اخبار ارز دیجیتال

سناتورها ارزهای رمزپایه را عامل سقوط مالی می دانند و مدیران بانک ها را به گرفتن میلیون ها طلا متهم می کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سناتور لومیس اشاره کرد که اسکات شی، رئیس Signature Bank در شهادت خود در مورد ورشکستگی بانک ها، ۱۰ بار به دارایی های دیجیتال اشاره کرد.

یکی از مدیران سابق بانک Signature به تلاش برای مقصر دانستن ارزهای دیجیتال در ورشکستگی بانک ها متهم شده است در حالی که گفته می شود میلیون ها دلار پاداش و گزینه سهام به دست آورده است.

در جلسه استماع کمیته بانکداری سنا در ۱۶ مه، سناتور آمریکایی سینتیا لومیس در ارتباط با بیانیه‌ای که او درباره دلایل سقوط بانک تهیه کرده بود، به اسکات شی، رئیس سابق بانک منحل‌شده انتقاد کرد.

شی در شهادت خود گفت که این بانک در سال ۲۰۱۸ شروع به پذیرش سپرده از شرکت‌های بخش دارایی‌های دیجیتال کرد، اما در سال ۲۰۲۲ با توجه به نوسانات صنعت، سپرده‌های دارایی‌های دیجیتال خود را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

او گفت که ورشکستگی «بانکی با پیوندهای قوی با بخش دارایی‌های دیجیتال» منجر به توقیف بانک او توسط قانون‌گذاران و متعاقباً برداشت ۱۶ میلیارد دلار از Signature شد.

لومیس گفت: «به نظر می‌رسد که سرزنش‌های زیادی به سمت سپرده‌گذاران و تنظیم‌کننده‌هایی که دارایی‌های دیجیتالی را معامله می‌کنند، منتقل شده است، اما شما خودتان هیچ مسئولیتی را نپذیرفته‌اید.

با این حال، شی در جلسه استماع سنا اشاره به دارایی های دیجیتال را رد کرد.

لومیس پاسخ داد: “شما ده بار در شهادت خود از آن کلمه استفاده کردید.”

“میلیون ها دلار نگه دارید”

در بخشی دیگر از جلسه، سناتور الیزابت وارن گفت که گرگوری پکر، مدیر عامل بانک سیلیکون ولی (SVB) و سیگنچر بانک آقای میلیون دلاری پرداختند.”

اکنون قانون می گوید افرادی مانند آقای بکر و آقای شای می توانند […] آن‌ها می‌توانند ده‌ها میلیون دلار پاداش و گزینه سهام به خود بپردازند، و اگر بانک شکست بخورد، بکر و شی می‌توانند کل مبلغ را نگه دارند. و این کاملاً اشتباه است. “

اگر مشکل را حل نکنیم، همه مدیران عامل این بانک‌های چند میلیارد دلاری به انباشته کردن ریسک‌ها و نابودی بانک‌هایشان ادامه می‌دهند و بقیه باید بهای آن را بپردازند.

وارن گفت که در حال کار روی لایحه‌ای در گروه دو حزبی کمیسیون بانکی است که می‌تواند «آن حقوق‌های دیوانه‌کننده» را بازگرداند.

شی و بکر بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

مربوط: رئیس FDIC: بانک Signature در درک خطرات مرتبط با ارزهای دیجیتال شکست خورده است

طبق گزارش‌ها، آدریان هریس، ناظر دپارتمان خدمات مالی نیویورک (NYDFS) در ماه آوریل گفت که مقصر دانستن ارزهای دیجیتال در ورشکستگی بانک‌های امضا شده «احمقانه» است.

در کنفرانس Chainalysis Links در شهر نیویورک، او گفت وقایعی که منجر به شکست Signature شد، “روشی جدیدی برای نصب” بود.

NYDFS در ۱۲ مارس کنترل بانک امضا شده خود را به دست گرفت و ادعا کرد که از اقتصاد ایالات متحده در برابر “ریسک سیستمیک” محافظت می کند. این بانک جدیدترین بانکی است که پس از شکست بانک سیلورگیت و SVB دوستدار رمزنگاری شکست خورده است.

تالار مشاهیر آتش: ویلیام کلمنته سوم پیشنهاد می کند بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۴ شش رقمی خواهد شد

نویسنده: Felix Ng

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا