🚨 اخبار ارز دیجیتال

سهام سقوط می کند، بازده افزایش می یابد زیرا داده های تورم بالاتر از حد انتظار است

بازارهای سهام در ۱۲ اکتبر سقوط کردند زیرا BLS ایالات متحده اطلاعات جدیدی را منتشر کرد که نشان می داد قیمت ها سریعتر از حد انتظار افزایش یافتند.

۱۲ اکتبر ۲۰۲۳

سهام ایالات متحده امروز سقوط کرد زیرا داده های تورم جدید منتشر شده بهتر از حد انتظار بود. میانگین صنعتی داوجونز ۱۷۳.۷۳ واحد یا ۰.۵۱ درصد کاهش یافت و به ۳۳۶۳۱.۱۴ دلار رسید. S&P 500 27.34 واحد یا ۰.۶۲ درصد سقوط کرد و در ۴۳۴۹.۶۱ بسته شد. شاخص نزدک که سهم بالایی از سهام با فناوری پیشرفته دارد، ۸۵.۴۶ واحد (۰.۶۳ درصد) سقوط کرد و به ۱۳۵۷۴.۲۲ رسید.

نمودار روزانه S&P 500 برای ۱۲ اکتبر ۲۰۲۳. منبع: ام اس ان مانی.

در ساعت ۸:۳۰ صبح به وقت شرقی، اداره آمار کار ایالات متحده داده های شاخص قیمت مصرف کننده در سپتامبر را منتشر کرد. از اول اکتبر، قیمت ها ۰.۴ درصد برای ماه و ۳.۷ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت. این بالاتر از تخمین داوجونز ۰.۳ درصد برای ماه و ۳.۶ درصد سال به سال بود. معامله‌گران اعداد بهتر از حد انتظار را به‌عنوان نزولی برای سهام تفسیر می‌کنند، که نرخ‌های بهره را برای مدت طولانی‌تری بالاتر از حد انتظار قبلی نگه می‌دارد زیرا فدرال رزرو تلاش می‌کند تورم را مهار کند.

با وجود این کاهش در سطح بازار، قیمت سهام برخی از شرکت‌های بخش خرده‌فروشی عملکرد غیرعادی خوبی داشتند. Walgreens پس از گزارشی مبنی بر اینکه زیان‌ها به اندازه‌ای که قبلاً انتظار می‌رفت نبود، ۷ درصد افزایش یافت، و سهام Dollar General به مرور زمان افزایش یافت، زیرا شرکت اعلام کرد تاد واسوس، مدیرعامل سابق این شرکت بازخواهد گشت.

با هضم داده های جدید تورم توسط معامله گران، بازده خزانه داری آمریکا افزایش یافت. اوراق قرضه ۱۰ ساله با ۰.۱۰۲ واحد افزایش به ۴.۶۹۹ درصد رسید. اوراق قرضه دو ساله با ۰.۰۶۶ واحد افزایش به ۵.۰۷۱ درصد رسید.

هر اونس طلا ۶.۵۲ دلار کاهش یافت و به ۱۸۶۸.۹۳ دلار رسید. قیمت طلا از ۴ مه که به بالاترین سطح ۲۰۶۰.۶۰ دلار رسید، روند نزولی داشته است. از آن زمان، نگرانی ها در مورد افزایش نرخ بهره و دلار قوی منجر به کاهش مداوم فلز زرد شده است.

عنوان: قیمت طلا از می ۲۰۲۳ به بعد. منبع: Apmex.

نفت خام امروز اندکی افزایش یافت و وست تگزاس اینترمدیت یک پنی (۰.۰۱۲ درصد) به قیمت خود به ۸۳.۵۰ دلار در هر بشکه اضافه کرد. قیمت هر بشکه نفت خام برنت ۰.۵۶ دلار یا ۰.۶۵ درصد افزایش یافت و به ۸۶.۳۸ دلار رسید.

در بازار ارز، شاخص دلار آمریکا با ۰.۷۶ واحد افزایش به ۱۰۶.۵۸ واحد رسید. یورو با ۰.۸۵ درصد کاهش به ۱.۰۵۲۸ دلار رسید. ین ۰.۴۷ درصد کاهش یافت و ین مورد نیاز برای خرید ۱ دلار به ۱۴۹.۷۷۲۰ ین افزایش یافت. بسیاری از معامله گران بر این باورند که مقامات مالی ژاپن در صورت افزایش این تعداد از ۱۵۰ مورد مداخله خواهند کرد.

اطلاعات این خبر توسط Apmex، CNBC، MSN Money، Yahoo Finance و Business Insider ارائه شده است.

Vintage Markets به تحقیق و گزارش کامل اخبار مالی سنتی، ردیابی مسیر بازارها و اقتصادهای جهانی از عصر حجر تا عصر حجر اختصاص دارد.

نویسنده: Tom Blackstone
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا