اخبار ارز دیجیتال

دادگاه کره جنوبی 92 میلیون دلار از دارایی های مرتبط با توکن های Terra را مسدود کرد

طبق گزارش ها، مدیر عامل Kernel Labs، وابسته به Terraform Labs، بیشترین میزان درآمد غیرقانونی را از Terra در اختیار داشت.

بیش از شش ماه پس از فروپاشی اکوسیستم Terra، مقامات کره جنوبی همچنان در حال بررسی و مسدود کردن وجوه مرتبط با Terra هستند.

پس از توقیف 140 میلیارد وون (108 میلیون دلار) از شین هیون-سونگ، یکی از بنیانگذاران Terra در ماه نوامبر، دادگاه منطقه جنوبی سئول اخیراً حکم به ضایع شدن دارایی های بیشتری مربوط به Terra را صادر کرد.

روزنامه کره ای اکونومیک دیلی امروز گزارش داد که دادگاهی در کره جنوبی دستور مسدود شدن 120 میلیارد وون (92 میلیون دلار) از دارایی های مدیرعامل سابق و فعلی Kernel Labs، وابسته به آزمایشگاه Terraform را صادر کرده است.

Kernel Labs یک شرکت مشاوره بلاک چین است که در سال 2018 تأسیس شد و بر برنامه های غیرمتمرکز و سیستم های پرداخت بلاک چین تمرکز دارد. اعتقاد بر این است که آزمایشگاه‌های کرنل با آزمایشگاه‌های ترافرم روابط نزدیکی دارد، به طوری که مدیر عامل کیم هیون جونگ قبلاً معاون مهندسی آزمایشگاه‌های ترافرم بوده است. به گفته برخی منابع، کارمندان Kernel Labs نیز در دفتر Terraform Labs در کره جنوبی کار می کردند.

بر اساس یک گزارش جدید، دادگاه منطقه جنوبی سئول درخواست دادستان را برای توقیف اموال هفت نفری که در فروش توکن های از پیش صادر شده Terra (LUNA) برای منافع نجومی دست داشتند، پذیرفته است.

کیم، مدیرعامل کرنل لبز، یکی از کسانی بود که در این پرونده دخیل بودند و طبق گزارش‌ها، بیشترین مقدار درآمد غیرقانونی از Terra را در اختیار دارد. دادستان ها درآمد غیرقانونی کیم را حداقل 79 میلیارد وون (61 میلیون دلار) تخمین می زنند. دادستان ها همچنین دریافتند که یکی دیگر از مدیران اجرایی، مدیر عامل سابق Kernel Labs، حدود 41 میلیارد وون (31 میلیون دلار) درآمد غیرقانونی از Terra دریافت کرده است.

گزارش شده است که کیم در سال 2021 چندین ملک در مقیاس بزرگ در کره جنوبی خریداری کرد. در ماه ژوئن، او همچنین یک آپارتمان در Seongdong-gu به قیمت حدود 9 میلیارد وون خریداری کرد.

مربوط: قاضی کره جنوبی حکم بازداشت همکار سابق دو کوون یکی از بنیانگذاران Terra را رد کرد

این خبر در حالی منتشر می شود که مقامات جهانی به جستجوی خود برای یافتن بنیانگذار و مدیر عامل جنجالی Terraform Labs، Do Kwon ادامه می دهند. طبق آخرین گزارش ها، مقامات کره جنوبی معتقدند کوون پس از ترک سنگاپور از اواسط دسامبر در صربستان مخفی شده بود.

همانطور که قبلا گزارش شده بود، فروپاشی Terra به عنوان یکی از بزرگ‌ترین سرایت‌ها در بازار ارزهای دیجیتال در سال 2022 ظاهر شده است. استیبل کوین الگوریتمی Terra، TerraUSD Classic (USTC)، قبل از از دست دادن ارزش دلاری خود در ماه می، یکی از 10 ارز دیجیتال برتر بود. این رویداد تأثیر دومینویی بر بازار ارزهای دیجیتال داشت و باعث انحلال و عدم اطمینان گسترده شد که متعاقباً صنعت وام دادن به ارزهای دیجیتال را تضعیف کرد.

نویسنده: Helen Partz

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا