🚨 اخبار ارز دیجیتال

ارائه‌دهندگان سهام ممکن است حضور نهادی را در فضای رمزنگاری گسترش دهند: گزارش

به‌روزرسانی‌های اخیر اتریوم فرصت‌های سرمایه‌گذاری نهادی را برجسته می‌کند. اما در کوتاه مدت، نقدینگی همچنان یک مسئله است.

انتظار می رود ردپای کربن بلاک چین اتریوم به دنبال رویداد ادغام هفته گذشته تا ۹۹ درصد کاهش یابد. بر اساس گزارش Bitwise در روز سه‌شنبه، این ارتقا همچنین می‌تواند با قرار دادن سهام به عنوان خدماتی برای سرمایه‌گذاران فردی و نهادی، تأثیر قابل‌توجهی بر اقتصاد کریپتو داشته باشد.

تحلیلگران JP Morgan گفتند که این شرکت انتظار دارد بازدهی بالقوه ۴ تا ۸ درصد برای سرمایه گذاران بلندمدت از طریق سهام Ether (ETH) باشد، در حالی که تحلیلگران JP Morgan گفتند انتظار می رود بازده سهام در سراسر بلاک چین PoS افزایش یابد. تا سال ۲۰۲۵ به ۴۰ میلیارد دلار برسد.

کاربرانی که دارایی‌های کریپتو را به اشتراک می‌گذارند، از کارمزد تراکنش‌هایی که سایر کاربران شبکه پرداخت می‌کنند، پاداشی به نام بازده دریافت می‌کنند. برخی افراد سهامداری را نوعی تولید درآمد غیرفعال می‌دانند که کاربران را ملزم می‌کند دارایی‌های خود را در یک قرارداد هوشمند قفل کنند، که طی آن نمی‌توانند از سکه‌های خود استفاده کنند یا آنها را در بازار معامله کنند. شما نمی‌توانید. این می تواند یکی از چالش های اصلی در پذیرش بلاک چین های PoS، به ویژه توسط سرمایه گذاران نهادی باشد.

آلسیا هاس، مدیرعامل کوین‌بیس، در تماس سود سه ماهه دوم خود گفت که به محض اینکه بازار بر قفل نقدینگی غلبه کند، سرمایه‌گذاری نهادی ارزهای دیجیتال می‌تواند در آینده به یک «پدیده» تبدیل شود.

بازیگران صنعت راه‌حل‌هایی را برای رفع کمبود نقدینگی پیرامون سکه‌های شرط‌بندی شده پیشنهاد کرده‌اند. در ۱۸ سپتامبر، Alluvial یک پروتکل جمعی سیال و چند زنجیره ای را با استفاده از Coinbase و Kraken به عنوان یکپارچه کننده و Staked، Coinbase Cloud و Figment به عنوان اعتبار سنجی معرفی کرد. این راه حل با هدف ارائه یک راه حل قابل دوام برای سهام نقدینگی به سرمایه گذاران نهادی است.

مت لیزینگر، مدیرعامل Alluvial در بیانیه‌ای گفت: «بلاک‌چین‌های اثبات سهام بیش از نیمی از کل سرمایه بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهند، با این حال هیچ گزینه مناسبی برای دارندگان توکن نهادی برای مشارکت در سهامداری مایع وجود ندارد.

پیش از ادغام، پلتفرم بانکداری دارایی دیجیتال سوئیس، بانک SEBA، سرویس سهامداری اتریوم را برای مؤسساتی که مشتاق کسب بازدهی از سهامداری در شبکه اتریوم هستند، راه اندازی کرده است. به گفته این شرکت، این اقدام پاسخی به تقاضای فزاینده سازمانی برای خدمات مالی غیرمتمرکز (DeFi) بود.

Bitwise گفت: “سرمایه گذاران نه تنها با سر به سهامداری می پردازند، بلکه از خدمات سهامداری مایع و قابلیت ترکیب DeFi برای تقویت APY و کاربرد دارایی هایی که در حال حاضر سهام دارند استفاده می کنند.” نویسندگان گزارش گفتند.

فرصت‌های سرمایه‌گذاری می‌تواند مسائل تمرکز بیشتری را نیز برای جامعه به ارمغان بیاورد. ساعاتی پس از تکمیل ارتقاء، تجزیه و تحلیل Santiment نشان داد که ۴۶.۱۵% از گره‌های PoS اتریوم دارای ۳۰.۸% و ۱۴.۷% از سهم بازار ۱۳.۲ میلیارد دلاری ETH سهامی تا ۳۱ آگوست هستند. نشان داده شد که تنها توسط دو آدرس متعلق به ETHY کنترل می‌شوند. لیدو و کوین بیس

تجزیه و تحلیل Bitwise نشان می دهد که با ورود ارائه دهندگان سهام بیشتر به بازار، نه تنها سرمایه گذاران نهادی سود خواهند برد، بلکه خطرات نیز گسترش می یابد و شبکه ممکن است انعطاف پذیرتر شود.

نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا