🚨 اخبار ارز دیجیتال

آفریقای جنوبی ارزهای دیجیتال را به عنوان ابزارهای مالی مشمول قانون خدمات مالی اعلام می کند

این اعلامیه آغاز فرآیندی است که مدت ها در انتظار آن بودیم برای تنظیم دارایی های رمزنگاری شده که مزایایی مانند حمایت از مصرف کننده و انطباق AML/KYC را به همراه دارد.

تنظیم کننده مالی آفریقای جنوبی، اداره رفتار بخش مالی (FSCA) در ۱۹ اکتبر اعلام کرد که قانون خدمات مشاوره مالی و واسطه گری مالی این کشور (FAIS) در سال ۲۰۰۲ به روز خواهد شد تا تعریفی از دارایی های رمزنگاری شده را شامل شود. اطلاعیه ای صادر کرد. این نوع تصمیم ماه ها پیش بینی می شد. این باعث می شود دارایی های رمزنگاری برای اولین بار در آفریقای جنوبی تنظیم شوند.

یک اخطار FSCA صادر شده توسط ایالت گرین روزنامه بیان می‌کند که دارایی‌های رمزنگاری «نماینده ارزش دیجیتالی» هستند که می‌توانند به صورت الکترونیکی معامله، انتقال و ذخیره شوند، اما توسط بانک مرکزی صادر نمی‌شوند. علاوه بر این، از رمزنگاری استفاده می کند و از فناوری دفتر کل توزیع شده استفاده می کند. در این اطلاعیه آمده است که دارایی های رمزنگاری شده به عنوان ابزار مالی اعلام می شوند.

FAIS ابزار مالی را به عنوان اوراق بهادار، اوراق قرضه، «وسیله کسب پول» یا ابزاری برای استحقاق یک اوراق بهادار یا ابزار تعریف می‌کند. این می تواند توسط ارائه دهندگان خدمات مالی، چه شرکت های ملی یا بین المللی دارای مجوز در آفریقای جنوبی، ارائه شود. بر اساس گزارش های محلی، ثبت نام می تواند “یک فرآیند خسته کننده” باشد.

مطالب مرتبط: در روز آزادی، بیت کوین به آفریقای جنوبی سهمی در آینده اقتصادی آنها می دهد

در نوامبر ۲۰۲۰، پیش‌نویس بیانیه‌ای درباره دارایی‌های رمزنگاری شده منتشر شد. در ژوئن ۲۰۲۱، یک کارگروه ملی یک نقشه راه نظارتی برای چارچوب نظارتی تهیه کرد. مقررات به کشورها کمک می کند تا از ضد پولشویی اطمینان حاصل کنند/ استانداردهای مشتری (AML/KYC) خود را بشناسند و از سرمایه گذاران محافظت کنند، اما جزئیات الزامات AML/KYC بحث هایی را برانگیخته است. ۲۰۲۲ در فوریه ۲۰۱۹، خزانه داری آفریقای جنوبی قصد خود را برای اعلام مالی ارزهای دیجیتال تایید کرد. ابزارها و تقویت نظارت و انطباق تراکنش ها با استفاده از ارزهای دیجیتال.

بر اساس شاخص پذیرش جهانی کریپتو Chainalysis 2022 که در ماه سپتامبر منتشر شد، آفریقای جنوبی رتبه ۳۰ را در جهان برای پذیرش ارزهای دیجیتال دارد. بر اساس برآوردهای مختلف، حدود ۱۰ تا ۱۳ درصد از جمعیت آفریقای جنوبی دارندگان ارزهای دیجیتال هستند.نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا