اخبار ارز دیجیتال

اقدام سوئیفت: پرداخت های بین مرزی بلاک چین توسط جی پی مورگان و تیم ویزا

ویزا قصد دارد شبکه اتصال B2B خود را با مجموعه محصولات پرداخت برون مرزی مبتنی بر بلاک چین JP Morgan یکپارچه کند.

غول‌های سنتی مالی و پرداخت، جی‌پی مورگان و ویزا برای ساده‌سازی استفاده از راه‌حل‌های بلاک چین خصوصی Liink و B2B Connect برای تسهیل پرداخت‌های فرامرزی با یکدیگر همکاری کرده‌اند.

بر اساس گزارش فوربس در 11 اکتبر، Liink JP Morgan یک شبکه است که به طور خاص برای انتقال پول برون مرزی طراحی شده است و تحت طرح بلاک چین و پرداخت این بانک، Onyx ارائه می شود. Onyx بستری را برای مؤسسات فراهم می کند تا اطلاعات مالی را به اشتراک بگذارند و تراکنش ها را تأیید کنند.

Visa’s B2B Connect یک شبکه مشابه Liink است که برای مؤسسات ساخته شده و اکنون با Onxy’s Confirm یکپارچه شده است.

Confirm یک محصول تأیید اطلاعات حساب است که تضمین می کند طرف های معامله هویت واقعی و اطلاعات صحیح را ارائه می دهند. Onyx تبلیغ می کند که Confirm می تواند بیش از 2 میلیارد حساب بانکی را در 3500 موسسه مالی تأیید کند.

فینکسترا دیروز گزارش داد که جی پی مورگان با تعدادی از بانک های عضو موسس در سراسر جهان همکاری می کند و در تلاش است تا Confirm را در 10 کشور تا پایان سال جاری راه اندازی کند. گفته می شود که این بانک قصد دارد در سال آینده به 30 کشور جهان گسترش یابد.

غول مالی آلمانی Deutsche Bank نیز برای تبدیل شدن به یکی از اعضای موسس Confirm قرارداد امضا کرده است.

الکس لیتلتون، رئیس جهانی Confirm، در یک بیانیه عمومی در مقیاس جهانی با ایجاد ارتباط متقابل گفت: «رشد Confirm به شدت تحت تأثیر تأثیرات شبکه قرار گرفته است.

همکاری ویزا با جی پی مورگان و مجموعه محصولات بلاک چین آن، جایگزینی برای سیستم پیام رسانی متداول انجمن ارتباطات مالی بین بانکی جهانی (SWIFT) برای مدیریت و تسهیل پرداخت های بین المللی ارائه می دهد.

مربوط: سوئیفت می‌گوید در آزمایش‌های اخیر CBDC به موفقیت دست یافته است

مفهوم پرداخت های برون مرزی این هفته در کانون توجه قرار گرفت و اداره پول سنگاپور (MAS) روز دوشنبه اعلام کرد که از فناوری بلاک چین برای ارائه راه حلی برای مشکلات فعلی مانند سرعت و هزینه استفاده خواهد کرد. که بتوانم آن را در نظر بگیرم.

راوی منون، مدیر عامل اداره پولی سنگاپور، در یک سخنرانی کلیدی گفت که وضعیت فعلی پرداخت‌های فرامرزی “برای قرن بیست و یکم نامناسب است” و افزود:

آهسته، گران، غیرشفاف و ناکارآمد است، زیرا متکی به شبکه‌ای قدیمی از بانک‌های خبرنگار است.»

او بیان کرد که گسترش «شبکه‌های پرداخت مبتنی بر بلاک چین» می‌تواند یکی از راه‌های ممکن برای حل این مشکل باشد.

سازنده XRP، Ripple Labs نیز در این هفته با محصول پرداخت های فرامرزی خود، نقدینگی درخواستی (ODL) حرکت هایی انجام داد. در 11 اکتبر، این شرکت شراکت با شرکت پرداخت Lemonway و ارائه دهنده انتقال پول Xbaht را اعلام کرد. این دو اکنون از شبکه ODL برای ارائه پرداخت‌های ارز دیجیتال به مشتریان در فرانسه، تایلند و سوئد استفاده خواهند کرد.

نویسنده: Brian Quarmby

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا