکت گفت: این شرکت همچنین به درخواست مشتریان قبل از تصمیم گیری در مورد پیشنهاد نگهداری از یک NFT خاص، بررسی های لازم را انجام می دهد.

پلتفرم جدید نگهبانی NFT Seba به گونه ای طراحی شده است که به مشتریان امکان ذخیره سازی امن NFT های خود را بدون نیاز به مدیریت کلیدهای خصوصی خود ارائه دهد. این ویژگی در حساب های بانکی مشتریان ادغام شده است و به مشتریان این امکان را می دهد که NFT ها را در کل دارایی های خود بگنجانند و آنها را مانند هر دارایی دیجیتال دیگری مدیریت کنند.

یکی از نمایندگان این شرکت با اشاره به اینکه سبا بانک “اولین بانک تحت نظارتی است که نگهبانی NFTها را ارائه می دهد” نسبت به آینده درخشان NFTها ابراز اطمینان کرد و اظهار داشت:

ما معتقدیم که در چند سال آینده، دارایی های دیجیتال، از جمله NFT ها، حتی توسط اپراتورهای مالی سنتی به طور فزاینده ای پذیرفته خواهند شد.

اورس برنگر، یکی از مدیران بازار و راه‌حل‌های سرمایه‌گذاری در بانک سبا، تاکید کرد که Seba توسط سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس (FINMA) تنظیم می‌شود و دارای «صلاحیت اصلی» در ارزهای دیجیتال است.

بانک سبای مستقر در زوگ، موسسه مالی پیشرو در سوئیس است که بر روی رمزارز متمرکز شده است، که به دلیل همکاری نزدیک خود با تنظیم‌کننده‌های محلی شناخته شده است. در سال 2019، Seba Crypto AG مجوز نمایندگی بانکداری و اوراق بهادار سوئیس را از FINMA دریافت کرد. در سال 2021، رگولاتور همچنین مجوز حسابرس سیستم های اطلاعاتی واجد شرایط را به Seba Bank AG اعطا کرد که این شرکت را قادر می ساخت تا خدمات نگهبانی در سطح سازمانی را تسهیل کند.

راه اندازی حضانت NFT بانک Seba در زمان دشواری برای بازار NFT رخ می دهد. حجم معاملات هفتگی NFT از اواخر سپتامبر 2022 تا به امروز 98 درصد کاهش یافته است. میانگین قیمت NFT نیز به شدت کاهش یافت، اما بازار کلی NFT همچنان به عنوان میانگین حجم معاملات هفتگی NFT به وخامت بیشتر ادامه داد. در سپتامبر نسبت به آگوست حدود 30 درصد کاهش داشت.

منبع: Dune Analytics

در همین حال، تعداد کیف پول های NFT در سال جاری افزایش یافته است و از 3.4 میلیون در ژانویه به 6.1 میلیون در سپتامبر نزدیک به دو برابر شده است.

مربوط: مدیریت رمزنگاری نهادی: بانک‌ها چگونه دارایی‌های دیجیتال را ذخیره می‌کنند

با وجود رکود در بازار NFT، بسیاری از پلتفرم ها و شرکت ها این روزها راه حل های مرتبط با NFT را ارائه می کنند. ماه گذشته، MetaMask Institutional – نسخه سازگار با مؤسسه کیف پول رمزنگاری MetaMask – اضافه شدن NFTs به خدمات نگهداری خود را اعلام کرد.

سخنگوی Seba گفت: “بسیاری از سرمایه گذارانی که NFT داشتند علیرغم رکود بازار با اطمینان در بازار باقی مانده اند. بخش NFT با راه اندازی، تامین مالی پروژه های جدید و غیره به رشد خود ادامه می دهد. “بانک SEBA نیاز به یک متولی تنظیم شده را تشخیص می دهد می تواند امنیت و یکپارچگی NFT ها را برای سرمایه گذاران حرفه ای و نهادی تضمین کند. من روی رابطه جنسی کار می کنم.”

نویسنده: Helen Partz

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا