اخبار ارز دیجیتال

سوئیفت می‌گوید ادغام بلاک چین از یکپارچگی CBDC «معتبرتر» است

سوئیفت استدلال می کند که پیوند سیستم های موجود با بلاک چین در کوتاه مدت بهتر از ترکیب CBDC ها و دارایی های توکن شده در یک دفتر کل است.

سوئیفت، یک شبکه پیام‌رسان بانکی، اخیراً گزارشی را به اشتراک گذاشته است که نشان می‌دهد سوئیفت چگونه می‌تواند با بلاک چین ارتباط برقرار کند و مشکلات قابلیت همکاری بین شبکه‌های مختلف بلاک چین را حل کند.

سوئیفت در گزارشی با عنوان “اتصال بلاک چین: غلبه بر تکه تکه شدن دارایی های توکن شده”، سیستم های موجود را با بلاک چین با ادغام ارزهای دیجیتال بانک مرکزی مقایسه می کند. به این نتیجه رسید که رویکرد مرحله ای تری که سپرده ها و دارایی های توکن شده را در یک دفتر کل واحد (CBDC) به هم مرتبط می کند. برای توسعه بازار در کوتاه مدت “معتبرتر” است. من آن را حفظ خواهم کرد.

نموداری نشان می دهد که چگونه سوئیفت می تواند مؤسسات مالی را به بلاک چین های مختلف متصل کند.منبع: سویفت

سوئیفت در گزارش خود بر “فقدان قابلیت همکاری ایمن” بین شبکه های مختلف بلاک چین تاکید کرد. این غول مالی گفت که این منجر به ناکارآمدی های مختلف و تجربه ضعیف کاربر می شود. با این حال، این موسسه مالی معتقد است که سوئیفت می تواند مشکلات قابلیت همکاری را حل کند.

سوئیفت گفت که با همکاری با موسسات مالی مختلف و ارائه دهنده شبکه اوراکل بلاک چین، Chainlink، توانست توانایی خود را در ارائه یک نقطه دسترسی واحد به چندین شبکه با استفاده از زیرساخت های موجود نشان دهد. به گفته سوئیفت، این امر به طور قابل توجهی چالش های عملیاتی و هزینه های موسسات را برای حمایت از دارایی های توکن شده کاهش می دهد.

مربوط: بانک مرکزی سنگاپور می گوید “انتقال به موقع” استیبل کوین ها به 3 روز کاری

مدیر ارشد نوآوری سوئیفت، تام زشاخ، در یک بیانیه مطبوعاتی گفت که مؤسسات مالی می توانند پتانسیل کامل توکن سازی را زمانی که بتوانند به کل اکوسیستم مالی متصل شوند، باز کنند. آقای توشاخ توضیح داد:

آزمایش‌های ما به وضوح نشان داد که زیرساخت‌های ایمن و قابل اعتماد موجود سوئیفت می‌تواند نقطه مرکزی اتصال را فراهم کند، موانع عمده در توسعه توکن‌سازی را از بین ببرد و پتانسیل آن را باز کند.»

در این گزارش، سوئیفت به تعدادی از مزایای بالقوه توکن‌سازی از جمله افزایش نقدینگی و اتوماسیون و افزایش شفافیت و امنیت اشاره کرد.

جدای از اینها، زیرساخت های بانکی نشان می دهد که در حالی که توکن سازی دارای مزایایی است، موانع قابل توجهی نیز دارد، از جمله چارچوب قانونی و نظارتی که هنوز در حال توسعه است. سوئیفت گفت که این همچنان یک چالش برای موسسات مالی برای تجارت دارایی های توکن شده است.

مجله: SEC قضاوت ریپل را در نظر می گیرد، لایحه ایالات متحده به دنبال کنترل دیفای است، بیشتر: Hodler’s Digest، 16-22 ژوئیه

نویسنده: Ezra Reguerra

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا