اخبار ارز دیجیتال

سوئیفت می‌گوید در آزمایش‌های اخیر CBDC به موفقیت دست یافته است

مدیر ارشد اطلاعات گفت: “برای CBDC ها، راه حل ما بانک های مرکزی را قادر می سازد تا به راحتی و به طور مستقیم شبکه های خود را از طریق یک دروازه واحد به تمام سیستم های پرداخت دیگر در سراسر جهان متصل کنند.”

انجمن ارتباطات مالی بین بانکی جهانی (SWIFT) روز چهارشنبه اعلام کرد که با موفقیت ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و دارایی های توکن سازی شده را به زیرساخت های مالی موجود از طریق دو آزمایش جداگانه منتقل کرده است. به گفته سوئیفت، نتایج نشان می دهد که “CBDCها می توانند به سرعت در مقیاس برای تسهیل تجارت و سرمایه گذاری بین بیش از 200 کشور و منطقه در سراسر جهان مستقر شوند.”

سوئیفت یک سیستم پیام رسانی بلژیکی است که بیش از 11500 موسسه مالی را در سراسر جهان به هم متصل می کند و نقشی کلیدی در تسهیل تجارت بین المللی ایفا می کند. در سطح جهانی، از هر 10 بانک مرکزی 9 بانک به طور فعال ارزهای دیجیتال را بررسی می کنند. کار با Capgemini سوئیفت را قادر می سازد تا تراکنش ها را با استفاده از CBDC بر اساس فناوری های مختلف دفتر کل توزیع شده و همچنین شبکه های پرداخت فیات به CBDC تسویه کند.

14 بانک مرکزی و تجاری، از جمله بانک دو فرانس، دویچه بوندس‌بانک، HSBC، Intesa San Paolo، NatWest، SMBC، Standard Chartered، UBS و Wells Fargo در حال حاضر بودجه برای تسریع در مسیر استقرار CBDC در مقیاس کامل دارند. ما در حال کار با یکدیگر هستیم. در محیط تست

در آزمایش دوم، سوئیفت نشان داد که زیرساخت‌هایش می‌تواند پلتفرم توکن‌سازی خود را با انواع مختلف پرداخت‌های نقدی ادغام کند. سوئیفت با Citi، Clearstream، Northern Trust و SETL برای بررسی 70 سناریو شبیه سازی انتشار بازار و انتقال بازار ثانویه اوراق قرضه، سهام و وجه نقد توکن شده همکاری کرد. مجمع جهانی اقتصاد تخمین می زند که بازار توکن شده تا سال 2027 به 24 تریلیون دلار برسد. Tom Zschach، مدیر ارشد نوآوری SWIFT، در مورد این توسعه اظهار داشت:

ارزها و توکن‌های دیجیتال پتانسیل فوق‌العاده‌ای برای شکل‌دهی به روش پرداخت و سرمایه‌گذاری ما در آینده دارند. ما فراگیر بودن و قابلیت همکاری را به عنوان ستون‌های اصلی اکوسیستم مالی می‌بینیم، و نوآوری‌های ما به باز کردن پتانسیل آینده دیجیتال ما کمک می‌کند. این موضوع مهمی است. گام.”

نویسنده: Zhiyuan Sun

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا