اخبار ارز دیجیتال

MAS سنگاپور شرکت های رمزنگاری را پیش از مقررات جدید بررسی می کند: گزارش

بر اساس گزارش‌ها، MAS از شرکت‌های ارزهای دیجیتال در مورد توکن‌هایی که دارند، طرف‌های قرض‌دهنده و قرض‌دهنده اصلی، وام‌ها و توکن‌های عمده‌ای که از طریق DeFi در اختیار دارند، سؤال کرده است.

مقامات پولی سنگاپور (MAS) اقداماتی را برای آماده شدن برای مقررات جدید ارزهای دیجیتال که به بحران جاری نقدینگی و مسائل مربوط به برداشت می پردازند، آغاز کرده است.

بلومبرگ روز جمعه گزارش داد، بانک مرکزی سنگاپور نظرسنجی دقیقی را برای متقاضیان و دارندگان برخی از مجوزهای رمز پرداخت دیجیتال MAS ارسال کرده است.

طبق گزارش ها، یک نظرسنجی که ماه گذشته ارسال شد، “اطلاعات بسیار دقیق” در مورد فعالیت های تجاری و دارایی های شرکت های ارز دیجیتال مورد بررسی را درخواست کرد.

چک بر روی ثبات مالی شرکت و اتصال متقابل تمرکز می‌کند، از جمله نشانه‌های مالکیت برتر، طرف‌های قرض‌دهنده و وام‌دهنده برتر، مبالغ وام، توکن‌های برتر از طریق پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز، و موارد دیگر.

در این گزارش به نقل از افراد آشنا با این موضوع، انتظار می‌رود که شرکت‌ها به سرعت پاسخ دهند. تا به امروز، MAS 10 مجوز برای شرکت‌های ارزهای دیجیتال در سنگاپور صادر کرده است، از جمله صرافی‌هایی مانند Crypto.com و شرکت کارگزاری DBS Bank DBS Vickers. این تنها بخش کوچکی از حدود ۲۰۰ شرکت گزارش شده است که برای مجوز درخواست داده اند.

به نظر می‌رسد که آخرین اقدام نظارتی در سنگاپور با هدف افزایش نظارت بر شرکت‌های ارزهای دیجیتال در بحبوحه مقررات جدید این صنعت انجام شده است. در اواسط ژوئیه، مدیر عامل MAS راوی منون اعلام کرد که ناظر مالی در حال کار بر روی یک چارچوب نظارتی برای رسیدگی به “حفاظت از مصرف کننده، رفتار بازار و حمایت از ذخیره استیبل کوین” در ماه های آینده خواهد بود. من روشن کردم که در حال کار بر روی آن هستم. آی تی.

MAS به طور خاص به یک نقطه کور در مقررات موجود ارزهای دیجیتال سنگاپور اشاره کرد و خاطرنشان کرد که ارائه دهندگان خدمات رمز پرداخت دیجیتال مشمول الزامات سرمایه یا نقدینگی مبتنی بر ریسک نیستند. در حال حاضر محافظت از سرمایه مشتری یا توکن های دیجیتال در برابر خطر ورشکستگی ضروری نیست. در عوض، مقررات اساساً بر پولشویی و پولشویی و تأمین مالی تروریسم و ​​همچنین خطرات فناوری تمرکز دارد.

MAS بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد. این مقاله تا زمان در دسترس قرار گرفتن اطلاعات جدید به روز خواهد شد.

مربوط: نهاد نظارت مالی سنگاپور در مورد مقررات استیبل کوین با مردم مشورت می کند

چارچوب نظارتی جدید آتی سنگاپور برای ارزهای دیجیتال به بحران نقدینگی جاری و مسائل مربوط به برداشت در میان بازار نزولی می پردازد. صندوق تامین امنیت ارز دیجیتال مستقر در سنگاپور مشکل دار Three Arrows Capital (3AC) در زمستان امسال کریپتو اعلام ورشکستگی کرد، و در اواسط ژوئن نتوانست به مارجین فراخوان ها پاسخ دهد.

در سوگندنامه اواسط آگوست، سو ژو، یکی از بنیانگذاران ۳AC، گفت که این شرکت پس از فعالیت قبلی در سنگاپور، ثبت خود را در سپتامبر ۲۰۲۱ به جزایر ویرجین بریتانیا منتقل کرده است. او همچنین انحلال‌طلبان را متهم به گمراه کردن مقامات در مورد ساختار ۳AC کرد.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا