🚨 اخبار ارز دیجیتال

Silvergate و SVB گرد و غبار را گاز می گیرند: قانون رمزگشایی، ۶ تا ۱۳ مارس.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

الیزابت وارن و شرود براون حتی پس از فروپاشی بانک فرصت حمله به صنعت ارزهای دیجیتال را از دست ندادند.

زلزله بزرگ دیگری هفته گذشته بازار ارزهای دیجیتال را لرزاند. بانک سیلورگیت – یک شبکه دروازه ارزهای دیجیتال برای موسسات مالی و یک نقطه ورود کلیدی برای ارزهای دیجیتال ایالات متحده – به دلیل مشکلات نقدینگی فعالیت خود را متوقف کرده است.

چند روز بعد، یکی دیگر از شرکت های بیمه فدرال بیمه سپرده، بانک سیلیکون ولی (SVB) توسط ناظر مالی کالیفرنیا تعطیل شد. این بانک خدمات مالی را به چندین شرکت سرمایه گذاری متمرکز بر رمزارز ارائه می دهد، از جمله Andreessen Horowitz و Sequoia Capital، و ناشران Circle of USD Coin (USDC) حدود ۲۰ درصد از ذخایر بانک را تشکیل می دهند. پس از این خبر، USDC در ۲۴ ساعت بدون اتصال شد و بیش از ۱۰ درصد از ارزش خود را از دست داد.

برخی از قانونگذاران که به دلیل خصومت خود با ارزهای دیجیتال شناخته شده بودند، به سرعت به صنعت حمله کردند. سناتور الیزابت وارن شکست سیلورگیت را “ناامیدکننده اما قابل پیش بینی” خواند و از قانونگذاران خواست که “با ریسک ارزهای دیجیتال همگام باشند.” سناتور شرود براون نگرانی های خود را مبنی بر اینکه بانک های درگیر در ارزهای رمزنگاری شده سیستم مالی را در معرض خطر قرار می دهند به اشتراک گذاشت و مجدداً بر تمایل خود برای محافظت قوی از سیستم مالی در برابر خطرات ارزهای دیجیتال تأکید کرد.

اما مهم‌ترین اظهارنظر در روزی منتشر شد که جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا فاش کرد که مقامات در حال بررسی کمک مالی بزرگ به بانک‌های سیلیکون ولی نیستند. یلن گفت که شرکت بیمه سپرده فدرال در حال بررسی “گستره وسیعی از گزینه های موجود” از جمله خرید از بانک های خارجی است.

بودجه بایدن مالیات ۳۰ درصدی بر استفاده از انرژی استخراج کریپتو پیشنهاد می کند

بر اساس پیشنهاد بودجه رئیس جمهور جو بایدن برای «کاهش فعالیت ماینینگ»، ماینرهای کریپتو ایالات متحده ممکن است مشمول مالیات ۳۰ درصدی بر روی قبوض برق خود شوند. طبق بیانیه بودجه تکمیلی وزارت خزانه داری، شرکت هایی که از منابع استفاده می کنند، اعم از مالک یا اجاره ای، مشمول مالیات بر مصرف معادل ۳۰ درصد هزینه برق مصرفی در استخراج دارایی های دیجیتال خواهند بود. نرخ مالیات پیشنهاد شده بود که پس از ۳۱ دسامبر اجرایی شود و در طی سه سال با نرخ سالانه ۱۰ درصد، به حداکثر نرخ ۳۰ درصد در سال سوم برسد.

به خواندن ادامه دهید

رئیس CFTC مجدداً تأیید می کند که استیبل کوین ها و اتر «به کالا تبدیل خواهند شد».

به گفته روستین بهنهام، رئیس کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC)، استیبل کوین ها و اتر کالاهایی هستند که باید تحت صلاحیت کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) قرار گیرند.

در جریان جلسه اخیر، سناتورها از بهنهام در مورد تفاوت دیدگاه‌ها بین CFTC و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) پس از تسویه حساب CFTC با ناشر تتر در سال ۲۰۲۱ سؤال کردند. بهنام گفت: «برای تیم و کمیته اجرایی ما مشخص بود که تتر استیبل کوین یک کالا است. آخرین نظرات بهنام دیدگاه گری جنسلر، رئیس SEC را به چالش می کشد که همه چیز به جز بیت کوین (BTC) یک امنیت است.

به خواندن ادامه دهید

چین از برنامه های تنظیم کننده مالی ملی جدید خود رونمایی کرد

طبق گزارش‌ها، دولت چین در حال برنامه‌ریزی یک بازنگری اساسی است، از جمله معرفی یک تنظیم‌کننده مالی ملی جدید. این اصلاحات به این معنی است که نهاد نظارتی فعلی بانک و بیمه، کمیسیون تنظیم مقررات بانکی و بیمه چین، لغو خواهد شد. مسئولیت‌های این کمیته و همچنین برخی وظایف بانک‌های مرکزی و ناظر اوراق بهادار به کنترل‌های کاملاً جدید منتقل می‌شود.

این اعلامیه پس از درخواست رئیس جمهور شی جین پینگ برای اصلاح نهادهای حزبی و دولتی چین صورت می گیرد. این اصلاحات همچنین شامل دفتری برای به اشتراک گذاری و توسعه منابع داده است. این امر تا حدی جایگزین وظایف فعلی دبیرخانه کمیته مرکزی امور فضای مجازی خواهد شد.

به خواندن ادامه دهید

نویسنده: David Attlee

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا