اخبار ارز دیجیتال

قیمت Solana (SOL) برای سقوط بالقوه ۹۵٪ آماده است – در اینجا دلیل آن است

قیمت SOL در دو ماه گذشته ۷۵ درصد افزایش یافته است، اما طبق تحلیل فنی، این می تواند یک تله گاو نر پیچیده باشد.

قیمت Solana (SOL) پس از کاهش قیمت داخلی در حدود ۲۵.۷۵ دلار در عرض دو ماه، حدود ۷۵ درصد افزایش یافته است، اما افزایش فوق العاده این توکن به طور کامل توسط شاخص های فنی نزولی شوم از بین رفته است.

یک راه‌اندازی تصادف بزرگ SOL ظاهر شد

الگویی به نام “سر و شانه (H&S)” زمانی ظاهر می شود که قیمت سه قله متوالی بالاتر از یک سطح مقاومت رایج (به نام خط گردن) تشکیل می دهد. توجه داشته باشید که قله مرکزی (سر) بالاتر از دو شانه دیگر است که تقریباً به یک اندازه هستند.

الگوی سر و شانه پس از شکستن قیمت به زیر خط گردن از بین می رود. با انجام این کار، طبق قوانین تحلیل تکنیکال، قیمت با فاصله بین قله سر و خط گردن در هنگام اندازه گیری از نقطه شکست کاهش می یابد.

به نظر می رسد SOL در حال ایجاد یک تنظیم نزولی مشابه در نمودار بازه زمانی طولانی تر است.

نمودار قیمت هفتگی SOL/USD با تفکیک H&S.منبع: Trading View

در نمودار هفتگی، توکن شانه راست الگوی کلی را تشکیل می‌دهد که نشان‌دهنده اصلاحی به سمت خط گردن ۲۷ دلاری در اواخر سال ۲۰۲۲ است. از سوی دیگر، شکست به زیر ۲۷ دلار می تواند اصلاح را به ۲.۸۰ دلار افزایش دهد.

به عبارت دیگر، کاهش ۹۵ درصدی قیمت تا پایان سال ۲۰۲۲ یا اوایل سال ۲۰۲۳ نیز توسط تحلیلگر مستعار «پروفیت بلو» پیش‌بینی می‌شود.

آیا این یک رالی بازار نزولی است؟

به نظر می‌رسد که ساختار نزولی بسیار وهم‌آور سولانا روندهای بازار ریسک‌پذیر را از نزدیک دنبال می‌کند، که عمدتاً ناشی از واکنش جنگ طلبانه فدرال رزرو به فشارهای تورمی است.

به عنوان مثال، SOL هفته منتهی به ۱۴ آگوست را با سود ۱۰.۵٪ بسته است. این مشابه بیت کوین (BTC) و شاخص S&P 500 است. این بازارها به ضعیف‌تر از حد انتظار شاخص قیمت مصرف‌کننده ایالات متحده (CPI) واکنش نشان دادند و احتمال کاهش سرعت افزایش نرخ توسط فدرال رزرو را افزایش داد.

ضریب همبستگی روزانه بین SOL/USD و S&P 500.منبع: Trading View

با این حال، بسیاری از تحلیلگران برای هشدار نسبت به این افزایش قیمت‌ها در گوشه‌های خطرناک بازار، به شواهد تاریخی از بازگشت‌های مشابه در بازار نزولی اشاره می‌کنند. بنابراین، اگر همبستگی با دارایی‌های پرریسک‌تر مثبت باقی بماند، ریسک بازگشت ۷۵ درصدی SOL جعلی می‌شود.

از منظر بنیادی، سولانا نیز به دلیل قطع مکرر شبکه و شایعات متمرکز شدن، با آشفتگی شدید مواجه است. با این حال، همانطور که کوین تلگراف توضیح داد، حامیان پروژه ارتقاءهای جدیدی را برای رفع این مشکلات معرفی کرده اند.

اما سقوط ۹۵ درصدی قیمت هنوز هم بسیار “وحشیانه” است، تحلیلگر بازار “Income Sharks” پیشنهاد می کند که به این معنی است که Solana یک پروژه فرش کشی مانند Terra است.

مرتبط: اثرات سرایت کریپتو به پایان می رسد، اما هنوز تغییری در بازار وجود ندارد

همانطور که در زیر نشان داده شده است، افت بزرگ بعدی می تواند باعث شود که SOL به دنبال یک فرصت جهش در اطراف خط روند حمایت از روند صعودی چند ساله باشد.

نمودار روزانه SOL/USD.منبع: Trading View

به عبارت دیگر، ادامه نزولی SOL می تواند تا رسیدن به ۲۰ دلار ادامه یابد که بیش از ۵۵ درصد از قیمت ۱۶ آگوست کمتر است.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا