اخبار ارز دیجیتال

سرمایه گذاران کوچک بیت کوین مانع سقوط نهنگ ها از قیمت بیت کوین زیر 18000 دلار می شوند

قیمت بیت کوین در ماه های اخیر از افت قابل توجه زیر 18000 دلار جلوگیری کرده است و این امیدها را افزایش داده است که در حال شکل گیری کف قیمت در بازار است.

ارتش کوچکی از سرمایه گذاران بیت کوین (BTC) ماه هاست که با سرمایه گذاران بزرگتر مبارزه می کنند تا قیمت را بالای 18000 دلار نگه دارند.

انباشت بیت کوین در بین ماهی ها قوی است

به طور خاص، از آنجایی که بیت کوین همچنان در محدوده 18000 تا 20000 دلار در نوسان است، تفاوت نرخ تبادلات زنجیره ای بین به اصطلاح نهنگ ها (موجودات دارای بیش از 1000 BTC) و ماهی ها (موجوداتی که مقادیر نسبتاً کمی بیت کوین دارند) را می توان مشاهده کرد.

فیش بیت کوین در طول روند جانبی سکه در حال انباشت بیت کوین بوده است. برای مثال، طبق داده‌های ارائه‌شده توسط Glassnode، عرضه خالص بیت‌کوین توسط آدرس‌هایی با موجودی بین 100 تا 1000 BTC از 3.71 میلیون در ژوئن به 3.77 میلیون در اکتبر افزایش یافت.

عرضه بیت کوین توسط نهادهایی با موجودی 100-1 هزار بیت کوین نگهداری می شود.منبع: Glassnode

به طور مشابه، عرضه بیت کوین توسط آدرس هایی با موجودی بیت کوین بین 10 تا 100 از 3 میلیون به 3.15 میلیون در مدت مشابه افزایش یافت. این روند در میان نهادهایی که هر چیزی بین 0.001 تا 10 BTC دارند مشابه است.

در همین حال، همان دوره قیمت ثابت برای بیت کوین مصادف است با کاهش عرضه بیت کوین که توسط نهنگ ها نگهداری می شود. به عنوان مثال، عرضه بیت کوین توسط گروه 1000-10000 بیت کوین از ماه ژوئن از 3.82 میلیون به 3.69 میلیون کاهش یافته است.

عرضه بیت کوین توسط نهادهایی با موجودی بین 1000 تا 10000 بیت کوین نگهداری می شود.منبع: Glassnode

علاوه بر این، گروه 10000-100000 بیت کوین دارایی بیت کوین خود را از 1.98 میلیون به 1.92 میلیون در همان بازه زمانی کاهش داد.

یک تفسیر اساسی از داده‌های زنجیره‌ای بالا این است که ماهی‌ها نسبت به نهنگ‌ها نسبت به احتمال پایین آمدن قیمت بیت‌کوین در حدود 18000 دلار مطمئن‌تر هستند.

اما در حالی که این سرمایه گذاران کوچکتر ممکن است فشار فروش عظیمی را که توسط سرمایه گذاران بزرگتر ایجاد می شود جذب کنند، همانطور که در زیر می بینید، جمعیت نهنگ ها در حال کاهش است. خطرات منفی از نظر تاریخی بالا هستند.

تعداد نهنگ بیت کوین و قیمت بیت کوین.منبع: Glassnode

جالب اینجاست که یکی از معدود استثناها زمانی بود که بیت کوین به بالاترین قیمت 69000 دلاری رسید، زمانی که تعداد نهنگ ها نسبتاً ثابت بود. این می‌تواند نشان دهد که نهنگ‌ها نسبت به گذشته تأثیر کمتری بر بازار دارند، به‌ویژه که تعادل مبادلاتی همچنان به پایین‌ترین حد خود در چند سال اخیر می‌رسد.

همبستگی طلا و بیت کوین افزایش می یابد

در میان گزارش‌هایی مبنی بر اینکه سرمایه‌گذاران بار دیگر به بیت کوین به‌عنوان دارایی امن نگاه می‌کنند، این ماهی به انباشته شدن ادامه می‌دهد.

به عنوان مثال، آرکش شاه و اندرو ماس، استراتژیست‌های دیجیتالی بانک آمریکا پیشنهاد می‌کنند که بیت‌کوین با شاخص‌های سهام ایالات متحده همبستگی کمتری پیدا کرده است و بیشتر به نوسانات قیمت طلا پاسخ می‌دهد. . آینده.

قابل ذکر است که همبستگی 40 روزه بیت کوین با بازارهای پرریسکی مانند نزدک کامپوزیت و S&P 500 به ترتیب نزدیک به 0.69 و 0.75 کاهش یافته است که کمتر از رکورد یک ماه قبل خود است. در همین حال، همبستگی با طلا از صفر در ماه اوت به 0.67 در ماه اکتبر رسید.

ضریب همبستگی 40 روزه بین BTC/USD و XAU/USD.منبع: Trading View

کاهش همبستگی مثبت با SPX/QQQ و افزایش سریع همبستگی با XAU نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین ادامه خواهند داد، زیرا عدم اطمینان کلان ادامه دارد و پایین‌ترین سطح بازار در چشم نیست. ممکن است به عنوان یک پناهگاه نسبتا امن در نظر گرفته شود. ،” آنها نوشتند.

مطالب مرتبط: بیت کوین در سال 2023 قبل از “بزرگترین بازار خرسی” از 100000 دلار فراتر می رود – معامله گر

با این حال، برخی انتظار دارند که قیمت بیت کوین در نهایت به زیر سطح حمایت 18000 دلاری سقوط کند.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: Yashu Gola

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا