🚨 اخبار ارز دیجیتال

بحران SVB: در اینجا شرکت‌های ارز دیجیتال از قرار گرفتن در معرض بانک‌های مشکل‌دار ایالات متحده محروم شده‌اند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تعدادی از بزرگترین شرکت‌های ارزهای دیجیتال، قرار گرفتن در معرض بانک‌های ورشکسته ایالات متحده را رد کرده‌اند.

در بحبوحه بحران بانکی ایالات متحده، بسیاری از شرکت‌های بزرگ ارزهای دیجیتال قرار گرفتن در معرض بانک‌های منحل شده ایالات متحده مانند بانک سیلیکون ولی (SVB) را رد کرده‌اند.

از آنجایی که تأثیر بالقوه بحران SVB بر بازار ارزهای دیجیتال همچنان در حال ظهور است، کوین تلگراف چندین شرکت بزرگ رمزنگاری را که تاکنون اعلام کرده اند تحت تأثیر این مشکل قرار نگرفته اند، برجسته کرده است.

متصل کردن

تتر، اپراتور استیبل کوین USDT (USDT)، یکی از اولین شرکت هایی بود که قرار گرفتن در معرض SVB و سایر بانک های مشکل دار ایالات متحده را از اواسط مارس رد کرد.

در ۱۲ مارس، پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری Tether در توییتر گفت: اعلامیه شرکت های استیبل کوین باید در معرض صفر قرار گرفتن در معرض بانک های امضاکننده باشند. این توییت اندکی پس از بسته شدن رسمی Signature در همان روز منتشر شد.

قبل از آردوینو گفت CTO توییت مشابهی در مورد Silvergate منتشر کرد. اعلام آن تتر در تاریخ ۲ مارس در بانک هیچ “قرار گرفتن” نداشت.

تتر USDT بزرگترین استیبل کوین از نظر ارزش بازار است که ارزش بازار آن در زمان نگارش ۷۳ میلیارد دلار بود. بزرگترین رقیب آن، USD Coin (USDC)، پس از اینکه ناشر Circle نتوانست ۳.۳ میلیارد دلار را از SVB برداشت کند، برای مدت کوتاهی پیوند ۱:۱ خود را با دلار آمریکا از دست داد.

Crypto.com، Gemini، BitMEX

کریس مارشالک، مدیر عامل صرافی پیشرو Crypto.com، بیانیه مشابهی صادر کرد که این شرکت تحت تأثیر مشکلات جاری در عملیات بانکی خود در ایالات متحده قرار نگرفته است.

در توییت‌های بعدی در ۱۰ و ۱۲ مارس، Marszalek اعلام کرد که Crypto.com در معرض Signature، Silvergate یا SVB قرار ندارد.

سایر صرافی های بزرگ مانند Gemini و BitMEX نیز قرار گرفتن در معرض بانک منحل شده ایالات متحده را رد کرده اند.

صرافی جمینی که توسط برادران وینکلووس تأسیس شده است، علیرغم اینکه به Signature وابسته است، دارای وجوه مشتری صفر و دلار جمینی صفر (GUSD) در بانک ها نگهداری می شود. اعلام کرد ۱۳ مارس.

جمینی تاکید کرد که تمام مشتریان پلتفرم ذخایر USD و GUSD در بانک هایی مانند JPMorgan، Goldman Sachs و State Street Bank نگهداری می شوند.

صرافی BitMEX نیز در ۱۳ مارس در توییتر اعلام کرد اعلامیه این شرکت تأیید کرد که «مستقیماً در معرض Silvergate، SVB یا Signature قرار نگرفته است. BitMEX افزود: “همه وجوه کاربران در ۲۴ ساعت هفته امن و قابل دسترسی باقی می مانند.”

مربوط: مدیرعامل ریپل علیرغم سقوط SVB به “وضعیت مالی قوی” اطمینان می دهد

صرافی هایی مانند بایننس و کراکن به همراه چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل بایننس، تا حدی هرگونه قرار گرفتن در معرض بانک منحل شده را رد کرده اند. حالت بایننس هیچ دارایی در مدیرعامل سابق Silvergate و Kraken ندارد انکار قرار گرفتن در معرض SVB.

بلاک چین Algo

شرکت استخراج بیت کوین Argo Blockchain بیانیه ای را در ۱۳ مارس منتشر کرد و اعلام کرد که این شرکت به طور مستقیم یا غیرمستقیم با SVB و Silvergate Bank مرتبط نیست.

به گفته این شرکت، با این حال، یکی از شرکت های تابعه آرگو “بخشی از سرمایه عملیاتی خود” را در Signature نگه می دارد. آرگو با اشاره به تصمیم وزارت خزانه داری ایالات متحده و شرکت بیمه سپرده فدرال برای نجات سپرده های مشتریان بانک، خاطرنشان کرد: این سپرده ها امن هستند و در معرض خطر نیستند.

بسیاری از شرکت های دیگر، از جمله Animoca، Abra و Alchemy Pay، تا حدی این کار را انجام داده اند رد شد این بانک بانک های مشکل دار ایالات متحده را افشا کرد و گفت SBV و Silvergate هیچ دارایی ندارند.

برخی از شرکت‌ها BitGo را ترجیح می‌دهند اعلام کرد دارایی‌ها را در SVB نگه ندارید در حالی که تحت تأثیر مسائل Silvergate، USDC و Signature Bank قرار نگیرید.نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا