اخبار ارز دیجیتال

SPS چالش های ایجاد GameFi در زمستان رمزنگاری را توضیح می دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

علیرغم شرایط سخت صنعت، بازی بلاک چین MOBA تنها در دو ماه به ۲۰۰۰۰۰ بار دانلود رسید.

امسال برای بسیاری از توسعه دهندگان GameFi سال سختی بود، با کاهش قابل توجه قیمت سکه، تغییر در رفتار بازیکنان و مشکل در حفظ توکنومیک. در حالی که فرنچایزهای معتبرتری مانند Axie Infinity پابرجا شده اند، پروژه های کمتر شناخته شده دیگری مانند الکسیر تا حد زیادی قطع شده اند و به اندازه کافی برای جبران فاکتور “Fi” GameFi قابل اجرا هستند. طراحی خوب بازی.

با وجود تمام چالش‌ها، به نظر می‌رسد پروژه‌ای که همتایان من تجربه کرده‌اند، در حال افزایش است. در اوایل فوریه، بازی Superpower Squad (SPS) عرصه نبرد آنلاین چند نفره بلاک چین (MOBA) از ۲۰۰۰۰۰ دانلود در اپ استور و گوگل پلی فراتر رفت. این بازی در دسامبر ۲۰۲۲ منتشر خواهد شد و در اواسط ژانویه از مرز ۱۰۰۰۰۰ دانلود عبور کرد.

پوستر بازی Superpower Squad (منبع: SPS)

در SPS، حداکثر ۲۰ بازیکن در یک تجربه جنگی ۵ دقیقه‌ای درون برنامه به رقابت می‌پردازند. بازیکنان می توانند قهرمانان توکن های غیرقابل تعویض (NFT) را به دست آورند و کیف پول های دیجیتالی را مستقیماً در بازی برای دریافت و انتقال جوایز ایجاد کنند. بدون نیاز به تجربه رمزنگاری قبلی این بازی تقریباً سه سال طول کشید تا توسعه دهندگان اعلام کردند که کیفیت بازی را برآورده می کند. معمار اصلی بازی SPS می خواست که آن را به عنوان یک پونی شناسایی کنند، اما تیم در طول مسیر با چالش های زیادی روبرو شد.

در مقایسه با پروژه‌های سایر صنایع، توسعه بازی مسیری بسیار احیاکننده‌تر است، به‌ویژه مسیری که زمان، تلاش و هزینه را مصرف می‌کند. ما تقریباً کار توسعه را به پایان رسانده‌ایم، اما متوجه می‌شویم که در زمستان کریپتو هستیم و این صنعت. به عنوان یک کل در تلاش است تا نیازهای مالی خود را برآورده کند، من از انتخاب های خود عقب نشینی خواهم کرد.”

پونی توضیح داد که دور تأسیس آن پس از «دو رویداد قو سیاه» در سال گذشته که در صنعت کریپتو رخ داد، علی‌رغم نهایی کردن قراردادهای سرمایه‌گذاری با «چند مؤسسه برتر» به تعویق افتاد. به طور کلی، جمع آوری سرمایه را دشوار می کند.

“پس از محبوب شدن Axie Infinity، بازار شروع به هجوم به محصولات GameFi کرد. حتی برخی از آنها فقط کاغذهای سفید داشتند، و سپس با رونق GameFi، مردم متوجه نشدند که توسعه یک پروژه GameFi خوب خیلی دشوار است و نیاز به یک پروژه عظیم دارد. سرمایه گذاری زمان و پول، برخی از این پروژه ها ناپدید شده و یا تغییر نام داده شده است.

همانطور که پونی گفت، SPS در زمانی به بازار آمد که احساسات در پایین ترین حد خود بود. او گفت: «ما با انگ زیادی از سوی سازمان‌ها مواجه شدیم و بسیاری از معرفی پروژه ما به کاربران خود خودداری کردند. بنابراین، مایلیم از شرکای خود مانند Kucoin، OKX و BNB Chain که در طول این مدت در کنار ما ایستاده‌اند و حمایت کردند، تشکر کنیم.»

گیم پلی Superpower Squad (منبع: SPS)

از زمان راه‌اندازی، SPS بازار خود را برای NFT‌های درون‌بازی ایجاد کرده است و توکن همنام خود، SQUAD را در KuCoin فهرست می‌کند. به عنوان گام بعدی، پونی می‌گوید که تیم توسعه آن ویژگی اجاره بازار را نهایی خواهد کرد. “به این ترتیب، کاربرانی که مقدار زیادی NFT دارند می توانند آنها را اجاره کنند و درآمد کسب کنند، و کاربرانی که پول کافی برای خرید آنها ندارند، می توانند از طریق اجاره درآمد کسب کنند. این بازی در حال حاضر تقریباً ۴۲۰۰۰ تراکنش زنجیره ای در روز دارد.” روزانه ۴۴۰۰ کاربر فعال و بیش از ۴۴۰۰۰ کیف پول درون بازی ایجاد شده است.

نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا