اخبار ارز دیجیتال

گزارش: هکر FTX 120 میلیون دلار را در آزمایشی Sam Bankman Fried جابه‌جا کرد

شرکت تحلیل بلاک چین Elliptic این احتمال را رد نکرد که کار داخلی FTX پشت این هک 477 میلیون دلاری باشد.

هکرهای ناشناس صرافی FTX که اکنون از بین رفته است، مقادیر زیادی از دارایی‌های دزدیده شده را از این پلتفرم جابه‌جا کرده‌اند، با معاملات جدید با شروع آزمایشی مداوم سام بنکمن فرید، بنیانگذار FTX. این اتفاق افتاده است.

شرکت تحلیل بلاک چین Elliptic در 12 اکتبر اعلام کرد که 72500 دارایی اتر (ETH) دزدیده شده از FTX برای اولین بار از زمان هک شدن صرافی در نوامبر 2022 کشف شده است.

به گفته Elliptic، مرتکب از 30 سپتامبر 2023، 120 میلیون دلار ETH را به بیت کوین (BTC) از طریق صرافی غیرمتمرکز چند زنجیره ای (DEX) THORSwap مبادله کرده است.

اولین معامله مبادله ای چند روز قبل از شروع محاکمه بانکمن فرید در 3 اکتبر انجام شد. در زمان هک، معادل 87 میلیون دلار یا 18 درصد از کل وجوه سرقت شده 477 میلیون دلاری مبادله شده بود.

هکرهای FTX زمانی که در نوامبر گذشته با استفاده از پل زنجیره‌ای RenBridge، 65000 ETH (100000 دلار) را به بیت‌کوین منتقل کردند، از تکنیک شویی مشابهی برای سرقت وجوه استفاده کردند.

Elliptic در گزارشی جدید می‌نویسد: «180000 ETH که از طریق RenBridge به بیت‌کوین تبدیل نشده بود تا ساعات اولیه صبح 30 سپتامبر 2023 خاموش ماند و در آن زمان ارزش آن 300 میلیون دلار بود.

تعداد تراکنش های روزانه شامل دارایی های سرقت شده در FTX.منبع: بیضی

Elliptic اعلام کرد که در روزهای پس از هک 94 میلیون دلار از دست داده است زیرا هکرهای FTX با عجله به پولشویی از طریق صرافی های غیرمتمرکز، پل های زنجیره ای متقابل و میکسرها می پردازند.

مربوط: هکرهای FTX ممکن است از آزمایش SBF به عنوان محافظ دود استفاده کنند: CertiK

Elliptic اشاره کرد که تقریبا یک سال پس از هک، هویت سارق FTX هنوز مشخص نیست. شرکت تحلیل بلاک چین سه احتمال بالقوه برای اینکه چه کسی ممکن است پشت سرقت FTX باشد، پیشنهاد کرد، از جمله یک عملیات داخلی در FTX، گروه لازاروس کره شمالی و یک گروه جنایی مرتبط با روسیه.

در گزارش Elliptic آمده است: “برخی از کارکنان FTX به دلایل عملیاتی به دارایی های رمزنگاری شده شرکت دسترسی داشتند تا آنها را جابه جا کنند. در میان آشفتگی پیرامون ورشکستگی و ورشکستگی شرکت، یک مهاجم داخلی ممکن است این دارایی ها را حذف کند.” .

مجله: کارآگاه بلاک چین – Chainalysis پس از فروپاشی کوه Gox متولد شد

نویسنده: Helen Partz
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا