🚨 اخبار ارز دیجیتال

سقوط به ۲۲۰۰۰ دلار در سپتامبر؟ – ۵ چیزی که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

با نزدیک شدن به پایان ماه اوت و پایان یافتن مهمات گاوهای بیت کوین، قیمت بیت کوین ضعیف به نظر می رسد، معامله گران خود را برای دردسر بیشتر آماده می کنند.

بیت کوین (BTC) همچنان برای شروع هفته جدید با ۲۶۰۰۰ دلار تلاش می کند زیرا آگوست بدترین ماه سال ۲۰۲۳ است.

قدرت قیمت بیت کوین از زمان سقوط ۱۰ روز پیش همچنان مشکوک است و گاوها نتوانستند کنترل بازار را دوباره به دست آورند و کمک مالی ارائه کنند.

چشم انداز نیز به همین ترتیب نامشخص به نظر می رسد. سپتامبر به طور سنتی ماه کم عملکرد بیت کوین بوده است، و با تعطیلی ماهانه آگوست چند روز دیگر، آیا ممکن است یک شگفتی منفی دیگر در انتظار شما باشد؟

فاکتورهای کلان این هفته مجدداً مورد توجه قرار گرفته اند، و نکته برجسته هفته ای ملایم برای همه گیری ارزهای دیجیتال، داده های شاخص هزینه مصرف شخصی (PCE) است.

با این حال، معامله گران و تحلیلگران محتاط هستند و هیچ نشانه ای از بهبود در چشم نیست، و بسیاری هنوز برای رکود در آینده آماده می شوند.

Cointelegraph موضوعات اصلی عملکرد قیمت BTC در هفته آینده را پوشش می دهد.

کاهش قیمت BTC، رویکرد ماهانه نیز در چشم است

حدس زدن اینکه بیت کوین چگونه آخرین کندل هفتگی را به پایان رساند، جایزه ای ندارد، به خصوص اگر از قبل قیمت بسته شدن قبلی را بدانید.

بر اساس داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، بیت‌کوین/دلار آمریکا تا پایان ۲۶۰۰۰ دلار بود، اما پس از آن به سرعت به سمت سراشیبی رفت و تا ۲۵۸۸۰ دلار پیش از تثبیت اندکی افزایش یافت.

نمودار ساعتی BTC/USD. منبع: TradingView

این به پایین ترین حد چند روزه رسید، اما معامله گر محبوب Skew انتظار دارد فشار ناشی از فروش کوتاه مدت در هفته آینده وارد شود.

“فروش کوتاه مدت در آخر هفته به افزایش خود ادامه خواهد داد، و ما انتظار داریم که حرکتی به سمت معاملات روز دوشنبه اتحادیه اروپا، به ویژه با باز بودن معاملات آتی ایالات متحده.” (بخشی از تحلیل X) خواندن.

کج اضافی توضیح داد بیت کوین در آخر هفته به عنوان “بزرگترین اقدام قیمت دردناک” حرکت می کند.

قیمت های بسته شدن ماهانه موضوع مهمی برای فعالان بازار بوده است و پس از زیان ۱۱ درصدی در ماه آگوست شاهد نوسانات بالایی بوده است.

کیت آلن، یکی از بنیانگذاران مانیتورینگ منابع شاخص های مواد، پایین ترین سطح چند ماهه را پیش بینی کرد.

او می گوید: «من هنوز نهنگی نخریده ام، نه. نظر داد در کنار نمودار سفارشات بایننس بیت کوین/دلار.

“انتظار می رود نوسانات تا پایان شمع ماهانه ادامه داشته باشد. ما صبورانه منتظر آزمایش پایین ترین سطح محلی هستیم.”

علاوه بر حجم کم سفارش نهنگ، دفتر سفارش همراه با کمبود نقدینگی کلی در پیشنهاد، با ۲۵۵۰۰ دلار سود کمی را نشان داد.

داده های دفترچه سفارش BTC/USD در بایننس. منبع: Keith Allan/X

معامله‌گر معروف کریپتو تونی گفت: “ما به دنبال یک محرک برای بهبود و افزایش پس از سقوط به سطح ۲۵۰۰۰ دلار هستیم.” موافقت کرد.

“یا اگر ۲۶۷۰۰ دلار برای پشتیبانی قرار دهید. #بیت کوین فقط در حد متوسط ​​است، بنابراین قبل از آن هیچ ورود و ورود امنی وجود ندارد.”

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Cryptotony/X

معامله‌گر و تحلیلگر مشهور Recto Capital هشدار داده است که میانگین‌های متحرکی که قبلاً قبل از سقوط به عنوان پشتیبان عمل می‌کردند، اکنون ممکن است فراتر از روند نزولی اثر معکوس داشته باشند.

او گفت: «میانگین‌های متحرک حرکت صعودی BTC ممکن است به عنوان مقاومت عمل کند. خلاصه شده است همراه با نمودار هفتگی.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Rekt Capital/X

تجزیه و تحلیل بیشتر او امیدوار بود که در بازه زمانی هفتگی شاهد برخی ساختارهای منفی باشد که می تواند بخشی از یک “گوه صعودی ظریف” باشد.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Rekt Capital/X

آگوست بدترین خطر در هشت سال گذشته خواهد بود

بر کسی پوشیده نیست که بیت کوین حتی بر اساس استانداردهای آگوست این ماه ضعیف عمل کرده است و به ندرت توسط گاوها جشن گرفته می شود.

BTC/USD در این ماه ۱۱ درصد کاهش یافته است، با تعطیلی های هفتگی قریب الوقوع و انتظارات بالا در بین بازیگران بازار.

داده های مقایسه ای از منبع نظارتی Coinglass نشان می دهد که آگوست ۲۰۲۳ در حال حاضر با سال گذشته رقابت می کند و آن را بدترین آگوست برای بیت کوین از سال ۲۰۱۵ می کند. قیمت بیت کوین در آگوست ۲۰۲۲ ۱۳.۹ درصد کاهش یافت، اما این تنها آغاز نیمسال دردناک بود.

بازده ماهانه BTC/USD (عکس از صفحه نمایش).منبع: شیشه سکه

با این حال، با نگاهی به آینده، برخی بر این باورند که بر اساس سوابق تاریخی، سپتامبر می تواند به راحتی با آب و هوای تقریبا بدی خاتمه یابد.

Rect Capital: «آیا ممکن است بیت کوین در سپتامبر به ۲۲۰۰۰ دلار سقوط کند؟» مورد سوال قرار گرفت این بخشی از پست X هفته گذشته بود.

برای پاسخ به این سوال، ابتدا باید روی آگوست تمرکز کنیم. بدترین کاهش قیمت بیت کوین در ماه اوت تا به حال چه بوده است؟ دلار بیت کوین تا سال ۲۰۲۳ -۱۶ درصد کاهش یافته است. اگر بیت کوین در آگوست امسال -۱۸ درصد کاهش پیدا کند، به حدودا کاهش می یابد. ۲۴۷۰۰ دلار اما شاید این پایان بازگشت نباشد.”

رکتو کپیتال در ادامه خاطرنشان کرد که سپتامبر معمولاً شاهد “کاهش های تک رقمی” است. هدف ۲۲۰۰۰ دلاری در مقابل پس‌زمینه دوبل بالای هفتگی اخیر ردیف شده است.

او در پایان گفت: “بنابراین اگر BTC در سپتامبر -۱۰٪ دیگر به عقب برگردد… به این معنی است که قیمت به حدود ۲۲۲۰۰ دلار کاهش می یابد.”

“پس این تقریباً با هدف متحرک اندازه گیری شده در حدود ۲۲۰۰۰ دلار با شکست دوگانه مطابقت دارد.”

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Rekt Capital/X

بیت کوین طولانی ترین بازار نزولی تاریخ

از سوی دیگر، تجزیه و تحلیل بازده درصدی BTC/USD سال به سال (سالانه) میزان واقعی بازار نزولی اخیر را نشان می‌دهد.

مایکل ون د پوپ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تجاری Eight، به این نتیجه رسیده است که بیت کوین در واقع “طولانی ترین بازار نزولی در تاریخ” بوده است.

او گفت: “بازار نزولی فعلی نسبتاً مشابه آنچه در سال ۲۰۱۵ شاهد بودیم است. علیرغم رشد بنیادی قوی، اعتماد به ارزهای دیجیتال نیز به آرامی در حال کاهش است.” من نوشته ام افکار اخیر در مورد بازار کریپتو

در حال حاضر، قیمت بیت کوین با اوج ارزش گذاری در نوامبر ۲۰۲۱ فاصله زیادی دارد.

نمودار پیوست دوره ۴۹۰ روزه فعلی درآمد منفی سال به سال را با دوره تاریخی ۲۰۱۵ به مدت ۳۸۶ روز مقایسه می کند.

Van de Poppe اضافه کرد که حتی رویدادهای خبری مثبت مانند چراغ سبز برای آینده اولین صندوق قابل معامله با قیمت بیت کوین در ایالات متحده (ETF) هنوز وارد آگاهی بازار نشده است.

او نوشت: «مشکل این است که در دوره فعلی این اتفاقات به هیچ وجه در قیمت ها منعکس نمی شود.

“آنها عقب مانده اند زیرا بازار در “مد بازار نزولی” است زیرا قیمت ها در دو سال گذشته کاهش یافته است.”

نمودار مشروح عملکرد BTC/USD سال به سال. منبع: Michael van de Poppe/X

داده‌های PCE در پاسخ به سوراخ Crypto Jackson از Curb پیروی می‌کنند

بیت کوین و آلت کوین ها در هفته های اخیر توجه چندانی به تحولات اقتصاد کلان نکرده اند.

حتی انتشار داده هایی مانند تغییرات نرخ بهره فدرال رزرو و شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) تأثیر تقریباً نامحسوسی بر بازار دارند.

نظرات رئیس جروم پاول در سمپوزیوم اقتصادی سالانه جکسون هول در هفته گذشته، علیرغم اینکه ابزار FedWatch گروه CME نشان داد که انتظار دارد افزایش نرخ بهره از ماه آینده به بالای ۸۰ درصد برسد، روند را نشان داد.

نمودار احتمال نرخ بهره هدف فدرال رزرو.منبع: CME Group

در این هفته، با وجود کنترل فدرال رزرو از معیار تورم ترجیحی خود در قالب PCE، احتمالاً نتیجه مشابهی خواهد داشت.

PCE برای ۳۱ آگوست، ساعاتی قبل از قیمت بسته شدن ماهانه بیت کوین، برنامه ریزی شده است و لیست حقوق و دستمزد غیرکشاورزی و داده های بیکاری در ۱ سپتامبر منتشر می شود.

اما وقتی نوبت به بازارهای کلان می رسد، منبع تفسیری مالی The Cobessi Letter نوید یک “هفته پر از عمل” را داد.

بخشی از آخرین تحلیل X آن را به عنوان “هفته بسیار مهم برای همه چیزها و داده های اقتصادی و نوسانات بازگشته است” خلاصه می کند.

رکورد هش ریت «دوران گاو نر کوچک» را منعکس می کند

آیا ماینرهای بیت کوین در حال حاضر به گاوهای نر نوری از امید به پایان سال ارائه می دهند؟

مطالب مرتبط: سرعت بیت کوین آخرین بار قبل از شکست قیمت بیت کوین در سه ماهه چهارم ۲۰۲۰ به پایین ترین حد خود رسید

همانطور که توسط کوین تلگراف گزارش شده است، طبق گزارش‌ها، استخراج‌کنندگان برای آماده‌سازی برای نصف شدن یارانه بلاک در آوریل ۲۰۲۴، قیمت بیت کوین بیشتری را پیشنهاد می‌کنند و انتظار می‌رود که پاداش هر بلوک استخراج شده تا ۵۰ درصد در سه ماهه چهارم کاهش یابد.

حتی اگر بازار گسترده‌تر تمایل داشته باشد که فقط پس از مدتی به تغییرات انتشار واکنش نشان دهد، آنها باید در “پول هوشمند” در انجام این کار مشارکت داشته باشند و داستان خود را حول داستان نصف کردن بسازند.

در ادامه بحث، جیمز استراتن، پژوهشگر و تحلیلگر داده در شرکت بینش ارزهای دیجیتال CryptoSlate، اشاره کرد که هش بیت بیت کوین قبلاً وارد قلمروی ناشناخته شده است.

او گفت: «هش‌ریت بیت‌کوین برای اولین بار در تاریخ به ۴۰۰ ثانیه در ثانیه رسید که با توجه به مشکلات انرژی در تگزاس و افزایش سرسام‌آور قیمت برق در سراسر جهان شگفت‌انگیز است». گفت X مشترکین

“این یک روند صعودی جزئی برای هاوینگ سال آینده است. افزایش هش‌ریت انفجاری مشابهی که منجر به نصف شدن سال ۲۰۲۰ می‌شود.”

نمودار مشروح هش بیت بیت کوین. منبع: James Straten/X

هش ریت تخمینی از قدرت پردازش ویژه ماینینگ است و اندازه گیری دقیق آن غیرممکن است، اما ارقام شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای Glassnode نه تنها رکوردهای جدید تاریخ را نشان می دهد، بلکه ثابت یا در حال کاهش است. در مقابل، این ارقام متوالی را نشان می دهد. تجدید نظرهای صعودی عملکرد قیمت بیت کوین

هفته گذشته، بیت کوین همچنین بزرگترین تعدیل سختی صعودی خود در سال ۲۰۲۳ را تجربه کرد و استانداردهای بنیادی روی زنجیره را به بالاترین حد خود رساند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: William Suberg

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا