اخبار ارز دیجیتال

انتظار می رود قیمت بیت کوین شارپ حرکت کند زیرا نوسانات در سطوح پایین بی سابقه باقی مانده و فروشندگان “فرسوده” هستند

قیمت بیت کوین به مدت ۱۲۶ روز محدود شده است، اما تحلیلگران می گویند یک حرکت انفجاری قریب الوقوع است.

عدم نوسانات بیت کوین (BTC) یکی از موضوعات اصلی بحث در میان معامله گران در دو هفته گذشته بوده است، زیرا معاملات جانبی فعلی در محدوده ۱۸۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار برای ۱۲۶ روز اعتبار دارد. اکثر معامله گران موافق هستند که یک حرکت قابل توجه قیمت قریب الوقوع است، اما آنها دقیقاً این پیشنهاد را بر چه اساسی استوار می کنند؟

بیایید نگاهی به سه نقطه داده ای بیندازیم که نوسانات بیت کوین را افزایش می دهد.

نوسانات متوسط ​​و فرسودگی فروشنده

با توجه به تحقیقات گلس‌نود، «بازار بیت‌کوین برای نوسانات آماده است»، با داده‌های درون زنجیره‌ای و خارج از زنجیره که سیگنال‌های متعددی را چشمک می‌زنند. محققان خاطرنشان می کنند که نوسانات یک هفته ای به ۲۸ درصد کاهش یافته است. این معمولاً سطحی است که با تغییرات شدید قیمت همراه است.

بیت کوین ۱ هفته متوجه نوسانات شد منبع: Glassnode.

مطالعه aSOPR بیت‌کوین، معیاری که «میانگین سود/زیان تحقق یافته سکه‌های مورد استفاده در یک روز را اندازه‌گیری می‌کند»، نشان می‌دهد که:

“در حال حاضر، یک واگرایی بزرگ بین قیمت و معیارهای aSOPR وجود دارد. این نشان می دهد که وجود دارد

بیت کوین Adjusted SOPR منبع: Glassnode.

علاوه بر واگرایی بین قیمت و SOPR تعدیل‌شده، دارندگان بیت‌کوین کوتاه‌مدت با نزدیک شدن SOPR دارندگان بیت‌کوین کوتاه‌مدت به ۱.۰ به نقطه سربه‌سر نزدیک می‌شوند.

این مهم است زیرا خوانش ۱.۰ در طول یک بازار نزولی از لحاظ تاریخی به عنوان یک سطح مقاومت عمل کرده است و معامله گران تمایل دارند تا موقعیت های نزدیک به نقطه سر به سر را رها کنند.

اگر aSPOR به بالای ۱.۰ برسد و آن سطح به حمایت تبدیل شود، می تواند نشانه اولیه تغییر روند در بازار باشد.

دارندگان کوتاه مدت بیت کوین SOPR منبع: Glassnode

نشانگر معاملات نیز در نقطه محوری قرار دارد

چندین نشانگر فنی نیز سیگنال های چشمک زن هستند که حرکت جهتی قوی در کارت ها وجود دارد. این چیزی است که تحلیلگر مستقل بازار Big Smokey به آن اشاره کرد.

به گفته بیگ اسموکی:

شرکت تحقیقاتی کریپتو دلفی دیجیتال اخیراً «فشردگی» در میانگین‌های متحرک چندگانه گوپی را به عنوان نشانه‌ای از «تحرک کوتاه‌مدت و پتانسیل صعودی این گروه برای تلاش برای معکوس کردن میانگین‌های متحرک بلندمدت خود» ذکر کرده است، دیدگاه مشابهی منتشر کرد.

در ۱۰ اکتبر، محققان Delphi Digital به معیار پهنای باند بولینگر (BBWP) اشاره کردند و پیشنهاد کردند که “یک حرکت بزرگ برای BTC در راه است.” محققان توضیح دادند: «از لحاظ تاریخی، قرائت‌های BBWP بالای ۹۰ یا کمتر از ۵ نقطه تغییر قابل توجهی را نشان می‌داد.

قیمت بیت کوین و صدک پهنای باند بولینگر.منبع: دلفی دیجیتال

مرتبط: بیت کوین منعکس کننده سال ۲۰۲۰ قبل از شکست است، تحلیلگران تعیین می کنند که آیا این زمان متفاوت است

وضعیت فعلی مشتقات بیت کوین

بازار مشتقات کریپتو نیز سیگنال های متعددی را چشمک می زند. سود باز معاملات آتی بیت کوین به بالاترین حد خود یعنی ۶۳۳۰۰۰ قرارداد رسید، اما حجم معاملات روزانه به کمترین میزان در چند سال اخیر یعنی ۲۴ میلیارد دلار کاهش یافت. Glassnode گفت که این سطوح “آخرین بار در دسامبر ۲۰۲۰، قبل از اینکه چرخه گاوی ۲۰ هزار دلار ATH چرخه ۲۰۱۷ را بشکند، مشاهده شد.”

سود باز معاملات آتی بیت کوینمنبع: Glassnode

همانطور که در طول یک چرخه نزولی انتظار می‌رفت، نقدینگی یا مقدار پول ورودی و خروجی از بازار رو به کاهش بوده است، که این دلیل را تقویت می‌کند که باور کنیم افزایش احتمالی نوسان می‌تواند منجر به حرکت شدید قیمت شود.

توجه داشته باشید که در حالی که معیارهای مشتقات مانند بهره باز آتی، انحلال طولانی مدت، و سود آزاد آتی حاشیه سکه رکوردهای چند ساله را شکسته اند، هیچ کدام اطمینان مطلق در مورد جهت بازار ارائه نمی دهند. به سختی می توان گفت که اکثریت شرکت کنندگان در بازار بلند مدت یا کوتاه مدت هستند، و اکثر تحلیلگران معتقدند که افزایش علاقه باز منعکس کننده استراتژی های پوشش ریسک است.

یک چیز مسلم است: داده‌های روی زنجیره، داده‌های مشتقات و شاخص‌های تحلیل تکنیکال پایه، همگی به یک حرکت انفجاری قریب‌الوقوع در قیمت بیت‌کوین اشاره می‌کنند.

نوسانات پایین طولانی مدت فعلی بیت کوین تا حدودی غیرمعمول است، اما با نگاهی به داده های ارائه شده توسط گلاسنود و دلفی دیجیتال، زمانی که معیارهای زنجیره ای خاص به آستانه های خاصی رسیدند، چه انتظاری باید داشت؟ می تواند بینش ارزشمندی را در مورد چگونگی موقعیت یابی به سرمایه گذاران ارائه دهد و ایده هایی را در اختیار سرمایه گذاران قرار دهد.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Ray Salmond

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا