اخبار ارز دیجیتال

اسپانیا با پشت سر گذاشتن السالوادور به سومین مرکز بزرگ خودپرداز ارزهای دیجیتال تبدیل شد

اسپانیا در حال حاضر میزبان ۲۱۵ دستگاه خودپرداز رمزنگاری است و السالوادور (محل ۲۱۲ دستگاه خودپرداز رمزنگاری) پس از پیشی گرفتن از کشور با سه دستگاه خودپرداز رمزنگاری، به رتبه چهارم سقوط کرده است.

کشور اروپایی اسپانیا رسماً میزبان سومین شبکه بزرگ بیت کوین (BTC) و دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال پس از ایالات متحده و کانادا است.

اسپانیا در حال حاضر میزبان ۲۱۵ دستگاه خودپرداز رمزنگاری است که السالوادور (۲۱۲ دستگاه خودپرداز رمزنگاری) را پس از پیشی گرفتن از کشور با سه دستگاه خودپرداز رمزنگاری، به رتبه چهارم کاهش می دهد. طبق داده‌های CoinATMRadar، اسپانیا ۰.۶ درصد از نصب‌های خودپرداز ارزهای دیجیتال جهان را به خود اختصاص داده است.

توزیع Crypto ATM بر اساس قاره و کشور. منبع: CoinATM Radar

علاوه بر این، با این افشاگری، اسپانیا بزرگترین مشارکت کننده در دستگاه های خودپرداز رمزنگاری در اروپا بود و ۱۴.۶۵ درصد از کل نصب های این قاره را به خود اختصاص داد و پس از آن سوئیس (۱۴۴ دستگاه خودپرداز)، لهستان (۱۴۲ دستگاه خودپرداز)، رومانی (۱۳۵ دستگاه خودپرداز) در رتبه های بعدی قرار دارند.

افزایش نصب دستگاه های خودپرداز رمزنگاری در اسپانیا. منبع: CoinATM Radar

تنها در سال ۲۰۲۲، اسپانیا ۴۳ دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال را نصب خواهد کرد، با قصد مشترک برای نصب بیش از ۱۰۰ دستگاه خودپرداز تا پایان سال، و پس از تکمیل، مجموع آنها به حدود ۳۰۰ دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال خواهد رسید.

خرده فروشان آلمانی لوازم الکترونیکی مصرفی مانند MediaMarkt و Confinity در نصب دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال در اتریش، آلمان، اسپانیا و یونان پیشرو هستند.

برعکس، از سپتامبر ۲۰۲۲، تعداد نصب‌های خودپرداز ارزهای دیجیتال در جهان رشد منفی داشته است و در زمان نگارش این مقاله، مسیر بهبود تدریجی را طی می‌کند. بر اساس داده های ۶۰ روز گذشته، می توانیم ببینیم که حدود ۷ دستگاه خودپرداز رمزگذاری شده هر روز در سراسر جهان نصب می شود.

مربوط: محبوبیت خودپردازهای ارزهای دیجیتال به عنوان یک روش پرداخت برای کلاهبرداری با ارزهای دیجیتال – FBI

یونان از نظر دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال رتبه ششم را به خود اختصاص داده است و با هجوم گردشگران، اپراتور خودپرداز بیت کوین BCash بینشی از آمار استفاده از این کشور به اشتراک گذاشت.

دیمیتریوس سانگاریدیس، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران BCash، به کوین تلگراف گفت که علیرغم نصب دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال در نقاط توریستی، بیشترین استفاده در شهرهای بزرگ است.

با این حال، همانطور که سانگاریدیس توضیح داد، کرت “جمعیت ارزهای دیجیتال بسیار وفادار” را به خود جذب می کند.

«هراکلیون، کرت دارای یک جامعه رمزنگاری قوی است [which is] یک مکان خودپرداز “

به گفته تسنگالیدیس، ترکیب زمستان کریپتو و فصل توریستی باعث کاهش ترافیک عادی در خودپردازهای ارز دیجیتال شده است.

نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا