اخبار ارز دیجیتال

موج یا پاکسازی؟ چرا ادغام نمی تواند قیمت اتریوم را از سپتامبر کاهش دهد؟

داده‌های گزینه‌ها، کاتالیزورهای اقتصاد کلان و سیگنال‌های فنی نشان می‌دهد که با وجود ادغام، کاهش قیمت اتریوم در حال بررسی است.

توکن بومی اتریوم، اتر (ETH)، پس از افزایش حدود 90 درصدی نسبت به پایین‌ترین قیمت ماه ژوئن (حدود 880 دلار) در ماه سپتامبر، در برابر خطرات نزولی مصون است.

بیشتر رشد این توکن به دلیل ادغام است، یک ارتقا فنی که اتریوم را به پروتکل اثبات سهام (PoS) تبدیل می کند که برای 15 سپتامبر برنامه ریزی شده است.

با این حال، علیرغم ثبت رشد چشمگیر ژوئن تا سپتامبر، اتر همچنان حدود 70 درصد پایین تر از رکورد نوامبر 2021 خود یعنی حدود 4950 دلار معامله می شود.

نمودار قیمت هفتگی ETH/USD.منبع: Trading View

در زیر سه شاخص از بازار نزولی برای اتریوم و چرایی احتمال کاهش بیشتر وجود دارد.

فروش اخبار ادغام اتریوم

بر اساس داده‌های Deribit که توسط Glassnode گردآوری شده است، معامله‌گران گزینه‌های اتریوم انتظار دارند که قیمت اتر از 1540 دلار فعلی قبل از ادغام به 2200 دلار برسد. برخی قیمت را به 5000 دلار می‌بینند، اما به نظر می‌رسد که پس از سوئیچ PoS، شور و شوق افزایش یافته است.

به نظر می‌رسد که پس از ادغام، تقاضا برای حمایت نزولی در میان معامله‌گران وجود داشته باشد، همانطور که توسط شاخص موسوم به «لبخند ضمنی ناپایدار گزینه‌ها» (OIVS) نشان داده شده است.

OIVS نوسانات ضمنی یک گزینه را در قیمت‌های اعتصابی مختلف در تاریخ‌های انقضا مشخص نشان می‌دهد. بنابراین، قراردادهای غیرصفایی معمولاً نوسانات ضمنی بالاتری را نشان می‌دهند و بالعکس.

به عنوان مثال، در نمودار انقضای گزینه اتریوم در 30 سپتامبر در زیر، شیب و شکل لبخند به معامله گران کمک می کند ارزش نسبی یک گزینه را ارزیابی کنند و تعیین کنند که بازار در چه ریسکی قیمت گذاری می کند.

اتریوم OIVS برای قراردادهای منقضی در 30 سپتامبر 2022. منبع: Glassnode

بنابراین، نشان‌دهنده تقاضای قوی سمت خرید برای گزینه‌های تماس اتریوم که در ماه سپتامبر منقضی می‌شوند، نشان‌دهنده شیب فزاینده لبخند نوسان است، که نشان می‌دهد معامله‌گران مایل به پرداخت حق بیمه برای قرار گرفتن در معرض بلندمدت هستند.

یک تحلیلگر Glassnode با استناد به نمودار OIVS زیر، خاطرنشان می‌کند که «پس از ادغام، قیمت دم سمت چپ با نوسانات ضمنی به‌طور قابل‌توجهی بالاتر رفت، با معامله‌گرانی که پس از ادغام حق بیمه پرداخت می‌کنند تا پس از ادغام، محافظت از گزینه‌های فروش اخبار را بفروشند. این نشان می‌دهد که شما پرداخت می‌کنید. ،” او نوشت. تماس بگیرید و موقعیت ها را با نرخ های مختلف ضربه بزنید.

اتریوم OIVS برای قراردادهایی که در 28 اکتبر 2022 منقضی می شوند. منبع: Glassnode

به عبارت دیگر، معامله‌گران ETH شرط‌های خود را در صورت وقوع رویداد فروش خبری پوشش می‌دهند.

ذخیره فدرال شاهین

عوامل منفی بیشتر برای اتریوم عمدتاً ناشی از قرار گرفتن آن در معرض رویدادهای کلان اقتصادی مانند انقباض کمی توسط فدرال رزرو است.

هفته گذشته جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، تعهد بانک مرکزی به کنترل تورم را تکرار کرد و گفت: “ما باید این کار را تا زمانی که کار انجام شود ادامه دهیم.” به عبارت دیگر، پاول و همکارانش احتمالاً در نشست سیاست گذاری بعدی خود در ماه سپتامبر، نرخ بهره را 0.5% تا 0.75% افزایش خواهند داد.

افزایش نرخ بهره اخیراً خبر بدی برای جفت اتریوم/دلار بوده است، با همبستگی مثبت فزاینده بین بخش رمزنگاری گسترده‌تر و شاخص ریسک سنتی در برابر چشم‌انداز کاهش نقدینگی نقدی. به عنوان مثال، ضریب همبستگی روزانه بین اتریوم و نزدک در 3 سپتامبر 0.85 بود.

ضریب همبستگی روزانه بین ETH/USD و نزدک.منبع: Trading View

بنابراین، به خصوص اگر فدرال رزرو 0.75 درصد افزایش یابد، اتر احتمالاً در کنار دارایی های پرخطر سقوط خواهد کرد.

آن اتر غول پیکر “پرچم خرس”

از نقطه نظر فنی، اتر در حال ترسیم چیزی است که شبیه یک پرچم نزولی در نمودار هفتگی است.

پرچم خرس زمانی ظاهر می شود که قیمت در داخل یک کانال موازی افزایش می یابد که پس از یک روند نزولی قوی افزایش می یابد. آنها پس از اینکه قیمت از کانال خارج شد و به عنوان یک قاعده تحلیل تکنیکال، با طول روند نزولی قبلی (میله پرچم) سقوط می کند، حل می شود.

اتر خط روند پایین تر پرچم خرس را به عنوان پشتیبانی این هفته آزمایش کرده است. از اینجا، توکن اتریوم می تواند به عقب برگردد و خط روند بالای پرچم (2500 دلار) را مجدداً به عنوان مقاومت یا شکستن زیر خط روند پایین تر برای ادامه روند نزولی عمومی دوباره آزمایش کند.

مطالب مرتبط: چشم انداز قیمت ETH The Merge: صعودی یا نزولی؟ | مصاحبه TheChartGuys

با توجه به عوامل فوق، جفت ETH/USD در معرض خطر ورود به مرحله شکست پرچم خرس در ماه سپتامبر است، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است.

نمودار قیمت هفتگی ETH/USD با تنظیم “پرچم نزولی”.منبع: Trading View

بنابراین، هدف سود نزولی ETH نزدیک به 540 دلار در سال 2022 خواهد بود که حدود 65 درصد نسبت به قیمت امروز کاهش یافته است.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: Yashu Gola

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا