اخبار ارز دیجیتال

Stellar (XLM) ارتقاء عمده را در Testnet فعال می کند، بعد چه می شود؟

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

Stellar (XLM) اخیراً با فعال کردن پروتکل ۲۱ در شبکه آزمایشی خود، یک نقطه عطف بزرگ را راه اندازی کرده است. این حرکت یک لحظه مهم را برای شبکه Stellar نشان می دهد زیرا شمارش معکوس برای فعال سازی شبکه اصلی ارتقاء آغاز می شود.

در ۱۸ ژوئن ۲۰۲۴، اعتباردهندگان شبکه عمومی Stellar در مورد ارتقای شبکه به نسخه جدید رای خواهند داد. پروتکل ۲۱ در صورت تایید، پنج بهبود هسته جدید را در Stellar Mainnet فعال می کند.

این پنج CAP برخی از ویژگی‌های جدید را معرفی می‌کنند، مانند پشتیبانی از امضای رمز عبور، بهبود در آرشیو حالت، و چندین بهبود هزینه کلی برای تراکنش‌های قرارداد هوشمند.

استلار متعهد به بهبود مستمر کارایی شبکه و کاهش هزینه ها است. هدف شبکه آن فراهم کردن دسترسی برابر به سیستم مالی جهانی و CAPهای ۰۰۵۴، ۰۰۵۵ و ۰۰۵۶ است که به عنوان بخشی از ارتقاء پروتکل ۲۱ با هدف دسترسی و مقرون به صرفه نگه داشتن شبکه Stellar برای همه کاربران مستقر خواهد شد.

در ۲۰ فوریه ۲۰۲۴، اعتباردهندگان به ارتقاء به پروتکل ۲۰ رأی دادند که قراردادهای هوشمند Soroban را به شبکه عمومی Stellar می آورد. از آن زمان، توسعه دهندگان در سراسر جهان با موفقیت قراردادهای هوشمند را در Stellar Mainnet مستقر کرده اند.

این چیزی است که بعدا اتفاق خواهد افتاد

با وجود پروتکل ۲۱ که اکنون در شبکه آزمایشی فعال است، تمرکز بر آماده سازی برای استقرار آن در شبکه اصلی است. این فرآیندی است که به هماهنگی و آزمایش دقیق برای اطمینان از انتقال روان نیاز دارد.

هنگامی که پروتکل ۲۱ در شبکه اصلی پیاده سازی می شود، آماده است تا مقیاس پذیری و عملکرد جدید را برای شبکه Stellar باز کند. از آنجایی که ارتقاء شبکه آزمایشی در حال حاضر فعال است، تاریخ‌های کلیدی به‌روزرسانی شده‌اند تا منعکس‌کننده این ارتقا باشند و شماره‌های نسخه به پیوندهای نسخه پروتکل ۲۱ اضافه شده‌اند تا حداقل نسخه‌های پشتیبانی شده را منعکس کنند.

تاریخ های کلیدی پس از ارتقاء شبکه آزمایشی عبارتند از:

– ۳۰ می: انتشار پایدار Stellar Core، Horizon و RPC.

– ۱۱ ژوئن: Testnet بازنشانی برای اطمینان از عملکرد بهینه همه برنامه های جدید.

– ۱۸ ژوئن: به ارتقاء شبکه اصلی به پروتکل ۲۱ رأی دهید. رای‌های به‌روزرسانی برنامه‌ریزی شده‌اند، زیرا بخشی از یک دور اجماع منظم هستند و در صورت تایید، به‌روزرسانی بلافاصله اعمال می‌شود.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا