اخبار ارز دیجیتال

سرمایه نیما پس از تخلیه 9 میلیون توکن SNY به تاریکی می رود، جامعه آن را VC Lag می نامد

شرکت VC در ازای تامین 40 میلیون دلار نقدینگی در SYN از این پروژه یارانه دریافت کرد.

قیمت توکن بومی Synapse (SNY) مالی غیرمتمرکز (DeFi) نزدیک به 9 میلیون توکن SYN منتشر شده توسط ارائه دهندگان نقدینگی ناشناس در پلتفرم، نقدینگی Stablecoin تمام خارج از پل پس از برداشت، در 5 سپتامبر سقوط کرد.

حساب رسمی X Synapse آستانه نقدینگی توسط یک «ارائه‌دهنده نقدینگی ناشناس» را تأیید کرد و در عین حال اعلام کرد که پل سیناپس با نقض امنیتی مواجه نشده است.

تامین کننده ناشناخته نقدینگی مورد نظر یکی از شرکای سرمایه بلندمدت پروژه، سرمایه نیما بود. شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر در ازای تأمین نقدینگی به ارزش 40 میلیون دلار در SYN کمک های مالی از این پروژه دریافت کرد. طبق داده‌های Etherscan، نهنگ ناشناخته‌ای که توکن‌های SYN را رها کرده بود، در تاریخ 5 آوریل 10 میلیون SYN (3.4 میلیون دلار) از کیف پول «Synapse: Executor 2» دریافت کرد، اما در حال حاضر توکن‌های SYN را در کیف پولی که من ندارم نگه می‌دارد.

فرش شرکت VC تنها هشت ماه قبل از پیشنهاد حکومتی مورد توافق کاربران را به خود جذب کرد. این موضوع زمانی آشکار شد که وب سایت نیما سرمایه آفلاین شد، پروژه X (توئیتر سابق) را نیز قفل کرد و آنلاین تاریک شد و باعث شد بسیاری از آن به عنوان فرش VC یاد کنند.

Lagpull شکل عمده ای از تقلب در اکوسیستم DeFi است، جایی که سازندگان و توسعه دهندگان پروژه اغلب کد خود را تغییر می دهند یا پروژه های خود را پس از رسیدن توکن بومی خود به آستانه قیمت مشخصی متوقف می کنند. یک فرمت رایج برای اما واکنش های تهاجمی توسط شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر نادر است.

مربوط: حفره تازه کشف شده کیف پول بیت کوین به هکرها اجازه می دهد 900000 دلار سرقت کنند – SlowMist

قیمت توکن بومی SYN به دلیل دامپینگ توکن‌ها بیش از 20 درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین حد چند هفته‌ای 0.30 دلار رسید و بعداً در روز به بالای 0.35 دلار رسید.

پل‌های DeFi قابلیت همکاری بین پروتکل‌های مختلف را تسهیل کرده‌اند، اما هک‌های DeFi در مقیاس بزرگ در بالای پروتکل‌های پل زنجیره‌ای متقاطع وجود داشته است که این پل‌ها را به هدف اصلی برای سوءاستفاده‌کنندگان تبدیل می‌کند. اغلب اتفاق می‌افتد.

برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری، این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید.

مجله: آیا پروژه های کریپتو باید با هکرها مذاکره کنند؟نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا