اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل شرکت Nillion: برای موفقیت در تمرکززدایی به بلاک چین نیازی نیست

به گفته مدیرعامل نیلیون، «تمرکززدایی یک طیف با چند محور است».

تمرکززدایی با فناوری بلاک چین کاربردهای متعددی مانند ارزهای دیجیتال، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAOs)، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و بسیاری موارد استفاده دیگر را ایجاد کرده است. با این حال، آینده تمرکززدایی به احتمال زیاد فراتر از فناوری بلاک چین خواهد بود.

نیلیون، یک پلتفرم زیرساخت اینترنتی مبتنی بر رمزنگاری، یک فناوری به نام محاسبه پیام Nil (NMC) توسعه داده است. نحوه ذخیره، پردازش و توزیع داده ها را تغییر می دهد. این فناوری جدید می تواند تأثیر قابل توجهی بر نحوه پیگیری عدم تمرکز کسب و کارها و کاربران به عنوان یک فلسفه داشته باشد.

وقتی از آلکس پیج، مدیرعامل Nillion پرسیده شد که چگونه تمرکززدایی بدون بلاک چین ممکن شد، توضیح داد که چگونه فناوری مبتنی بر NMC می‌تواند داده‌های دلخواه را بگیرد و آن‌ها را به تبدیل کند، من توضیح دادم که چگونه ذرات حاصل را در شبکه‌ای از گره‌ها تقسیم و توزیع کنیم.

پیج در پاسخ کتبی به Cointelegraph توضیح داد: “گره ها می توانند ذرات را ذخیره کنند یا محاسبات را با استفاده از قطعات داده بدون ارسال پیام بین گره ها انجام دهند. شما می توانید نتایج را به هر نقطه پایانی که نیاز دارید برگردانید.” نسبت به فناوری های قبلی [multi-party computation, or MPC]”

او تفاوت‌های بین فناوری NPC پلتفرم خود و مدل قبلی آن MPC را بیشتر توضیح می‌دهد:

سیستم‌های MPC سنتی معمولاً به پیام‌رسانی بین گره‌ها نیاز دارند که محاسبات را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. NMC این دریچه گاز را حذف می‌کند و امکان محاسبه مقیاس‌پذیر و سریع را فراهم می‌کند. این شبکه غیرمتمرکز غیر بلاک چینی از گره‌ها را قادر می‌سازد که می‌تواند محاسبات خصوصی را بسیار کارآمد انجام دهد، که باز می‌شود. موارد استفاده غیربلاک چینی.”

پیج در مورد آینده تمرکززدایی به اشتراک گذاشت که تمرکززدایی بخشی اساسی از دنیای دیجیتال آینده خواهد بود. زیرا بشریت به نقطه ای رسیده است که داده ها به ویژه کنترل داده ها به بخش مهمی از زندگی ما تبدیل می شود.

“آینده غیرمتمرکز از طریق پذیرش فناوری‌هایی که ابزارها و قابلیت‌های جدیدی را به بلاک چین می‌آورند، به گسترش خود ادامه خواهد داد. این کارکرد را فراتر از ثبت تراکنش‌ها در دفتر کل گسترش می‌دهد.”

مدیرعامل همچنین با تاکید بر اینکه تمرکززدایی یک طیف با چند محور است، افزود: تمرکززدایی شامل بلاک چین به عنوان یک بلوک ساختمانی می‌شود، اما سایر فناوری‌ها امکانات را به روش‌های جدیدی گسترش می‌دهند که بلاک چین هرگز برای آن طراحی نشده است.

در مورد مزایا و مزایای تمرکززدایی بدون فناوری بلاک چین، دکتر میگل دی وگا، دانشمند ارشد Nillion، گفت که فناوری NMC نیازی به همگام شدن با تولید بلوک یا تکیه بر تکمیل بلوک ندارد. محاسبات برای گنجاندن در بلوک‌ها به‌گونه‌ای که می‌توان مانند بلاک چین‌های سنتی، اجماع ایجاد کرد.

در عوض، تجربه کاربر را بهبود می‌بخشد زیرا می‌توان آن را بلافاصله در صورت نیاز انجام داد، و هیچ محدودیتی برای اندازه محاسبات وجود ندارد، زیرا لازم نیست در یک بلوک قرار بگیرند.

مربوط: چه رابطه ای بین بلاک چین و وب ۳ وجود دارد؟

با توجه به بی‌شمار پلتفرم‌های رقیب، محدودیت‌های نظارتی و گلوگاه‌های پذیرش که بر استفاده از آنها تأثیر می‌گذارد، پیش‌بینی چگونگی تکامل فناوری غیرمتمرکز دشوار است، اما تمرکززدایی به‌عنوان یک روح در سراسر بحث جریان اصلی شتاب بیشتری می‌گیرد. خرید توییتر توسط ایلان ماسک بار دیگر محدودیت‌های پلتفرم‌های متمرکز را برجسته کرد و بحث‌هایی را در مورد جایگزین‌های غیرمتمرکز رسانه‌های اجتماعی برانگیخت.

کاربران اکنون از تمرکززدایی به عنوان راهی برای افزایش شفافیت، کاهش اتکا به مقامات مرکزی و به دست آوردن کنترل بیشتر بر داده‌های شخصی و دارایی‌های خود استقبال می‌کنند. این فناوری‌ها یا حداقل وعده تمرکززدایی، محرک‌های اصلی رشد ارزهای دیجیتال بوده‌اند.

نویسنده: Judith BannermanQuist

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا