اخبار ارز دیجیتال

نمایشگاه هنر دیجیتال فضایی برای ارتقای سطح تجربه متاورس

متصدیان هنر، هنر معاصر را «قاب‌بندی» می‌کنند تا تجربه‌های تعاملی را برای طرفداران متاورس ایجاد کنند که بیشتر از تجربیات دنیای واقعی تقلید کنند.

در سومین هفته هنر متاورس سالانه Decentraland، از ۲۴ تا ۲۸ اوت، متصدیان به روش‌های جدیدی برای مهار فضای دیجیتال روی آوردند که تجربه هنری تعاملی‌تر و واقعی‌تری را به ارمغان می‌آورد.

دنیای متاورس میزبان جدیدترین جشنواره مجازی خود بود که برگرفته از یک رویداد هنری بی‌ینال واقعی است که از فضاهای عمومی برای نمایش هنر استفاده می‌کند. بازدیدکنندگان از جشنواره در زندگی واقعی (IRL) می‌توانند در غرفه‌های بزرگ و مناطق کاری در سراسر شهر پرسه بزنند و با هنرمندان و برندها خارج از دیوار گالری‌های سنتی تعامل داشته باشند.

Giovanna Graziosi Casimiro، تهیه‌کننده رویداد و انجمن در Decentraland، در مورد مفهوم طراحی امسال در Cointelegraph اظهار نظر کرد.

«ارزش اصلی هفته هنر امسال بیرون بردن هنر از تجربه فضایی است.

گالری ها و نمایشگاه های هنری چیز جدیدی در دنیای دیجیتال نیستند. گالری‌های هنری دیجیتال غیرقابل تعویض (NFT) توسط شرکت‌هایی مانند Spatial اجرا می‌شوند و خانه‌های هنری سنتی مانند Sotheby در میزبانی رویدادهای هنری NFT فعال هستند.

نمایشگاه مجسمه‌های هنرمند تجسمی نیک نایت در آرت پلازا در هفته هنر Decentraland Metaverse منبع: Decentraland

Decentraland به تنهایی دارای شش گالری هنری بزرگ است که توسط بازارهای مشهور NFT مانند Rarible، SuperRare و KnownOrigin میزبانی می‌شوند.

چیزی که این رویداد را متفاوت می کند، نحوه تعامل بازدیدکنندگان با هنر است. به گفته این بنیاد، Decentraland انتظار تعامل قابل توجهی بر اساس معیارهای رویدادهای گذشته مانند Metaverse Fashion Week را دارد که ۱۰۸۰۰۰ بازدیدکننده منحصر به فرد را به ثبت رساند.

رویدادهای Metaverse و کیفیت آواتارها موضوع بحث های زیادی در صنعت بوده است، با بازخوردهای کیفی در رویدادهایی مانند Metaverse Fashion Week. مارک زاکربرگ متا اخیراً به دلیل کیفیت آواتارهای موجود در تجربیات دیجیتال جدید مورد انتقاد قرار گرفت.

کاسیمیرو گفت که این اولویت شماره یک تیم Decentraland در توسعه این رویدادها است.

تیم ما واقعا سخت کار کرده است تا مکانیک های جدید را به Decentraland بیاورد، که منجر به تعاملات ویرایش نشده بسیاری از این تاسیسات هنری شده است.

این را می‌توان در گالری بی‌نهایت Opensea مشاهده کرد، جایی که کاربران می‌توانند در سالن تعاملی هنر بی‌نهایت متحرک بایستند. به گفته این تیم، این اولین بار است که چنین مکانیزمی در متاورس به کار گرفته شده است و برای استفاده جامعه در مخازن خود در دسترس خواهد بود.

طراحی هنر دیجیتال جذاب است، اما دسترسی همچنان یک مشکل برای کاربران جدید است. کارشناسان در سطح صنعت، آموزش را به عنوان یک عامل کلیدی در شکستن موانع ورود برجسته می کنند.

کاسیمیرو به کوین تلگراف گفت که ایجاد دسترسی و عناصر آموزشی برای رویدادهای دیجیتال کلیدی برای درگیر نگه داشتن کاربران است.

در دراز مدت، ما باید همیشه با دانش واقعی از فراجهان بیرون بیاییم.»

گالری های هنری تعاملی، شعرخوانی و اجراهای دیجیتالی، مرزهای بعدی تعامل متاورس هستند. در ماه جولای، شرکت زیرساخت متاورس Condense فناوری جدیدی را برای پخش زنده رویدادهای IRL در دنیای دیجیتال منتشر کرد.

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا