اخبار ارز دیجیتال

گزارش: ناشر استیبل کوین دارای خزانه های بیشتری نسبت به برکشایر هاتاوی است

تتر، سیرکل و سایر شرکت‌های استیبل‌کوین تا ماه می ۲۰۲۲ دارایی‌های ۸۰ میلیارد دلاری اوراق خزانه‌داری آمریکا هستند که بیشتر از برکشایر هاتاوی وارن بافت است.

ناشران استیبل کوین مانند تتر (USDT) و Circle سهم بزرگی از بازار خزانه داری ایالات متحده را به خود اختصاص داده اند و از بازیگران اصلی مالی سنتی پیشی گرفته اند.

بر اساس مطالعه بانک سرمایه گذاری جی پی مورگان که توسط فایننشال تایمز در ۲۰ آگوست گزارش شد، از ماه مه ۲۰۲۲، ارائه دهندگان مختلف استیبل کوین مجموعاً ۸۰ میلیارد دلار از اسناد خزانه داری کوتاه مدت ایالات متحده را نگهداری خواهند کرد.

Tether، Circle، و سایر شرکت های استیبل کوین ۲ درصد از کل بازار اسناد خزانه داری ایالات متحده را تشکیل می دهند و سهم بیشتری در T-Securities نسبت به غول سرمایه گذاری وارن بافت، برکشایر هاتاوی، دارند. من صاحب یک سهم هستم.

داده‌ها نشان می‌دهند که ناشران استیبل کوین از نظر نسبت سرمایه‌گذاری‌ها در اوراق خزانه، از صندوق‌های بازار پول خارج از کشور (MMF) و MMFs بازار اصلی بهتر عمل می‌کنند.

ترکیب سرمایه گذار اوراق بهادار خزانه داری ایالات متحده منبع: جی پی مورگان.

اسناد خزانه که دارایی های کم ریسک در نظر گرفته می شوند، ابزار بدهی هستند که معمولاً به عنوان معادل نقدی در ترازنامه شرکت استفاده می شوند. تتر و سیرکل، ناشران تتر و کوین دلار آمریکا (USDC)، بزرگترین استیبل کوین دارای پشتوانه دارایی جهان، در اوایل سال جاری متعهد شدند که اوراق بهادار خزانه داری ایالات متحده را خریداری کنند و در عین حال اتکای خود به اوراق تجاری را کاهش دهند.

این حرکت در بحبوحه عدم قطعیت پیرامون استیبل کوین‌های الگوریتمی ناشی از گم شدن ارز دلاری TerraUSD (UST سابق) در می ۲۰۲۲ انجام می‌شود.

بر خلاف استیبل کوین‌های الگوریتمی، که برای حمایت از پشتوانه دلار آمریکا به الگوریتم‌ها و قراردادهای هوشمند متکی هستند، استیبل کوین‌های دارای پشتوانه دارایی مانند USDT و USDC دارای پول نقد و معادل‌های نقد رایج هستند. طراحی شده برای تضمین یک میخ ۱:۱ در طبق داده های CoinGecko، در زمان نگارش این مقاله، USDT دارای ارزش بازار ۶۷.۶ میلیارد دلار و USDC دارای ارزش بازار ۵۲.۴ میلیارد دلار است.

مربوط: اثبات ذخایر تتر توسط یک شرکت بزرگ حسابداری اروپایی

همانطور که قبلا گزارش شده بود، USDC رشد قابل توجهی را در ارزش بازار تجربه کرده است، در حالی که قدرت بازار Tether از ماه می کاهش یافته است. جی پی مورگان گفت: «ما معتقدیم یکی از عوامل کلیدی پشت این تغییر چشمگیر، شفافیت برتر و کیفیت دارایی ذخایر سکه دلار آمریکا است.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا