🚨 اخبار ارز دیجیتال

سقوط بانک سیلیکون ولی: عملکرد سهام SVB در ۵ سال گذشته


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بانک سیلیکون ولی به مدت پنج سال متوالی به عنوان یکی از برترین بانک های ایالات متحده رتبه بندی می شد تا اینکه در مارس ۲۰۲۳ توسط قانون گذاران ایالات متحده تعطیل شد.

پس از پنج سال رتبه بندی به عنوان یکی از بهترین بانک های آمریکا، بانک سیلیکون ولی (SVB) به شدت از سلطه خود سقوط کرده است.

SVB و شرکت مادر آن، SVB Financial Group، مؤسسات مالی شناخته شده‌ای هستند که به طیف گسترده‌ای از شرکت‌ها در صنایع مختلف، از شرکت‌های فناوری و سرمایه‌گذاری خطرپذیر گرفته تا مشتریان سهام خصوصی خدمات می‌دهند.

SVB برای پنج سال متوالی در فهرست سالانه فوربس از بهترین بانک‌های آمریکا قرار داشته است و شرکت مادر آن در هفته‌های قبل از تعطیلی شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) در توییتر منتشر کرد. ۱۰ مارس.

SVB Financial حساب توییتر خود را پس از دستور بسته شدن آن توسط وزارت حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا حذف کرد.

این تأثیر تأثیر مستقیم و پرفراز و نشیب بر اکوسیستم رمزنگاری گسترده‌تر داشت، زیرا شرکت صادرکننده استیبل‌کوین Circle دارای ذخیره ۳.۳ میلیارد دلاری کوین (USDC) در بانک‌های خود بود. در نتیجه، USDC از علامت ۱ دلار خارج شد، اما پس از آن تقریباً به همتراز با میخ های مبتنی بر فیات بازگشت.

مرتبط: بایدن متعهد شد که رئیس SVB را پاسخگو نگه دارد، امضا سقوط کرد

داده های فوربس عملکرد سهام SVB Financial را در پنج سال گذشته نشان می دهد. SIVB دلار بین ۳۲۵ دلار و ۱۳۶ دلار از سال ۲۰۱۸ تا پایان سال ۲۰۲۰ در نوسان بود. سپس در پایان سال ۲۰۲۱ به ۷۵۹ دلار رسید و به آرامی و پیوسته همراه با بازارهای ارزهای دیجیتال و سنتی افت کرد.

از زمان بسته شدن SVB در مارس ۲۰۲۳، قیمت سهام SIVB دلار به ۱۰۰ دلار کاهش یافته است.

ویلیام کویگلی، بنیانگذار Tether، پس از بسته شدن SVB در آخر هفته، بینش خود را با Cointelegraph به اشتراک گذاشت.

به گفته کویگلی، وزارت خزانه داری ایالات متحده بر اساس یک گزارش فدرال آگاه بود که SVB نمی تواند پس از دسامبر ۲۰۲۲ تمام سپرده گذاران را بازپرداخت کند.

“وزارت خزانه داری همچنان به SVB اجازه فعالیت می دهد و پول نقد بیشتری از سپرده گذاران دریافت می کند، حتی با وجود کاهش ارزش دارایی ثابت SVB به دلیل افزایش نرخ های بهره.”

کویگلی همچنین گفت که بدهی SVB توسط Moody’s، یک آژانس رتبه بندی آماری تحت نظارت فدرال، AA رتبه بندی شده است، اما این بانک سه هفته پیش توسط KPMG، یک شرکت حسابرسی تحت نظارت فدرال و دارای مجوز ایالتی، تسویه شد. همچنین بیان می کند که یک نظر حسابرسی دریافت کرده است. .نویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا