🚨 اخبار ارز دیجیتال

شلوغی سولانا: به‌روزرسانی مهم با جامعه به اشتراک گذاشته شده است

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

در حالی که سولانا همچنان با ازدحام در شبکه خود با شکست اکثر تراکنش‌هایش مواجه است، این سازمان از اعضای جامعه خواسته است تا زمانی که توسعه‌دهندگان و مشارکت‌کنندگان اصلی برای حل مشکلات اساسی و تقویت زیرساخت شبکه تلاش خستگی‌ناپذیری انجام می‌دهند، صبور باشند. .

علت اصلی ازدحام سولانا

با توجه به این آستین فدراسیونآنزا، یک استراتژیست در بنیاد سولانا، Firedancer، Jito، و تیم‌هایی از دیگر مشارکت‌کنندگان کلیدی در حال انجام تلاش‌های قابل توجهی برای حمایت از پشته شبکه Solana در میان ازدحام فعلی هستند.

اگرچه گمانه‌زنی‌های مختلفی در مورد علل احتمالی گلوگاه وجود دارد، فدرا می‌گوید که دلیل اصلی تنگنای شدید به دلیل محدودیت‌هایی در اجرای پروتکل QUIC است که در کلاینت اعتبار سنج Agave استفاده می‌شود. در حالی که ازدحام شناسایی و برای بهبود برنامه ریزی شده بود، سولانا می گوید که افزایش سریع تقاضا فراتر از انتظارات بود و به زودی نارسایی های سیستم فعلی را تشدید کرد.

فدراسیون این را به عنوان “شکست” توصیف می کند. او استدلال می کند که دشواری ایجاد تعادل در ابتکارات توسعه جدید با تلاش های مداوم تعمیر و نگهداری و بهبود باعث تاخیر در یکپارچگی می شود. چند روز پیش، آناتولی یاکوونکو، یکی از بنیانگذاران سولانا، توضیح داد که رسیدگی به خطاهای تراکم به دلیل فرآیندهایی که در انجام یک به‌روزرسانی واحد وجود دارد، موضوع متفاوتی است.

توسعه دهندگانی که برای حل بدهی های فنی کار می کنند

فدرا گلوگاه سولانا را «بدهی فناوری» نامید که در آن معاوضه بین ویژگی‌های جدید و بهبود زیرساخت‌ها می‌تواند منجر به چالش‌های پیش‌بینی نشده در مسیر شود. فدرا به موازات تجربه سولانا در اوایل سال ۲۰۲۲ است، زمانی که تقاضا از ظرفیت سیستم بسیاری از سیستم ها فراتر رفت.

علی‌رغم موانع فعلی، فدرا می‌گوید توسعه‌دهندگان پروتکل اصلی متعهد به پیاده‌سازی و آزمایش پیشرفت‌ها در پشته شبکه هستند. او خوش بین است که به کاهش ازدحام شبکه در سریع ترین زمان ممکن کمک خواهد کرد. او همچنین به تلاش های مشترک توسعه دهندگان و کاربرانی که دیدگاه مشترکی برای آینده سولانا دارند ابراز اطمینان کرد.

با این حال، برخی از تحلیلگران و توسعه دهندگان بازار سولانا را متهم کردند که در شبکه خود فعال نیست. زیرا بسیاری از مردم این انسداد را قبل از وقوع پیش بینی کرده بودند. آندره کرونژ، توسعه‌دهنده اصلی فانتوم، مسئله ازدحام را به این صورت توصیف می‌کند که سولانا قربانی موفقیت خود شده است.


منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا