اخبار ارز دیجیتال

بانک تجاری سیام از طرح خرید سهام ۵۰۰ میلیون دلاری صرافی ارزهای دیجیتال Bitkub صرف نظر کرده است.

این بانک به نگرانی‌ها در مورد «حل و فصل طیفی از مسائل» بیت‌کوب به دنبال توصیه‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار کشور بدون جدول زمانی مشخص اشاره کرد.

قدیمی‌ترین بانک تایلند از برنامه‌های خود برای تبدیل شدن به سهامدار عمده صرافی بیت‌کوب که اولین بار در نوامبر ۲۰۲۱ اعلام کرد، کنار گذاشت.

در اطلاعیه روز پنجشنبه، گروه SCB X Siam Commercial Bank 17.85 میلیارد بات (تقریباً ۵۳۶ میلیون دلار در ماه نوامبر) برای به دست آوردن ۵۱ درصد از سهام صرافی ارز دیجیتال مستقر در تایلند، ۴۹۷ میلیون دلار در زمان انتشار سرمایه گذاری کرده است. این بانک به نگرانی‌ها در مورد «حل و فصل طیفی از مسائل» بیت‌کوب به دنبال توصیه‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار کشور بدون جدول زمانی مشخص اشاره کرد.

به گفته SCB، این شرکت پس از اعلام برنامه‌های خود برای تبدیل شدن به سهامدار عمده در نوامبر ۲۰۲۱، بررسی دقیق بیت‌کوب را انجام داده است و در نتیجه، تصمیم گرفته است در زمینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری کند تا «عملیات تجاری» ارزهای دیجیتال خود را توسعه و بهبود بخشد. فرصت های زیادی برای همکاری با یکدیگر.» تبدیل پول. با این حال، هیئت مدیره این شرکت تصمیمی را برای بستن قرارداد در روز پنجشنبه به تصویب رساند.

این بانک گفت: “SCB X Public Company Limited و SCB Securities Co. Ltd. به کار بر روی برنامه های استراتژیک خود برای گسترش به مشاغل مرتبط با فناوری بلاک چین و دارایی های دیجیتال که نقش مهمی در اقتصاد و صنعت مالی تایلند ایفا می کنند، ادامه می دهند.” .

آرتیت نانتاویتایا، مدیر عامل بانک تجاری سیام، در ابتدا این خرید را بر اساس رشد کسب و کار و انتظارات بلندمدت در فضای دارایی دیجیتال از سال ۲۰۱۹ به بعد پیشنهاد داد. در آن زمان، این شرکت به هدف تقویت و رشد اکوسیستم دارایی دیجیتال تایلند اشاره کرد.

مربوط: جزایر پنهان تایلند: کار در بهشت، قسمت ۱

در ماه ژانویه، SEC و بانک مرکزی تایلند مقررات و محدودیت‌های استفاده از ارزهای دیجیتال را برای جلوگیری از معامله دارایی‌ها در پلتفرم‌های بدون مجوز اعلام کردند. Bitkub یکی از معدود صرافی‌های ارز دیجیتال در تایلند است که تحت تایید SEC این کشور فعالیت می‌کند، اما طبق گزارش‌ها، محدودیت‌ها باعث تاخیر در تراکنش‌های بین شرکت و SCB شده است.

نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا