اخبار ارز دیجیتال

پذیرش پرداخت USDC در Shopify، Solana: گزارش

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

Solana Pay به راه‌حل‌های پرداخت Shopify اضافه شده است و طبق گزارش‌ها، میلیون‌ها تاجر به ارزهای دیجیتال دسترسی دارند.

غول تجارت الکترونیک Shopify Solana Pay را به مجموعه گزینه‌های پرداخت خود اضافه کرده است و به میلیون‌ها تاجر اجازه می‌دهد تا از این پلتفرم برای پذیرش تراکنش‌های ارزهای رمزپایه و ثابت USD Coin (USDC) استفاده کنند. این کار با پرداخت سکه شروع می‌شود.

به گفته TechCrunch، سولانا قصد دارد در ماه های آینده آلتکوین های دیگری از جمله توکن بومی Solana (SOL) و توکن میم Bonk Coin (BONK) را به پلتفرم خود اضافه کند.

جاش فرید از آزمایشگاه سولانا، محل تلاقی دارایی های دیجیتال و راه حل های پرداخت را “برنامه قاتل ارزهای دیجیتال” نامید و افزود:[Everyone] این باید دو برابر شود. ”

فرید می گوید Solana Pay می تواند هزینه های تراکنش را به میزان قابل توجهی در مقایسه با کارمزد پردازش کارت اعتباری کاهش دهد. شبکه به طور متوسط ​​0.00025 دلار برای هر تراکنش دریافت می کند و هزینه های پردازش کارت اعتباری از 1.5٪ تا 3.5٪ متغیر است. در دوره گذشته، کاربران سولانا میانگین کارمزد تراکنش 0.000009664 SOL را پرداخت کردند.

میانگین قیمت سولانا توسط کاربران پرداخت می شود.منبع: سولانا

Shopify تخمین می زند که 10٪ از کل معاملات تجارت الکترونیک ایالات متحده از طریق پلت فرم آن انجام می شود که نشان دهنده یک بازار تجارت الکترونیک جهانی 444 میلیارد دلاری است. این شرکت به تدریج راه حل های Web3 را در عملیات خود ادغام کرده است، از جمله مجموعه ای از ابزارهای تجارت بلاک چین برای فروشگاه های متمرکز بر وب 3 و اتصال کیف پول ارزهای دیجیتال.

حجم Shopify به عنوان یک محل آزمایش برای بلاک چین Solana عمل می کند. سولانا در طول تاریخ از مشکلات قابلیت اطمینان و زمان کار رنج می برد. یکی از بنیانگذاران آناتولی یاکوونکو این مشکل را یک “نفرین” نامید که ناشی از تراکنش های کم هزینه شبکه است.

با این حال، آمارهای اخیر نشان می دهد که عملکرد شبکه در حال بهبود است. طبق آخرین گزارش عملکرد، سولانا از 25 فوریه 100% آپتایم داشته است که نشان می دهد هیچ قطعی در طول سه ماهه وجود ندارد. یک قطعی در فوریه، شبکه را تقریباً 19 ساعت آفلاین کرد.

Solana Pay که در فوریه 2022 راه اندازی شد، یک زیرساخت پرداخت همتا به همتا است که به بازرگانان امکان می دهد تراکنش های پرداخت را در سراسر دارایی های دیجیتال بپذیرند و تسویه کنند. این پلتفرم با همکاری Solana Labs، Checkout.com، Circle، Citcon و یکپارچه سازی کیف پول از Phantom ساخته شده است.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های ارزهای دیجیتال واقعاً با پول شما چه می کنند؟

نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا