🚨 اخبار ارز دیجیتال

دولت داکوتای جنوبی لایحه حذف ارزهای دیجیتال از تعریف “پول” را رد کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این لایحه، که توسط بسیاری از محافظه کاران مورد انتقاد قرار گرفت، پیشنهاد کرد که قانون تجاری یکنواخت ایالت را اصلاح کند تا به طور خاص دارایی های دیجیتال را حذف کند.

کریستی نوم، فرماندار داکوتای جنوبی، از اختیارات خود برای وتوی قانونی استفاده کرده است که هدف آن تغییر تعریف پول برای حذف ارزهای دیجیتال است.

در اطلاعیه ۹ مارس به هیو بارتلز، رئیس مجلس داکوتای جنوبی، نوم گفت او لایحه ۱۱۹۳ مجلس را وتو کرد. این لایحه پیشنهاد اصلاح کد تجاری یکنواخت (UCC) ایالت را برای مستثنی کردن صریح ارزهای دیجیتال و سایر دارایی های دیجیتال، به استثنای ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) داشت. فرماندار گفت که این لایحه، در صورت تصویب، “ساکنان داکوتای جنوبی را در وضعیت نامناسب تجاری قرار می‌دهد” و می‌تواند برای دولت فدرال در آینده برای صدور دلارهای دیجیتالی “بیش از حد” ایجاد کند. گفته می‌شود که وجود دارد.

نوم گفت: «کنار گذاشتن صریح ارزهای دیجیتال به عنوان پول، استفاده از آنها را دشوارتر خواهد کرد. “HB 1993 در را به روی این خطر باز می کند که دولت فدرال CBDC را آسان تر اتخاذ کند و CBDC ممکن است تنها ارز دیجیتال قابل دوام باشد. […] عاقلانه نیست که قوانینی بر چیزهایی وضع کنیم که هنوز وجود ندارند. ”

حامیان محافظه‌کار از تلاش‌ها برای وادار کردن نوم به وتوی این لایحه، با اشاره به نگرانی‌ها در مورد آزادی اقتصادی حمایت کردند. سازمان Club for Growth نامه ای به فرماندار داکوتای جنوبی ارسال کرد و از او خواست با این لایحه مخالفت کند و CBDC صادر شده توسط ایالات متحده را با یوان دیجیتال چین مقایسه کرد. گروه حزب لیبرال داکوتای جنوبی، گروهی از قانونگذاران جمهوری خواه، اقدامات نوم را ستایش کردند.

طبق اصلاحات پیشنهادی UCC، پول به عنوان “هر وسیله مبادله ای که در حال حاضر توسط یک دولت داخلی یا خارجی تایید یا پذیرفته شده است” تعریف می شود. تحلیلگران استدلال می کنند که زبان این لایحه، که بسیاری از دارایی های دیجیتال را حذف می کند، برای CBDC ها اعمال نمی شود. تصویب یا تصویب شده توسط دولت. ”

مربوط: نماینده کنگره: CBDC می تواند به راحتی برای جاسوسی از شهروندان آمریکایی به سلاح تبدیل شود

بانک مرکزی چین از زمان معرفی آن در آوریل ۲۰۲۰ آزمایش‌های CBDC را انجام داده است، اما دولت ایالات متحده همچنان در حال بررسی مزایا و خطرات احتمالی مربوط به انتشار دلار دیجیتال است. همانطور که در مورد لایحه داکوتای جنوبی، در سطح فدرال نیز واکنش های منفی علیه CBDC وجود داشته است. در فوریه، تام امر، نماینده مینه سوتا، قانونی را با هدف محدود کردن اختیارات فدرال رزرو بر CBDC معرفی کرد.نویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا