اخبار ارز دیجیتال

هنوز در حال رشد – معدنچیان ارمنی ظرفیت نیروگاه را افزایش می دهند

در حالی که اپراتورهای استخراج ارز دیجیتال به دنبال مکان های جدید هستند، یک شرکت ارمنی یک مرکز میزبانی ابری ۶۰ مگاواتی را به یک نیروگاه محلی اضافه کرده است.

ایجاد یک منطقه آزاد اقتصادی برای تسهیل پذیرش بلاک چین و ارزهای دیجیتال در ارمنستان به نتیجه خواهد رسید زیرا ماینرهای محلی ۶۰ مگاوات ظرفیت به تاسیسات نیروگاهی خود اضافه می کنند.

ECOS، یک پلتفرم سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال، از سال ۲۰۱۸ یک مرکز استخراج را در محل نیروگاه هرازدان راه اندازی کرده است. شرکت های برق واقع در قلب کشور در حال تبدیل شدن به قطب های نوآوری هستند که از مزایای اقتصادی جذاب و دسترسی مستقیم به برق استفاده می کنند.

ایجاد تاسیسات معدنی نتیجه مشارکت دولت ارمنستان و ECOS است که در سال ۲۰۱۸ ایجاد شد و وظیفه آن توسعه منطقه آزاد اقتصادی (FEZ) با هدف استفاده از تاسیسات برق به عنوان یک هاب است. مرکز داده و استخراج ارزهای دیجیتال.

توافقات بین اپراتورها و دولت ارمنستان به ترویج سرمایه گذاری مستقیم خارجی و ایجاد محصولات و خدمات در بخش فناوری اطلاعات اشاره دارد.

کوین تلگراف پس از ارتقاء عملیات استخراج هرازدان در ماه آگوست، با آنا کوماشکو، مدیر بازاریابی ECOS صحبت کرد. او با بازگشایی سفر چهار ساله خود تا کنون، توضیح داد که دولت ارمنستان “در حال تثبیت خود به عنوان یک کشور بلاک چین است.” همانطور که کوماشکو توضیح داد، این بیانیه در مشوق های مالیاتی جذاب ارائه شده به شرکت هایی که به دنبال فعالیت در FEZ هستند، منعکس شده است.

“هدف اصلی FEZ جذب و توسعه فناوری پیشرفته در کشور و حمایت از استارت آپ های بلاک چین و ارزهای دیجیتال بود، بنابراین شرایط مطلوب خاصی اعمال می شود.”

مدیر بازاریابی شرایط مالیاتی ویژه شرکت‌های فعال در سایت هرازدان را که مشمول مالیات بر ارزش افزوده، عوارض واردات/صادرات یا مالیات بر اموال و اموال غیرمنقول نیستند، تایید کرده است. طول عمر این پروژه با یک قرارداد ۲۵ ساله برای تامین برق بدون وقفه پشتیبانی می شود.

زیرساخت های سایت شامل مراکز داده، مراکز خدمات و انبارهای تجهیزات و قطعات یدکی است. مرکز داده از ۷ کانتینر حمل و نقل شامل حدود ۲۵۰ واحد استخراج تشکیل شده است. ECOS ماینرهای خود را مستقیماً از سازنده چینی Bitmain دریافت می کند. سرویس استخراج ابری این شرکت تقریباً ۲۵۸۰۰۰ کاربر دارد و همچنین تجهیزات و خدمات را به مشتریان می فروشد.

سرکوب برجسته چین در استخراج ارزهای دیجیتال، شاهد تغییری در توزیع جغرافیایی هش بیت کوین بوده است و سایت‌هایی را که انرژی ارزان قیمت و مشوق‌های مالیاتی ارائه می‌دهند بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند.

تاسیسات معدنی در نیروگاه هرازدان به طور مستقیم از شبکه فشار قوی تغذیه می شود و از زیرساخت های سایت برای تامین انرژی کانتینرها استفاده می کند. کوماشکو همچنین گفت ECOS را می توان تا ۲۰۰ مگاوات دیگر برق تمیز و مقرون به صرفه افزایش داد. این منطقه که در کوهستان های ارمنستان واقع شده است، میانگین دمای سالانه ۴.۸ درجه سانتی گراد دارد که آن را برای استخراج ارزهای دیجیتال مناسب می کند.

نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا